Courses

İnşaat sektöründe devrim; 3 boyutlu yazıcıyla üretilen evler geliyor

8

0

Dünyanın ilk 3 boyutlu (3D) yazıcıdan çıkma, beton ve aynı zamanda yaşanabilir evlerinin inşaatına, Hollanda’nın Eindhoven kentinde başlanacak. Daha önce de 3D yazıcıyla evler yapılmıştı ancak hiçbiri insanların yaşamasına uygun […]
Learn More
Berlin’de Görmeniz Gereken Yerler…

120

0

Berlin dünyanın dört bir yanından her yıl milyonlarca turist ağırlıyor. Sizin de önümüzdeki günlerde burayı ziyaret etme gibi bir planınız varsa, Almanya başkentinin gezilip, görülecek yerlerini derlediğimiz video çok işinize yarayacak.
Learn More
Yeni bir şeyi 20 saatte nasıl öğrenirsiniz?

140

0

Ünlü girişimciler Elon Musk, Mark Zuckerberg ve Oprah Winfrey'in başarılarını 'borçlu' olduğu yöntem ne? Bugün neyi öğrenmek isterdiniz? Rusça, Çince ya da Arapça mı? Keman ya da gitar çalmayı mı? Yoksa kuantum fiziği yeni merakınız mı? İyi haber: Beynimiz her şeyi, zorlu ama hızlı bir yolla öğrenmeye hazır. En azından ilk evrelerde...
Learn More
Litvanya’da En Çok Memnun Olunan 1. Üniversite: Kaunas Teknoloji Üniversitesi

539

0

Öğrenci memnuniyetinin; çalışma kalitesi, idari ve öğretim elemanlarının yeterlilikleri, sınıfların kalitesi ve akademik dürüstlüğün değerlendirildiği öğrenci anketinde KTU, Livanya'daki üniversiteler arasında bir birinci oldu.
Learn More
Üniversiteye Girişte Yeni Sınav Sistemi (YKS) Hakkında Her Şey

248

0

Üniversiteye girişte uygulanacak yeni sınav sistemi YKS başvuruları 1-21 Mart tarihleri arasında alındı. Peki üniversiteye girişte yeni sistem nasıl olacak? YGS ve LYS'den farkı ne? İşte Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) hakkında bilmeniz gerekenler...
Learn More
Yabancı dili kusursuz bilmek için ’10 yaşından önce öğrenmek gerek’

90

0

ABD'de yapılan bir araştırmada yabancı bir dili, kusursuz bir şekilde anadil gibi öğrenebilmek için 10 yaşından önce öğrenmeye başlanması gerektiği sonucuna varıldı.
Learn More
Geleceğin Uçuş Teknolojileri

59

0

Geleceğin uçuş teknolojileri Dünyanın en önemli uzay ve havacılık fuarlarından olan ILA, Berlin’de dün kapılarını açtı. Fuarda geleneksel uçak ve helikopterlerin yanı sıra pilotsuz elektrikli uçaklar, uçan taksiler ve wireless teknolojisi ile çalışan uydular gibi geceleğin teknolojilerini de yakından görmek mümkün.
Learn More
Yürümeye üşenenler için sanal Paris turu

65

0

Paris'i dolaşmak isteyen ama yeterli vakti olmayanlar, yürümek istemeyenler ya da kenti uçarak, havadan görmek isteyenler için Flyview adında yeni bir uygulama başlatıldı. Bu sanal gerçeklik turuyla Paris'in önemli yerleri 13 dakikada gezilebiliyor.
Learn More
Ufukta Mars’a Yolculuk Var!

85

0

Berlin'in ev sahipliğinde düzenlenen Uluslararası Havacılık ve Uzay Fuarı (ILA), uzay araştırmaları alanında öncü çok sayıda kişi ve kurumu da bir araya getiriyor. Uzmanların ele aldığı başlıca konulardan biri de Mars yolculuğu. Kızıl gezegene yolculuğun neden önemli olduğunu bilim insanlarına sorduk.
Learn More
ALMANYA’DA İNGİLİZCE EĞİTİM

1375

0

Almanya'daki lisans, yüksek lisans ve doktora programlarının büyük bir kısmı Almancadır. Bununla birlikte  uluslararası öğrenciler için tasarlanan İngilizce programlarının sayısı ve çeşitliliği de gün geçtikçe artmaktadır. Var olan İngilizce programların çoğunluğu da  yüksek lisans düzeyindedir.
Learn More
Schengen Başvuruları Kısalıyor

205

0

AB Komisyonu'nun kabul ettiği önergeye göre, Schengen bölgesine seyahat etmek isteyenlerin vize başvurularının sonuçlandırılmasının 15 günden 10 güne indirilmesi planlanıyor. Diğer taraftan başvuru ücreti 60 Euro'dan 80 Euro'ya çıkartılıyor.
Learn More
Hyperloop ile Berlin-Münih arası 30 dakika olacak

212

0

Saatte 1200 kilometre hızla gidebilecek bir ulaşım aracı: Hyperloop. Peki, bu kapsüller gerçekten bu geleceğin ulaşım aracı olabilir mi? Los Angeles'ta düzenlenen bir yarışmada dünya genelinden öğrenciler, girişimci Elon Musk'ın bu hayalini gerçekleştirecek ilk adımı gerçekleştirmeyi başardı.
Learn More
Yabancı Dil Öğrenmek Beynin Yapısını Nasıl Değiştiriyor?

365

0

İkinci bir dil öğrenmenin beynimiz için harika ve sağlıklı bir şey olduğunu hepimiz kabul ederiz. Yeni yapılmış bir araştırma, yaşımız kaç olursa olsun, yeni bir dil öğrenmenin beynimizdeki yapısal ve işlevsel ağları değiştirdiğini keşfetti.
Learn More
Star Wars teknolojisi gerçek oldu…

214

0

Star Wars’un unutulmaz karakterlerinden R2-D2'nin Prenses Leia'ya aktardığı holografik görüntüler sonunda gerçek oldu. ABD'deki Brigham Young Üniversitesi bilim insanları yüksek çözünürlüklü, üç boyutlu hareketli görüntüleri havadaki partiküllere yansıtmayı başardı.
Learn More
Pisa Nedir? Neyi Ölçmektedir?

300

0

Açılımı “Uluslararası Öğrenci Değerlendirme Programı” olan PISA, Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD) tarafından üçer yıllık dönemler hâlinde, 15 yaş grubundaki öğrencilerin kazanmış oldukları bilgi ve becerileri değerlendiren bir araştırmadır.
Learn More

Showing 1-15 of total 36 courses