Courses

Pisa Nedir? Neyi Ölçmektedir?

61

0

Açılımı “Uluslararası Öğrenci Değerlendirme Programı” olan PISA, Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD) tarafından üçer yıllık dönemler hâlinde, 15 yaş grubundaki öğrencilerin kazanmış oldukları bilgi ve becerileri değerlendiren bir araştırmadır.
Learn More
Almanya’da Bilgisayar Mühendisliğinde En İyi 6 Üniversite

111

0

Bilgisayar bilimlerinde üniversite eğitim, Almanya'da, yerli ve yabancı öğrenciler arasında en çok tercih edilen alanlardan biridir. Eğitimde Almanya'yı seçen uluslararası öğrenciler için bu ülke, bilgisayar bilimlerinde eğitimli profesyonellere müthiş bir istihdam pazarına ev sahipliği yapmaktadır.
Learn More
“Türkiye’de gençler eğitime değer veriyor ama eğitim sisteminden memnun değil”

44

0

Eğitim Reformu Girişimi Direktörü Batuhan Aydagül araştırmayla ilgili şunları söyledi:“Next Generation araştırması, gençlerin geleceklerini kurmak için ailelerine ve etrafındaki bağlantılara fazla bağımlı olduğunu gösteren hem nitel hem nicel birçok kanıt sunuyor.
Learn More
Dünyanın En İyi 10 üniversitesinde Alınabilecek Bedava Dersler

68

0

Dünyanın en prestijli üniversitelerinde okumak çoğumuz için bir lüks. Ya ücretler çok yüksek, ya da bu okullara girmek için gereken kriterleri karşılamak zor.
Learn More
Tanrı Parçacığı’nın kontrol merkezi

51

0

Higgs bozonu yani Tanrı Parçacığı gibi önemli bir keşfe imza atan CERN bilim insanları, karanlık madde, karanlık enerji gibi daha pek çok sırrın peşinde.
Learn More
Deutsche Welle’nin İki Dilli Gazetecilik Eğitimi

74

0

Eğitim dönemi Eylül 2018’de başlıyor, eğitim Bonn ve Berlin’de verilecek. Başvurular 1 Aralık 2017 ile 29 Ocak 2018 arasında online başvuru formumuz üzerinden yapılabilir.
Learn More
Alman Akademik Değişim Servisi (DAAD): Eğitimde Türkiye İle İşbirliğine Devam

126

0

Alman Akademik Değişim Servisi (DAAD), Türkiye ile Almanya arasında süren siyasi gerilime rağmen Türk üniversiteleri ile işbirliğini sürdürmeyi planlıyor. DAAD Strateji Bölümü Direktörü Christian Müller, “Zor dönemlerde de bağlantımızın sürmesini, diyalogda kalmaya önem veren, uluslararası bakış açısına sahip eleştirel zihinlerle işbirliğini devam ettirmek istiyoruz” dedi.
Learn More
LYS Puanınız Kaderinizi Belirlemesin!

115

0

Yurtdışındaki birçok üniversiteye kabul için YGS ve LYS başarı şartı aranmadığı için ülkemizdekilerden çok daha kaliteli üniversitede istediğiniz bölümde okuma imkanı bulabilirsiniz.
Learn More
YÖK’ün Tanıma ve Denklikle ilgili Yapmış Olduğu Duyurular

151

0

Yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından alınan diplomaların Türkiye'de geçerli olabilmesi için Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından onaylanarak denklik belgesi verilmesi gerektiğini;
Learn More
Yurtdışında Üniversite Eğitiminin Avantajları

103

0

Yurtdışındaki birçok üniversiteye kabul için YGS ve LYS başarı şartı aranmadığı için ülkemizdekilerden çok daha kaliteli üniversitede istediğiniz bölümde okuma imkanı bulabilirsiniz.
Learn More
Almanya Tıp’ta En İyi 10 Üniversite

1927

0

Almanya, özellikle tıp ve tıpla ilgili diğer alanlarda vermiş olduğu mükemmel eğitimi nedeniyle uluslararası öğrenciler arasında en çok tercih edilen ülkelerden biridir. 2013/14 CHE Üniversite Sıralaması sonuçlarına göre, (Alman yüksek öğrenim kurumlarının en kapsamlı ve ayrıntılı sıralamasıdır) Almanya'da Tıp eğitimi alan öğrenciler arasında aşağıdaki kıstaslara göre değerlendirme yapılmış; bu değerlendirmeye göre Almanya'da tıp alanındaki en iyi 10 üniversite listesi oluşturmuştur.
Learn More
Almanca Öğrenmeniz İçin 15 Neden

218

0

Almanya dünyanın ikinci büyük ihracatçısıdır. Alman ekonomisi, Avrupa'da birinci, dünya çapında dördüncü büyük ekonomidir. Almanya birçok uluslararası şirkete ev sahipliği yapmaktadır. Almanya'nın Amerika Birleşik Devletleri'ndeki doğrudan yatırımları on milyar doları aşmaktadır.
Learn More
Almanya Hakkında İlginç Gerçekler!

269

0

Almanya, 81 milyonluk nüfusuyla Avrupa Birliğinin en kalabalık ülkesidir.
Learn More
Yurtdışındaki Üniversitelerin ‘Denkliği’ İle ‘Tanınması’ Aynı Anlama Gelmiyor!

106

0

Türkiye’den yurtdışı eğitime ilgi artıyor. Ancak öğrencilerin dikkat etmesi gereken bir nokta var. YÖK’ün bir üniversiteyi tanıması, o üniversite diplomasının ‘denkliği’ olduğu anlamına gelmiyor
Learn More

Showing 1-15 of total 22 courses