Courses

ALMANYA’DA İNGİLİZCE EĞİTİM

288

0

Almanya'daki lisans, yüksek lisans ve doktora programlarının büyük bir kısmı Almancadır. Bununla birlikte  uluslararası öğrenciler için tasarlanan İngilizce programlarının sayısı ve çeşitliliği de gün geçtikçe artmaktadır. Var olan İngilizce programların çoğunluğu da  yüksek lisans düzeyindedir.
Learn More
Schengen Başvuruları Kısalıyor

115

0

AB Komisyonu'nun kabul ettiği önergeye göre, Schengen bölgesine seyahat etmek isteyenlerin vize başvurularının sonuçlandırılmasının 15 günden 10 güne indirilmesi planlanıyor. Diğer taraftan başvuru ücreti 60 Euro'dan 80 Euro'ya çıkartılıyor.
Learn More
Hyperloop ile Berlin-Münih arası 30 dakika olacak

134

0

Saatte 1200 kilometre hızla gidebilecek bir ulaşım aracı: Hyperloop. Peki, bu kapsüller gerçekten bu geleceğin ulaşım aracı olabilir mi? Los Angeles'ta düzenlenen bir yarışmada dünya genelinden öğrenciler, girişimci Elon Musk'ın bu hayalini gerçekleştirecek ilk adımı gerçekleştirmeyi başardı.
Learn More
Yabancı Dil Öğrenmek Beynin Yapısını Nasıl Değiştiriyor?

272

0

İkinci bir dil öğrenmenin beynimiz için harika ve sağlıklı bir şey olduğunu hepimiz kabul ederiz. Yeni yapılmış bir araştırma, yaşımız kaç olursa olsun, yeni bir dil öğrenmenin beynimizdeki yapısal ve işlevsel ağları değiştirdiğini keşfetti.
Learn More
Star Wars teknolojisi gerçek oldu…

141

0

Star Wars’un unutulmaz karakterlerinden R2-D2'nin Prenses Leia'ya aktardığı holografik görüntüler sonunda gerçek oldu. ABD'deki Brigham Young Üniversitesi bilim insanları yüksek çözünürlüklü, üç boyutlu hareketli görüntüleri havadaki partiküllere yansıtmayı başardı.
Learn More
Pisa Nedir? Neyi Ölçmektedir?

213

0

Açılımı “Uluslararası Öğrenci Değerlendirme Programı” olan PISA, Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD) tarafından üçer yıllık dönemler hâlinde, 15 yaş grubundaki öğrencilerin kazanmış oldukları bilgi ve becerileri değerlendiren bir araştırmadır.
Learn More
Almanya’da Bilgisayar Mühendisliğinde En İyi 6 Üniversite

526

0

Bilgisayar bilimlerinde üniversite eğitim, Almanya'da, yerli ve yabancı öğrenciler arasında en çok tercih edilen alanlardan biridir. Eğitimde Almanya'yı seçen uluslararası öğrenciler için bu ülke, bilgisayar bilimlerinde eğitimli profesyonellere müthiş bir istihdam pazarına ev sahipliği yapmaktadır.
Learn More
“Türkiye’de gençler eğitime değer veriyor ama eğitim sisteminden memnun değil”

157

0

Eğitim Reformu Girişimi Direktörü Batuhan Aydagül araştırmayla ilgili şunları söyledi:“Next Generation araştırması, gençlerin geleceklerini kurmak için ailelerine ve etrafındaki bağlantılara fazla bağımlı olduğunu gösteren hem nitel hem nicel birçok kanıt sunuyor.
Learn More
Dünyanın En İyi 10 üniversitesinde Alınabilecek Bedava Dersler

192

0

Dünyanın en prestijli üniversitelerinde okumak çoğumuz için bir lüks. Ya ücretler çok yüksek, ya da bu okullara girmek için gereken kriterleri karşılamak zor.
Learn More
Tanrı Parçacığı’nın kontrol merkezi

166

0

Higgs bozonu yani Tanrı Parçacığı gibi önemli bir keşfe imza atan CERN bilim insanları, karanlık madde, karanlık enerji gibi daha pek çok sırrın peşinde.
Learn More
Deutsche Welle’nin İki Dilli Gazetecilik Eğitimi

198

0

Eğitim dönemi Eylül 2018’de başlıyor, eğitim Bonn ve Berlin’de verilecek. Başvurular 1 Aralık 2017 ile 29 Ocak 2018 arasında online başvuru formumuz üzerinden yapılabilir.
Learn More
Alman Akademik Değişim Servisi (DAAD): Eğitimde Türkiye İle İşbirliğine Devam

258

0

Alman Akademik Değişim Servisi (DAAD), Türkiye ile Almanya arasında süren siyasi gerilime rağmen Türk üniversiteleri ile işbirliğini sürdürmeyi planlıyor. DAAD Strateji Bölümü Direktörü Christian Müller, “Zor dönemlerde de bağlantımızın sürmesini, diyalogda kalmaya önem veren, uluslararası bakış açısına sahip eleştirel zihinlerle işbirliğini devam ettirmek istiyoruz” dedi.
Learn More
LYS Puanınız Kaderinizi Belirlemesin!

242

0

Yurtdışındaki birçok üniversiteye kabul için YGS ve LYS başarı şartı aranmadığı için ülkemizdekilerden çok daha kaliteli üniversitede istediğiniz bölümde okuma imkanı bulabilirsiniz.
Learn More
YÖK’ün Tanıma ve Denklikle ilgili Yapmış Olduğu Duyurular

376

0

Yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından alınan diplomaların Türkiye'de geçerli olabilmesi için Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından onaylanarak denklik belgesi verilmesi gerektiğini;
Learn More

Showing 1-15 of total 27 courses