Sizi ArayalımYurtdışında Sınavsız, LYS Şartı Olmadan Her Bütçeye Uygun Üniversite

İki milyona yakın öğrencinin katılmış olduğu YGS ve LYS sınav maratonları sona erdi ve üniversite eğitimine Türkiye’de devam etmek isteyen adaylar tek tek istemiş oldukları bölümlere yerleşti.

Kimi adaylar sınavlardan hedefledikleri sonuçları alarak okumak istedikleri bölüm ve üniversiteye kaydolurken kimisi de amaçladığı puanı alamadığı için ya çok da istemediği bir bölüm veya üniversiteye kaydolmak zorunda kaldı ya da hiçbir yere yerleşme imkanı bulamadığı için bir yıl daha hazırlık yapma tercihinde bulundu.


Türkiye’deki özel üniversite fiyatlarıyla dünyanın en iyi üniversitelerinde okuyabilirsiniz!

ITEBS olarak, sınavlardan istediği sonuçları alamayan ya da öncesinde zaten yurtdışında eğitim alma kararı vermiş olan adaylara Yurtdışında istedikleri bölümde okuma hayallerinin gerçekleşmesinde yılların vermiş olduğu tecrübeyle profesyonel destek sunuyoruz.

YGS veya LYS sınavlarına katıldınız ama istediğiniz puanları alamayarak okumayı hedeflediğiniz bölümü kazanamadıysanız yurtdışında dünya başarı sıralaması içinde ilk 500 ve ilk 1000’de olan kaliteli üniversitelerde, üniversiteye giriş sınavına gerek kalmadan eğitim alabilirsiniz.

Örneğin, eğitim standardı yüksek ve okul ücretleri de bir o kadar da düşük olan AB ülkelerinden Litvanya, Letonya, Polonya, Slovakya, Slovenya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan gibi ülkelerde üniversitelere kayıt için LYS’de bölüm kazanma şartı aranmaz. Bu ülkelerde liseden mezun olmuş olduğunuz alan veya (zorunlu dersleri almak koşuluyla) alan dışı bölümlerde istediğiniz programlara kaydınızı gerçekleştirmeniz mümkün.


İngilizce Bölümler İçin B1 seviyesi Yeterli!

Mühendislik, Tıp, Eczacılık, Diş Hekimliği, Psikoloji, Pilotajlık, Veterinerlik, İktisat, İşletme ve daha birçok bölümün İngilizce olarak sunulduğu bu ülkelerdeki üniversitelerde programa kabul için aranılan minimum dil yeterliliği B1 ve B2’dir. Üniversitelerin çoğu eğer adaylar daha önceki eğitimlerini İngilizce tamamlamışlarsa dil yeterliliğinden muaf tutmaktadırlar. Yine skype görüşmesi ve online olarak yapacakları testlerle kişinin İngilizce seviyesinin yeterli olup olmadığı hakkında karar verebilirler. IELTS ve TOEFL gibi uluslararası dil sınavlarından ise talep edilen puanlar da IELTS ≥5.5, TOEFL ≥75, CEFR ≥B2 gibi çok da yüksek olmayan puanlardır.


İngilizce Bilmeyenler İçin Üniversitelerde Ekonomik Hazırlık Kursları
 

Programlara katılmak istiyorum ama İngilizce bilmiyorum diyorsanız; söz konusu ülkelerin tamamında üniversite bünyesinde İngilizce seviyenize göre bir dönemlik, iki dönemlik ya da yaz yoğunlaştırılmış İngilizce Hazırlık Programları sunulmaktadır. A1 seviyesinden C1 seviyesine kadar eğitim verilen bu hazırlık programlarının fiyatları da oldukça ekonomiktir. Örneğin Litvanya’da başarı sıralamasında ilk 700 üniversite içinde bulunan Kaunas Teknoloji Üniversitesinde bir yıllık İngilizce Hazırlık Programı sadece 1400 Euro’dur.  Üstelik okulların sunmuş olduğu yurt konaklamalarıyla yaşam giderleri de aylık toplamda 350- 400 Euro gibi çok düşük ücretlerde karşılanabilmektedir. Polonya, Slovenya ve söz konusu diğer ülkelerde de bu fiyatlar çok az daha yüksek olarak yine de ülkemizdeki vakıf üniversitelerine ödenen tutarlardan düşük veya aynı seviyelerde olmaktadır.

İngilizce olan bu programların mühendislik eğitimleri 2.200 Euro gibi düşük ücretlerden başlamaktadır. Sağlık alanlarındaki tıp, diş hekimliği, eczacılık, veterinerlik, hemşirelik gibi programların ücretleri de 4.000 Euro’dan başlayarak 12.000 Euro’ya kadar değişebilmektedir.

Siz de eğer bu programlara katılmak istiyorsanız tek yapmanız gereken şey bizimle iletişime geçmeniz. ITEBS olarak söz konusu ülkelerin eğitim sistemi ve kayıt prosedürünü çok iyi bilen uzman kadromuzla boş yere zaman ve para kaybınız olmadan yurtdışındaki eğitim hayallerinizin gerçekleşmesini sağlıyoruz.

 

Sınavsız Üniversiteler Hakkında Bilgi Almak İçin Hemen Başvurun


Almanya’da Neredeyse Ücretsiz Okuma Fırsatı

Dünyada ilk 500 sıralamasında 50’den fazla üniversitesi olan Almanya’da yıllık harç ücretleri 200 Euro – 1000 Euro arasında değişen üniversitelerde eğitim almak için Türkiye’deki üniversite giriş sınavında herhangi bir dört yıllık bölümü kazanmanız yeterlidir.

MYO veya AOF mezunu olsanız bile yine de Almanya’daki üniversitelerde okuma hakkına sahipsiniz. Türkiye’de zaten bir lisans bölümünde okuyorsanız ve eğitiminize Almanya devam etmek istiyorsanız yine de Almanya’nın en iyi okullarında eğitim alma imkanınız bulunuyor.

Bunun için yapmanız gereken şey Akademik seviyede (C1) Almanca bildiğinizi gösterecek belgeleri sunmanızdır. Eğer Almancayı az biliyor veya hiç bilmiyorsanız şartlı kabulünüzü alarak sizi Almanya’da dil eğitimine gönderebilir ve sonrasında dil sınavlarından alacağınız puanlarla kesin kabulünüzü gerçekleştirebiliriz.

 

Almanya Bilgi Talep Formu


Avrupa’nın Lider Ülkelerinde Kaliteli Eğitim
 

Doğu Avrupa ülkelerinin dışında Avrupa medeniyetinin temsilcileri olan İtalya, Fransa, İspanya, Hollanda gibi ülkelerde de dünyanın en iyi üniversitelerinde ücretsiz veya çok ekonomik koşullarla eğitim almanız mümkün.

Bu ülkelerde de lys’de bölüm kazanma şartı aranmıyor. Türkiye’den gelen öğrencilerin üniversitelere kabulü için, YGS veya LYS sınavlarına katılmış olmaları ve Dil yeterliliğini belgelemeleri yeterlidir. Bu ülkelerdeki eğitim ücretleri de üniversiteden üniversiteye değişmekle birlikte ülkemizdeki vakıf-özel üniversite ücretleriyle eşit seviyelerdedir. İtalya’daki devlet üniversitelerinin yıllık harçları 800 Euro – 4.000 Euro arasında, özel üniversitelerin fiyatlarıysa programlara göre yıllık 6.000 – 30.000 Euro arasında değişebilmektedir.


İngilizcenin Anavatanlarında Üniversite Eğitimi 

Özellikle ABD, Kanada, İngiltere gibi ülkelerdeki üniversite eğitim sistemleri; eğitim müfredatları, öğretim üyesi kadroları, üniversitelerin sahip oldukları altyapı ve kaynak zenginliği, mezunların iyi koşullarla iş bulma oranları ülkemizdeki üniversitelerin birçoğundan daha iyi seviyelerdedir.

Amerika, Kanada, Avustralya, İngiltere ve İrlanda gibi yüksek standartta eğitim veren ülkelerde okumak için LYS koşulu olmadan ya doğrudan lisans eğitimi veren bir üniversiteye başvuru yapabilir, ya da çok ekonomik fiyatlara iki yıllık üniversitelerde koşulsuz kabulle okuduktan sonra, 3.ve 4. yıllar için dilediğiniz bir üniversiteye yatay geçiş yapıp lisans eğitimini tamamlayabilirsiniz!

 

ÜLKELER ORTALAMA ÜNİVERSİTE ÜCRETLERİ
Litvanya  – Estonya
Slovenya -Slovakya
Polonya – Macaristan
Çek Cumhuriyeti – Letonya
Tıp Dışındaki Bölümler
2.200 Euro – 5.000 Euro arasında değişmektedir.
İtalya – Fransa
İspanya – Hollanda
800 Euro -15.000 Euro
İrlanda – Kanada
Amerika – İngiltere
Avustralya –
8.000 USD-25.000 USD
Almanya – Avusturya 200 Euro -1.500 Euro

 

Tüm bu üniversitelere başvuru için bir uzman yardımı almanız çok önemlidir. Sizin için en uygun ülke, şehir, üniversite ve program seçimi, bu programa başvuru ve kabul işlemleri, vize, seyahat, konaklama ve yurtdışında yaşamla ilgili tüm gereksinimlerinizde tecrübeli bir danışmanlık ekibinin yardımına ihtiyacınız olacaktır.

Her yıl, kendi çabalarıyla veya yeterince tecrübeli olmayan, akreditesiz kurumlarla yola çıkan öğrencilerden büyük bir kısmı, hem zaman, hem para, hem de geleceğe yönelik ümitlerini yitirmiş ve motivasyonlarını kaybetmiş bir şekilde geri dönmek zorunda kalmaktadırlar.

Siz de geleceğiniz için çok önemli olan bu yolda işinizi şansa bırakmayın ve çok iyi araştırma yaptıktan sonra bir uzman desteği alarak yurtdışına gidip eğitim alma yolunu tercih edin ve güzel bir eğitim alıp ülkesine mutlu dönen, geleceği parlak bireylerden biri olun.

Ülkelerin eğitim sitemleri ve üniversitelerin başvuru koşulları ve tarihleri Ayrıntılı bilgi için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Hemen Üniversite Araştır


Yurtdışında Üniversite Eğitiminin Avantajları

Türkiye’deki özel üniversite fiyatlarıyla dünyanın en iyi üniversitelerinde okuma fırsatları ve gelişmiş ülkelerde diğer dünya kültürleriyle iç içe yaşam tecrübesi birçok öğrenci adayına Türkiye’de okumuş olmaktan çok daha fazla avantajlar sağlamaktadır.

Ülkemizdeki eğitim sistemi gün geçtikçe daha iyi seviyelere geliyor olsa da henüz her öğrenciye eşit seviye de eğitim imkânları tanınamamakta ve buna bağlı olarak birçok öğrenci dilediği eğitimi alamamaktadır. Bu sebeple, her yıl binlerce öğrenci üniversite eğitimi almak için daha iyi koşulların sunulduğu ülkelere gitmektedir.

ITEBS, Türkiye’deki eğitim olanakları idealleriyle örtüşmeyen öğrencilere ve okuduğu üniversiteden veya bölümden memnun olmayan, hedefleri büyük ve kararlı öğrencilere yurtdışı eğitim kapılarını aralıyor!

Siz de dünyanın en iyi üniversitelerinde en iyi koşullarla okuma firsatını yakalayın!

 • Yurtdışındaki birçok üniversiteye kabul için YGS ve LYS başarı şartı aranmadığı için ülkemizdekilerden çok daha kaliteli üniversitede istediğiniz bölümde okuma imkanı bulabilirsiniz.

 • Önceden araştırmasını yaptığınız, kendinize uygun olduğunu düşündüğünüz bir üniversitede istediğiniz bölümde eğitim aldığınız için daha başarılı ve daha mutlu olursunuz.

 • Ülkeden ülkeye değişmekle birlikte okul ücretleri, konaklama ve diğer yaşam giderleri hesaplandığında ülkemizdeki özel üniversitelere ödenen tutarlarla ve bazen de daha düşük maliyetlerde çok daha kaliteli bir eğitim alabilirsiniz.

 • AB ülkelerinde ve diğer birçok ülkede lisans programları genellikle 3, master programları 1 yıl olduğundan bir yıl dil hazırlığı alındığı düşünülse bile ülkemizdekinden daha kısa sürede mezun olabilir iş hayatına daha erken başlayabilirsiniz.

 • Yurtdışında üniversite eğitimini tercih ettiğinizde dünya başarı sırlamasında ilk binde olan yüzlerce okuldan birinde yüksek standartlarda eğitim alma fırsatı yakalarsınız.

 • Yurtdışında üniversite eğitimi aldığınızda, üniversitelerin kendi bünyelerinde, iş dünyasıyla, diğer ülkelerdeki okul ve kurumlarla yürüttükleri ulusal ve uluslararası bilimsel çalışmalara katılabilir, okuduğunuz alanda uygulama yapma ve uzmanlaşma imkanı bulabilirsiniz.

 • Yurtdışındaki köklü üniversitelerin tarih ve modernitenin iç içe olduğu kampüslerinde eğitim alırken, okulun ve şehrin sunmuş olduğu, kültür, sanat, spor, tarih, doğayla ilgili tüm imkanlarından sonuna kadar faydalanabilirsiniz.

 • Yurtdışındaki birçok ülkede üniversite eğitimine katılan öğrencilere yasal çalışma izinleri verildiğinden, okurken aynı zamanda çalışıp masraflarınızın karşılanmasına katkıda bulunabilirsiniz.

 • Mezuniyet sonrasında da verilen oturum izinleriyle iyi bir iş bulabilir, böylelikle hem iş tecrübesi edinebilir hem de önceki yıllarda ödemiş olduğunuz eğitim giderlerinizin karşılığını alabilirsiniz.

 • Yurtdışında eğitim kaliteleri ülkemizdeki birçok üniversiteye göre çok daha üst seviyelerde olan üniversitelerden mezun olduğunuzda sahip olacağınız prestijli diplomalarla, hem eğitim aldığınız ülkede hem kendi ülkenizde hem de diğer herhangi bir ülkede seçkin firmalarda kariyer yapma imkanı bulabilirsiniz.

 • Yurtdışındaki üniversite eğitiminde katıldığınız programın eğitim diline göre İngilizcenizi, Almancanızı ve aynı zamanda bulunduğunuz ülkenin ana dilini çok iyi bir şekilde öğrenme imkanı bulursunuz.

 • Yurtdışında üniversite eğitimi aldığınızda ailenizden ve ülkenizden uzak kalarak tek başınıza zorluklarla başa çıkmayı öğrenirsiniz.

 • Gitmiş olduğunuz ülkenin kültürünü tanımanın yanında sizin gibi farklı milletlerden farklı ırklardan farklı kültürlerden gelen insanlarla tanışıp arkadaşlıklar kurarak geniş bir vizyon sahibi olursunuz.

 • Yurtdışında bir üniversiteden mezun olmak; sağladığı iyi eğitim, yurtdışı tecrübesi, kazandırdığı kültürel birikim ve toplum tarafından kabul gören prestijli bir diploma kişiye sosyal statü açısından çok şey kazandırır.
İstanbul Genel Merkez

Vetrocity Residence, Barbaros Hayrettin Paşa Mah.
1992. Sk. No:16 D.131, Beylikdüzü, İstanbul 34517
(E-5 Üzeri, Cumhuriyet Metrobüs Durağı)

+90 212 236 53 93 +90 553 889 80 40
info@itebs.com.trAntalya Temsilciği


Bursa Temsilciği


Kocaeli Temsilciği
Sarıyer Temsilciği


Beşiktaş Temsilciliği


Kadıköy Temsilciliği