Almanya’da Dil Eğitimi

Almanya’da Dil Eğitimi

Bir çok kişi ana dilinin İngilizce değilde, ona göre daha zor bir dil olan Almanca olduğundan dolayı es geçtiği fakat geri dönüşünün belki daha faydalı olduğu bir eğitim. Bunun yanında bir çok kişinin bilmediği bir nokta: Almanca Avrupa’nın en çok konuşulan dilidir!

Almanya’da dil eğitiminin en önemli noktası Almanya’nın dünya çapında kaliteli okullarında üniversite ve yüksek lisans eğitimlerinden bedava veya çok düşük harç ücretleri ile faydalanabilmesidir. Konu ile ilgili ayrıntılı bilgi Almanya’da üniversite ve yüksek lisans bölümlerinde bulabilirsiniz.

Almanca dil bilgisi ülkemizde özellikle Almanya, Avustralya, Hollanda, İsviçre, Belçika gibi ülkelerle olan ticari ilişkilerimizde çok aranan bir niteliktir.
İyi bir Almanca bilgisi ile sadece ülkemizde değil tüm Avrupa’da iş imkanları şansıda doğuyor.

Almanya’nın Berlin, Münich, Frankfurt gibi merkezi yerleri dışında çevre yerleşim yerlerinde de dil eğitimi veren kurumlar mevcut. Biz ITEBS olarak Hannover şehrinde dil eğitimini tavsiye ediyoruz. Almanya dil okullarında standart eğitimin dışında dilerseniz yoğunlaştırılmış dil eğitimleri de almanız mümkün.

Konaklama olarak diğer birçok yerde de olduğu gibi aile yanı veya yurt, otel seçenekleri değerlendirilebilir. Özellikle dil eğitimi için aile yanı konaklama diğer opsiyonlara göre daha fazla önem taşır. Daha az masraflı olmasının dışında, aile ile beraber kalınacağı için okul dışında sürekli Almanca pratik yapmak, o ülkenin kültürünü daha yakından tanımak, konuşup anlaşmak için Almanca limitlerinizi zorlamayı gerektireceğinden aile yanı konaklama en uygun seçimdir. Tek kişilik veya iki kişilik odalar seçilebilir. Sabah kahvaltısı ve akşam yemekleri aile tarafından karşılanır. Alerji olduğunuz veya farklı kültür ve inançlardan dolayı istemediğiniz yiyecekler (özellikle et içeren yemekler) önceden aileye bildirilir. Ailelerin kontrolleri okullar tarafından yapılır. Öğrencinin anlaşamamazlık, memnuniyetsizlik gibi durumlarında aile değiştirilebilir.

Administrator