İyi Bir Almanca, İyi Bir Üniversite, İyi Bir Gelecek…

Her yıl dünyanın farklı ülkelerinden binlerce kişi yüksek standartlarda bir üniversite eğitim için Almanya’yı tercih etmektedir.
Daha Fazla Göster


Kaliteli eğitiminin yanı sıra, çoğu üniversitede  eğitimin ücretsiz  olması, (ücretsiz olmayanlarda ise çok düşük ücretler) nitelikli öğretim üyeleri tarafından dünya çapında bir eğitim sunulması, yüzlerce akademik ders arasından tercih yapabilme olanağı, diğer birçok ülkeye göre eğitim sürelerinin daha kısa olması, bölüm ve üniversiteler arası yatay geçişlere imkan tanıyan esnek öğrenim sistemi, üniversitelerdeki kültürel çeşitlilik, İngilizce ve Almancayı çok ileri seviyede öğrenebilme imkanı, öğrenciyken ve mezun olduktan sonra  staj ve çalışma için sunmuş olduğu sınırsız fırsatlar, 700 – 800 € civarında ortalama yaşam maliyeti, tüm bunlara ek olarak, dünyanın en gelişmiş ülkelerinden birinin, eşsiz kültürünü, tarihini ve peyzajını yaşama ve keşfetme imkanlarıyla Almanya, üniversite eğitimi için bu ülkeyi tercih eden öğrencilere çok büyük avantajlar sunmaktadır.

Üniversite Kazanmış Olmak Şart!

Almanya’daki devlet üniversitelerinin yurtdışından gelen uluslararası öğrencileri kabullerindeki ön koşul, öğrencinin kendi ülkesinde yapılacak üniversite sınavında okumak istediği alan veya alanla ilgili lisans bölümünü kazanmış olması ve istenilen Almanca dil yeterliliğini sağlamış olmasıdır.

ITEBS olarak her yıl yüzlerce öğrencinin Almanya’da üniversite eğitimine başlamasında danışmanlık sunmaktayız. Dört yıllık bir lisans bölümünü kazandıysanız veya zaten bir üniversitede okuyorsanız, ya da Meslek Yüksek Okulu ve Açık Öğretim Fakültesi mezunuysanız, lisans mezunu olarak Almanya’da yüksek lisans yapmayı düşünüyorsanız Almanya’daki üniversitelere başvurunun birinci koşulunu sağlamış olursunuz.

Almanca Bilmiyorsanız Üzülmeyin!

Üniversitelere kesin kayıt alabilmeniz için diğer koşul Almanca Dil Yeterliliğinizin istenilen seviyede olmasıdır. Eğer C1 seviyesinde bir Almanca bilmiyorsanız Almanya’da temsilciliğini yapmakta olduğumuz alanlarındaki en iyi dil okullarında A1 seviyesinden başlayarak C1 seviyesine kadar her kurda eğitim alabilirsiniz.

Çalışmakta olduğumuz dil okulları, akademik seviyede Almanca eğitimine ve Almanca yeterliliğini ölçen TestDAF, DSH, Telc gibi sınavlara yönelik standart, yarı yoğun, yoğun eğitim veren kurumsal dil okullarıdır.

Almanca bilginiz B2 seviyesinde ise  Almanya’daki özel dil okullarının yanı sıra üniversitelerin dil hazırlık program kayıtlarda ve C1 ve üstü seviyede bir Almancanız varsa da Almanya’da dil eğitimine gerek kalmadan TestDAF ve DSH sonuçlarınızla üniversitelere kesin kayıt başvurularınızda danışmanlık sunmaktayız.

ITEBS  olarak Almanya’nın Her Eyaletinde Dil Okulu Seçeneği Sunabiliyoruz!

Sahip olduğumuz geniş dil okulu portföyü sayesinde Almanya’nın birçok farklı bölge ve şehrinde dil kursu seçeneği sunabilmekteyiz. Berlin, Münih, Frankfurt, Köln, Hamburg gibi bilinen lokasyonlara ek olarak diğer şehirlerde de kurslara katılabilirsiniz.

Bana en uygun kurs hangisi?

Almancada ilerlemek öğrenme yeteneğinize ve aldığınız haftalık ders sayısına bağlıdır. Bu nedenle, Alman üniversitelerinden birine girmek için bir sınava hazırlanıyorsanız  yoğun kurslara bu da yeterli olamayacaksa hızlandırılmış kurslara katılmanız uygun olacaktır. 24 derslik yarı yoğun ve 24+6 derslik yoğun kurslar, dil yeterliğinizin devamlı olarak gelişmesini garanti eder. Bu kurslarda dil alıştırmaları daha yoğundur ve size kısa zaman içinde dili kullanmada özgüven sağlar. Gereken düzeyde yeterliğe ulaştıktan sonra 4 -8 hafta süren TestDaF, DSH hazırlık kurslarına kayıt olabilir sınavlara yönelik daha etkin ve yoğun biçimde çalışarak istediğiniz sonuçları alabilirsiniz.

Dil hazırlığı ne kadar sürüyor?

Almanya’da üniversite okumaya başlamanız için gereken süre farklı koşullara göre değişecektir. Örneğin; lise diplomanız Almanya’da Alman Lise Diplomasına (Abitur) denk olarak kabul edilmezse Değerlendirme sınavına hazırlanmak için Studienkolleg hazırlık okulunda 12 ay süren bir kursa katılmanız gerekecektir. Öte yandan, lise diplomanız Almanya’da kabul edilirse işlemleriniz daha hızlı gerçekleşecektir. Bu durumda sadece DHS veya TestDaF sınavını geçerek yeterli Almanca bilginizi kanıtlayacaksınız. Bu noktaya gelmenizin ne kadar zaman alacağı ise kurs başlangıcında ne kadar Almanca bildiğinize göre değişecektir. Hiç Almanca bilmeyen bir kişinin yaklaşık 40- 48 haftalık bir hazırlığa ihtiyacı olacaktır.

Dil okulları, ücretler ve Almanya Üniversite danışmanlığımız hakkında detaylı bilgi almak için Bilgi Talep Formu’nu doldurabilir yada iletişim numaralarımızdan bizi arayabilirsiniz.

Bir çok kişi ana dilinin İngilizce değilde, ona göre daha zor bir dil olan Almanca olduğundan dolayı es geçtiği fakat geri dönüşünün belki daha faydalı olduğu bir eğitim. Bunun yanında bir çok kişinin bilmediği bir nokta: Almanca Avrupa’nın en çok konuşulan dilidir!

Almanya’da dil eğitiminin en önemli noktası Almanya’nın dünya çapında kaliteli okullarında üniversite ve yüksek lisans eğitimlerinden bedava veya çok düşük harç ücretleri ile faydalanabilmesidir. Konu ile ilgili ayrıntılı bilgi Almanya’da üniversite ve yüksek lisans bölümlerinde bulabilirsiniz.

Almanca dil bilgisi ülkemizde özellikle Almanya, Avustralya, Hollanda, İsviçre, Belçika gibi ülkelerle olan ticari ilişkilerimizde çok aranan bir niteliktir.
İyi bir Almanca bilgisi ile sadece ülkemizde değil tüm Avrupa’da da kurumsal şirketlerde kariyer yapma imkanı bulabilirsiniz.

Konaklama olarak diğer birçok yerde de olduğu gibi aile yanı veya yurt, otel seçenekleri değerlendirilebilir. Özellikle dil eğitimi için aile yanı konaklama diğer opsiyonlara göre daha fazla önem taşır. Daha az masraflı olmasının dışında, aile ile beraber kalınacağı için okul dışında sürekli Almanca pratik yapmak, o ülkenin kültürünü daha yakından tanımak, konuşup anlaşmak için Almanca limitlerinizi zorlamayı gerektireceğinden aile yanı konaklama en uygun seçimdir. Tek kişilik veya iki kişilik odalar seçilebilir. Sabah kahvaltısı ve akşam yemekleri aile tarafından karşılanır. Alerji olduğunuz veya farklı kültür ve inançlardan dolayı istemediğiniz yiyecekler (özellikle et içeren yemekler) önceden aileye bildirilir. Ailelerin kontrolleri okullar tarafından yapılır. Öğrencinin anlaşamamazlık, memnuniyetsizlik gibi durumlarında aile değiştirilebilir.

Administrator