Alpadia Keele Yaz Okulu Programı – Yurt Konaklama

8-17 Yas

Alpadia Keele, doğayla iç içe olan konumuyla, yaz aylarını İngilizce öğrenerek geçirmek isteyen dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilere unutamayacakları bir zaman dilimi yaşatır. Öğrenciler dersler dışında, sportif, kültürel ve sanatsal etkinliklere katılarak bir yandan eğlenir, diğer yandan yeni arkadaşlarla tanışma imkanı bulur.

Kurs Merkezi ve Konumu

Derslerin yapıldığı Keele Üniversitesi kampüsü, Staffordshire’daki Newcastle-under-Lyme yakınlarında yer almaktadır. Üniversite, Keele köyüne yakın en büyük kırsal yerleşkede bulmaktadır ve içerisinde bir Bilim Parkı ile konferans merkezi barındırmaktadır.

Keele, Londra ve Leeds’ten iki saat, Manchester ve Birmingham’dan ise bir saat uzaklıkta, kolay ulaşılabilir bir konumdadır. ‘The Potteries’ olarak bilinen bölge, Sanayi Devrimi sırasında geleneksel olarak çömlekçilik yapan bağlantılı kasaba ve şehirlerden oluşan bir lokasyondadır. Bu nedenle, kırsal alanlarla çevrili birçok geleneksel imalat kasabası ve şehri içermektedir.

Kampus ayrıca spor salonu, açık alanlar, futbol sahaları, astrofıve ve tenis kortları gibi mükemmel spor tesislerine sahiptir. Kampüsün merkezinde bir postane, mini market, gazete bayii, nakit para çekme noktaları ve kitapçı bulunmaktadır.

Tüm dersliklerde görsel-işitsel donanımlar entegre edilmiştir ve sınıflar oldukça aydınlık ve ferahtır.

 • İngilizce dersleri verilmektedir.
 • Dersler 45 dakikadır.
 • Haftalık 20 saat (standart) , 25 saat (yoğun) , 5 saat (birebir) eğitim seçenekleri mevcuttur.

Konaklama

 • Üniversitedeki yurtlar; Barnes, Lindsay (The Oaks ve Holly Cross dahil) ve Horwood, ana kampüste bulunurken Hawthorns yurdu, üniversite girişinin hemen dışındaki Keele köyünde bulunmaktadır.
 • Konaklama için yurtlar oldukça modern yüksek standarttır,
 • Konaklama tipi Rezidans Konaklama Tek Kişilik oda şeklindedir – en – suite oda
 • Yurt, sınıflara ve yemekhaneye kısa bir yürüme mesafesindedir.

 

Okul AdıAlpadia Yaz Okulu
Bulunduğu YerKeele
Yaş Aralığı8-17
Sınıf mevcuduMaksimum 15 öğrenci
Başlama Tarihleri30 Haziran -06 Temmuz, 07 – 14 Temmuz, 21-27 Temmuz, 28 Temmuz – 03 Ağustos,  04 – 10 Ağustos 2019
Okul Kapanış Tarihi10 Ağustos 2019
KonaklamaOkul yurdu
Minimum – Maksimum Süre2 Hafta

 

Haftalık Ücretler:

Kurs Fiyatları1 Hafta £2 Hafta £3 Hafta £4 Hafta £
Standart Kurs715130019502600
Yoğun Kurs750137020552740

 

 • Kayıt ücreti GBP 55
 • Özel ücretler GBP 220
 • Özel dersler yalnızca Standart kursu ile kombine edilebilir.

Standart Program İçeriği

Her şey dahil programın bir parçası olarak her öğleden sonra ve hafta sonları yeni yerleri gezi programları yapılır. İngilizce derslerin yanı sıra program içeriğinde dilin pratik kullanımını arttırmak için çeşitli spor ve kültürel etkinlikler de bulunmaktadır.

Gezi Programı

Alpadia Keele’nin doğayla iç içe olan konumu ve Liverpool ve Manchester’a yakınlığı, hem doğada hem de şehirde çok farklı yerleri görme fırsatı verir. Gezi programında heyecan verici eğlence parklarından muhteşem ulusal parklara, kültürel anıtlardan değişik eğlence mekanlarına kadar bir çok seçenek sunulmaktadır. 

Programdaki Gezi Aktiviteleri

 • Liverpool’da Gezi ve Alışveriş
 • Peak Bölgesi Milli Parkı
 • Alton Towers Eğlence Parkı
 • Waterworld Stoke
 • Chatsworth House

Fiyata Dahil Olanlar:

 • Tam Pansiyon Konaklama,
 • 24 Saat Denetim,
 • Karşılama Paketi,
 • Derler ve Ders Materyallleri,
 • Değerlendirme Testi,
 • Dil Belgesi,
 • Öğrenci Kartı,
 • Cep Telefonu Hizmeti,
 • Paket Etkinlikleri ve Geziler *.

* Sadece bir haftalık konaklamalar için Pazar gezisi dahil değildir.

Öğrenci Gözetimi – Student Supervision

 • Alpadia Dil okulları için öğrenci güvenliği en önemli önceliktir. Alpadia ekibi iyi bir dil eğitimi için en yüksek çabayı harcar.
 • Öğrenci gözetimi, yaşa ve rezervasyon yapılan grup ve konaklama türüne göre en iyi şekilde gerçekleştirilerek öğrencilerin programdan en yüksek faydayı almaları sağlanır.
 • Tüm Alpadia ekibi programın ilk gününden son gününe kadar öğrencilerin bütün isteklerini yerine getirmek için her zaman hazır bulunmaktadır.
 • Yurtlar günün 24 saati izlenmektedir.
 • Tüm Alpadia kurs merkezlerinde Acil durum numaraları, 7 gün 24 saat hizmet vermektedir.

Kurs Merkezlerine Varış -Uçakla

Alpadia kurs merkezlerinin her biri uluslararası havalimanlarının bulunduğu lokasyonlardadır.

Talep edildiğinde öğrenciler için havaalanı karşılama hizmeti verilir. Bu hizmeti alan öğrenci bir Alpadia personeli tarafından havaalanında karşılanır ve kurs merkezine götürülür. Havaalanı transferleri; Heatrow, Luton, Manchester üzerinden sağlanmaktadır.

Uygun maliyet için toplu transfer seçeneği tercih edilebilir. Bu seçenekte öğrenciler belli bir zaman çizelgesine göre- varış ve ayrılış zamanlarına göre bekletilerek topluca konaklama yerine götürülür.

Aileler çocuğun uçuşu için, Refakatsiz Küçükler – Unaccompanied Minors (UM)* hizmetini kullanabilir. Bu servis uçak bileti alındığında seçilen havayolu şirketinden talep edilir. Öğrenci havaalanında bir havayolu temsilcisi tarafından karşılanır ve personel öğrenciye yolculuk boyunca eşlik eder.UM servisi kullanıldığında uçuş için görevlendirilen personelin bilgisi okula önceden bildirilir. Görevli kişiye de okulun karşılama için görevlendirdiği personel bilgisi verilir. Varışta karşılıklı kimlik kontrolleri yapılır. Sonrasında öğrenci karşılama istemişse Alpadia personeli tarafından konaklama yerine transfer edilir.

*Unaccompanied Minors (UM) Refakatsiz Çocuk Servisi, havayollarının refakatsiz ve reşit olmayanlara sağladığı özel hizmettir. Bu hizmet genellikle ‘UMS’ olarak kısaltılır. Hizmetin kalitesi, havayolu şirketine ve hizmet sunan personele göre değişiklik gösterebilir.

Havayolu personeli, çıkışta UM servisini kullanacak kişileri check-in masasından alarak, vize işlemlerinde ve kapı çıkışlarından uçağa binişe kadar öğrenciye eşlik ederler.

Aktarmalı Uçuşlar: Uçuş bir bağlantı içeriyorsa, havayolu personeli, bağlantı dönemi boyunca UM öğrencisine eşlik edecektir. Atarmalarda ortaya çıkacak beklemelerde da öğrenciyle birlikte kalır, sonrasında öğrenciyi bağlantı uçuşunun kapısına götürür ve uçağa binmesini sağlar.

Varış: Uçağın varışında, UMS servisi için görevlendirilen personel öğrenciyi okulun personeline teslim ederken karşılıklı olarak kimlik kontrolleri gerçekleştirilir. Öğrencileri karşılayacak kişinin bilgilerinin öncesinden uçaktaki görevliye bildirilmiş olması gerekir.  Bu görevli öğrencileri karşılayarak çıkış işlemlerinde eşlik eder ve konaklama yerine gidiş için kullanılacak araca götürür.

UMS belirli yaşlar için zorunludur, ancak zorunlu yaş farklı havayolları için değişiklik gösterir. Bazı ek bir ücret ödendiğinde,  UMS için refakatsiz küçüklerin seyahat etmelerini sağlarken, bazıları da refakatsiz küçüklerin hiç seyahat etmesine izin vermez. UMS sağlayan havayolu şirketleri için, zorunlu olmasa bile servis talep edilebilir.

Her havayolu şirketinin farklı bir UMS ücreti vardır, ancak bu ücretler genellikle 50 – 100 £ arasındadır. Fiyatlar sık sık değişiklik gösterdiğinden net ücretler rezervasyon öncesinde belirlenir.

UMS hizmetinin dolaylı maliyetleri (diğer taksi ücretleri): Her taksi şirketi, tipik bekleme sürelerine ve hangi havalandırmaya bağlı olarak farklı bir UMS oranına sahiptir.

Administrator