Amerika’da Sertifika ve Kısa Dönem Eğitim

Sertifika programları A.B.D.’de en uzun 12 ay veya daha kısa süren çok çeşitli kısa-dönem eğitim şeklindedir.

Vaktim ve bütçem kısıtlı… Pratik eğitim alarak ilgili olduğum alanda uzmanlaşmak istiyorum… Bir de sertifikam olsa harika olur!

 • A.B.D’de bir değişim programına katılmak ister misiniz?
 • Belirli bir alanda pratik eğitim almak ister misiniz?
 • Kariyeriniz açısından akademik veya mesleki bir sertifikaya ihtiyacınız var mı?
 • A.B.D?de akademik olmayan bir programa katılmak ister misiniz?
 • Profesyonel niteliklerinizi geliştirmek ister misiniz?
 • Bir Amerika üniversitesinde okumayı düşünüyor ancak diploma almak istemiyor musunuz?

Bu hedeflerin tümüne A.B.D.’de en çok 12 ay veya daha kısa süren kısa-dönem eğitim programlarına katılarak ulaşmanız mümkündür. Bu programlar arasında lise değişimleri, iş değişim programları, mesleki veya teknik programlar, sertifika programları, profesyonel programlar, ve kısa dönem üniversite eğitimi yer alır.

Neden Amerika Birleşik Devletleri’nde Okumalısınız?

İşte size dünyanın dört bin yanından 500,000’den fazla uluslararası öğrencinin eğitimlerini ilerletmek için Amerika Birleşik Devletleri’ni seçmelerinin birkaç nedeni:

Kalite: A.B.D. okulları, altyapı ve tesislerinin, kaynaklarının ve eğitim kadrolarının kalitesiyle dünya çapında üne sahiptir.

Seçenek: Amerika eğitim sisteminin kurum çeşitleri, akademik ve sosyal çevrelerle ilişkileri, giriş koşulları, doktora programları ve uzmanlaşabileceğiniz konular açısından dünyada rakipsizdir.

Değer: Geleceğinize yapacağınız bir yatırım olarak, bir A.B.D. derecesi size paranızın karşılığını en iyi şekilde verir. Eğitim ücretlerinin ve yaşam giderlerinin çok geniş bir yelpazeye dağılması ve üniversitelerden burs ve benzeri imkanlarla elde edilen mali yardımlar, Amerika Birleşik Devletleri’nde okumayı, sizden önceki binlerce öğrenci için mümkün kılmıştır.

Amerika’da Kısa Dönem Eğitim Programları

A.B.D.’de en uzun 12 ay veya daha kısa süren çok çeşitli kısa-dönem eğitim (sertifika) programları vardır. Bunların arasında lise değişim programları, iş ve profesyonel değişim programları, mesleki ve teknik programlar, kısa dönem üniversite eğitimi ve mesleki eğitim yer alır. Sitemizin bu bölümünde, A.B.D.’nde herhangi bir kısa-dönem eğitim programına başvururken göz önünde bulundurmanız gereken bazı konulara genel bir bakış sunmayı hedefledik. Ayrıca bu bölümde mevcut temel program seçenekleri de bulabilirsiniz.

Düşünülmesi Gereken Temel Etkenler

– Önceden Planlamak

Herhangi bir eğitim programında başarılı olmanın en iyi yolu “ev ödevinizi” iyi yapmaktır. A.B.D.?deki nispeten kısa eğitim süreniz dikkatli bir planlama ve önceden hazırlanma ile daha verimli olacaktır. Bir programa başlamak istediğiniz tarihten en az 12 ila 18 ay önce hedeflerinizi tanımlamalısınız ve bunlara en uygun olan programları araştırmaya başlamalısınız. Bu konuda ITEBS Eğitim danışmanları size bir çok alternatifler sunacaklardır. En yakın ITEBS şubesine müracaat etmenizi tavsiye ederiz.

-Program Seçmek

Araştırmanıza size en yakın ITEBS eğitim bilgi ve danışma merkezini ziyaret ederek başlayın. Orada Amerika’daki eğitim programları ve kurumları konusunda çeşitli başvuru malzemeleri bulabilirsiniz. ITEBS danışmanları, kişisel ve mesleki ihtiyaçlarınızı karşılayacak birkaç temel program belirleyeceklerdir. Sonra sizin adınıza bu programları yürüten kuruluşlarla veya kurumlarla temasa geçerek size daha net ve ayrıntılı bilgiler sunacaklardır. Sizin adınıza, başvuru yapmayı düşündüğünüz kurumlara, eğer varsa, özel durumunuzu ve özel ihtiyaçlarınızı ileteceklerdir. ITEBS danışmanları, tüm bu işlemler yapılırken ilginizi çeken programları birbiriyle karşılaştırmanızı ve aşağıdaki noktaları göz önüne almanızı tavsiye ederler:

 • Programların son başvuru tarihleri;
 • Uygunluk ve giriş şartlarına uyup uymadığınız;
 • Programın veya kurumun akreditasyonu (Uluslararası Denklik, YÖK Denkliği…);
 • Maliyetler;
 • Programın kalacak yer içerip içermediği veya bunu ayarlayıp ayarlamadığı, ya da kalacak yer arayan öğrencilere yardım sunup sunmadığı;
 • Programı yürüten kuruluş veya ev sahibi eğitim kurumu tarafından sunulan sosyal aktiviteler gibi diğer hizmetler;
 • Programın ne zamandan beri uygulandığı, katılımcıları, ve eğer öğrenebilirseniz, programı tamamlayan katılımcıların ne gibi kariyer veya iş olanakları elde ettikleri;
 • Eğer bu uluslararası bir değişim programı değilse, program yöneticilerinin A.B.D. dışından katılımcılar konusunda nasıl bir deneyime sahip oldukları;
 • Yerleşim ve iklim şartları ve toplu taşımacılık dahil yerel çevre;
onemli-hatirlatma-k
Hemen Kayıt Ol!
Kampanyalar
Fiyat Listeleri