Amerika’da Yaz Okulu

Amerika’da yaz okulu ,18 yaş ve altı öğrencilerimizin gerek eğitim gerekse eğlence bakımından unutamayacağı bir yaz için bulunmaz bir fırsat!

Amerika’da yaz okullarının diğer ülkelerdekinden farklı olan yanı, eğitimin yanında sosyal aktivite ve gezilerin daha fazla olmasıdır. Dünyanın en büyük ve gelişmiş ülkesinde çocuklarımızın gezip göreceği çok yer, yapacağı çok fazla aktivite mevcut.

Sosyal, kültürlü, aktif ve etkin nesiller…

Her bir öğrenci okulun ilk günü seviye tespit sınavına girer, kendi dil seviyesine ve yaş gurubuna uygun bir sınıfa yerleştirilir. Deneyimli ve uzman öğretmenler en çağdaş eğitim metotlarını kullanarak öğrencileri sıkmadan eğitim verirler. Ders programları öğrencilerin iletişim becerilerini arttıracak, dil bilgilerini geliştirecek ve İngilizcelerini kullanmaya yönelik kendilerine güvenlerini sağlayacak niteliktedir. Yüzme, futbol, basketbol, voleybol tenis, jimnastik gibi sportif aktiviteler, spor turnuvaları, el sanatları çalışmaları,eğlenceli yarışmalar, yetenek showları, yerel sirk gösterileri, video ve film geceleri ders dışı vakitlerin zevkli geçmesini sağlar.

Hafta sonları tam gün ve hafta içi yarım gün olarak planlanan gezilerde öğrenciler gittikleri ülkelerin tarihi ve turistik yerlerini, müzelerini, eğlence parklarını ve alış veriş merkezlerini ziyaret ederek unutulmaz anlar yaşarlar.

İçiniz rahat olsun… Güvendeler…

Her merkezimizde öğrencilerin huzur ve güvenini temin eden ve programın genel gidişatından sorumlu yönetim ve rehberlik kadrosu bulunmaktadır. Yine öğretmen ve sosyal aktivite rehberlerinin organizasyonunu sağlayan eğitimden sorumlu ve sosyal aktivitelerden sorumlu yardımcılar bulunmaktadır.

Programlarımıza katılan tüm öğrencilere, yüksek teminatlı sağlık sigortası yaptırılır.

YURDIŞI YAZ OKULU: Tatilde Dil Öğrenmenin En İyi Yolu!

Yurtdışı Yaz Okullarına her yaştan öğrenci veya yetişkin katılabilir. Kurslar farklı yaş gruplarına uygun olarak organize edilir. Yurtdışı Yaz okullarına Haziran, Temmuz, Ağustos aylarında (İngiltere gibi bazı ülkelerde her Pazartesi günü) başlanabilir. Kurs süresi en az 2, en çok 10 haftadır. Ancak genelde tercih edilen süre 3 veya 4 haftadır.

Siz de 10-18 yaş grubu için düzenlenen yurtdışı yaz okullarına katılmak ister misiniz?

En az 10 öğrencinin katılımı ile grup olarak yaz okullarına katılım:

Bu durumda öğrencilerle birlikte bir grup lideri (Öğretmen) görev alır ve öğrencilerin Türkiye’den ayrılma, yaz okullarına devam ve Türkiye’ye dönüşünde sürekli yanlarında yer alır.

Öğrencinin diğer Türk öğrencilerle birlikte grup olarak yaz okullarına katılımını istemeyen aileler, çocukların bireysel olarak yazı okullarına katılımını isteyebilir. Bu durumda öğrenci bireysel yolculuk yapar ancak havalimanında okul yetkilileri tarafından karşılanır. Bu programa genelde bağımsız olabilen ve günlük konuşmaları yapabilecek öğrenciler katılmaktadır. Türkiye’de İngilizce eğitim veren liselerde okuyan ve orta düzey ve üzerinde İngilizce bilenler için Elit Yurtdışı Yaz Okulları Summer Discovery kursları en uygun seçeneklerdir. Bu kurslar İngiltere’nin önde gelen üniversite kampüslerinde; Cambridge Üniversitesi gibi okullarda verilir.

 

Diğer hizmetler:

• Dersler, aile yanı veya yurtta tam pansiyon tek veya çift kişilik odalarda konaklama,
• Gidiş-dönüş uçak bileti,
• Havalimanı karşılama ve uğurlamalar,
• Vize danışmanlığı,
• Haftada bir tam ve bir yarım gün gezi,
• Her gün öğleden sonraları yapılan tüm sportif ve sosyal faaliyetler,
• Ders kitapları, seviye belirleme testi,
• Kurs tamamlama sertifikası,
• Seyahat ve sağlık sigortası

almanya
Administrator