Vücutta ilaç taşıyacak robot tırtıl

181

0

Bilim insanları kendi büyüklüğüne kıyasla büyük yük taşıyabilen tırtıl robot geliştirdi. Tırtıl robotun gelecekte tıpta kullanılması amaçlanıyor.
Learn More
“Mobil zombilere” özel yol

152

0

Litvanya'nın Vilnius kentinde yolda yürürken akıllı telefonlarından başını kaldırmadıkları için "mobil zombiler" olarak nitelenen dikkatsiz yayalar için özel bir yol açıldı.
Learn More
QS World University Rankings 2019 Listeleri Yayınlandı!

383

0

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT), birbirini takip eden yedinci yıl boyunca QS Dünya Üniversiteleri Sıralaması'nda ilk sırada yer alarak tarihe geçti. Başka hiçbir üniversite üstte bu kadar süre birinciliği devam ettirmemişti.
Learn More
Yemeğinizi drone ile alır mısınız?

99

0

İzlanda'da bir e-ticaret şirketi başkent Reykjavik'te internetten verilen yemek siparişlerini drone ile teslimata başladı. Şimdilik günde iki ila üç sipariş teslim eden şirket, bu yöntemin araçlı teslimatlara göre daha ucuz, hızlı ve çevreye daha duyarlı olduğunu savunuyor.
Learn More
Japonya’da okul öncesi dijital eğitim

123

0

Japonlar dijital çağı okul öncesinde tabletli eğitimle yakalamaya çalışıyor. Klasik yöntemlere ek olarak çocuklar tabletler aracılığıyla resim çiziyor, boyama yapıyor ve çizdiklerinin 3 boyutlu dijital görüntüsünü ekrana yansıtıyor.
Learn More
Büyük Hadron Çarpıştırıcısı nedir?

100

0

İsviçre'deki CERN araştıma merkezinde, yer altında 27 kilometre uzunluğundaki dünyanın en büyük elektromanyetik mıknatısı aynı zamanda evrenin ve varoluşun kaynağına ışık tutmayı hedeliyor. Peki, Büyük Hadron Çarpıştırıcısı denilen bu mıknatıs nasıl çalışıyor?
Learn More
Almanya’nın mütevazı Cumhurbaşkanlığı Sarayı: Bellevue

124

0

1957 yılından bu yana Almanya cumhurbaşkanlarına ev sahipliği yapan Bellevue Sarayı toplam 265 odadan oluşuyor.
Learn More
Euro kullanmadan gezebileceğiniz en güzel 5 ülke

111

0

Hem doğal güzellikleri ile sizi büyüleyecek, hem de Türk Lirasının daha değerli olduğu ülkeleri derledik. Buna göre listede Sırbistan, Romanya, Macaristan, Ukrayna ve Çek Cumhuriyeti listenin üst sıralarında yer alıyor.
Learn More
Yüksek öğrenimde yeni rota Avrasya

106

0

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mustafa Safran, ‘Türkiye’nin dış politikaları gereği’ öğrencilerin eğitim için artık ABD’ye gönderilmeyeceğini, bunun yerine Avrupa ve Uzakdoğu ülkelerinin tercih edileceğini söyledi.
Learn More
YTB’den yurt dışında yaşayan gençlere TEKNOFEST’e katılım desteği

132

0

YTB, yurt dışında yaşayan, 20-23 Eylül'de İstanbul'da düzenlenecek TEKNOFEST'e katılmak isteyen gençlere destek olacak.
Learn More
7 Madde ile Bir Baltık Ülkesi: Litvanya!

118

0

Resmi olarak Litvanya Cumhuriyeti, üç baltık ülkesinden biri olup nüfusu yaklaşık 3.500.000 olan şirin, sakin ancak bir o kadar da soğuk olmasıyla, özellikle ülkemizden Erasmus programı vasıtasıyla oraya giden öğrencilerin arasında nam salmış bir ülkedir.
Learn More
Aileler okul ve eğitime hangi ülkede ne kadar harcıyor?

129

0

Birçok ülke için sonbahar yeni eğitim yılının başlangıcını ifade eder ancak ülkeler arası eğitim farkı oldukça dikkat çekicidir
Learn More
Robotlar insanların işini elinden alacak mı?

113

0

Fabrikalarda üretim yapan robotlar, tüm bir kenti inşa eden üç boyutlu yazıcılar... Gelecekte herkes işini mi kaybedecek:?
Learn More
Elektronik kayıt zorunlu mu? Üniversite kayıt belgeleri neler? 2018 kayıt detayları…

183

0

YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 03-07 Eylül 2018 tarihleri arasında yapılacak.
Learn More
Türkçe Öğretimi Yüksek Lisans Programı’na başvuru için 3 Eylül son gün

182

0

Yurt dışında yaşayan Türk çocuklarına, ana dilleri Türkçeyi öğretmek üzere Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığının (YTB) 'Yurt Dışındaki Türk Çocuklarına Türkçe Öğretimi Yüksek Lisans Programı' için başvuru süresi yarın doluyor.
Learn More

Showing 1-15 of total 66 courses