Litvanya’da En Çok Memnun Olunan 1. Üniversite: Kaunas Teknoloji Üniversitesi

Courses Info

Litvanya’da En Çok Memnun Olunan 1. Üniversite: Kaunas Teknoloji Üniversitesi

Öğrenci memnuniyetinin; çalışma kalitesi, idari ve öğretim elemanlarının yeterlilikleri, sınıfların kalitesi ve akademik dürüstlüğün değerlendirildiği öğrenci anketinde KTU, Livanya’daki üniversiteler arasında bir birinci oldu.

Reitingai” dergisi tarafından duyurulan ulusal sıralamalara göre, Kaunas Teknoloji Üniversitesi (KTU), öğrenciler tarafından en çok değer verilen üniversite seçilmiştir. Ankete göre KTU mezunları bugün “iş piyasasında en çok aranılanlar arasında yer almaktadır. KTU, yıllık sıralamada değerlendirilen 7 kategoriden 4’ünde pozisyonlarını güçlendirerek ilk sıradaki Vilnius Üniversitesi’nden sonra Litvanya’nın en iyi ikinci üniversitesi oldu.

Öğrenci memnuniyeti bu yıl 3. sıradan 1. sıraya ilerlemesiyle en çok yükselen faktör olmuştur.

KTU mezunları, iş piyasasında en çok arananlar arasında sıralamasında 1 Numaraya ulaşmıştır.

Üniversite, araştırma ve araştırma tesisleri sıralamasında ve üniversite personelinin araştırma, sanat ve spor etkinliklerinde elde ettiği başarılar kategorilerinde de sıralamasını yükseltmiştir.

KTU, en yetenekli okuldan ayrılanlar tarafından seçilen en uluslararası üniversiteler arasındadır. Lise Mezunlarının çoğunluğunun  KTU’yu tercih ettiği Gimnazija Lisesi, ülkedeki en yetenekli öğrencilerin mezun olduğu ilk 3 liseden biridir.

16 Mayıs 2018