Fransa’da Dil Eğitimi

Fransa’da dil eğitimi, Dünyada 33 ülkenin resmi dil olarak konuştuğu Fransızca ülkemizde de özel sektör, politika ve ticari alanlarda kariyerini geliştirmek için bulunmaz bir fırsattır. Fransa dünyanın en güçlü 4. ülkesi ve aynı zamanda çok önemli bir yatırım merkezidir.

Programlar zamanınız ve bütçenize göre değişiklikler göstermektedir. Genel Fransızca, Yoğun Fransızca gibi farklı programlar mevcuttur.
Konum olarak Avrupa’nın merkezinde yer alır. Kuzeyinde Belçika, Lüksemburg, Marş denizi, batısında Atlas okyanusu, güneyinde İspanya ve Akdeniz, doğusunda Almanya, İtalya ve İsviçre ile çevrilidir. Fransa’da okuyan öğrenciler aynı zamanda boş zamanlarında bu ülkeleri görme şansınada sahiptirler.

Konaklama olarak diğer birçok yerde de olduğu gibi aile yanı veya yurt, otel seçenekleri değerlendirilebilir. Özellikle dil eğitimi için aile yanı konaklama diğer opsiyonlara göre daha fazla önem taşır. Daha az masraflı olmasının dışında, aile ile beraber kalınacağı için okul dışında sürekli eğitimini aldığınız dilin pratiğini yapmak, o ülkenin kültürünü daha yakından tanımak, konuşup anlaşmak için dil bilgisi limitlerinizi zorlamayı gerektireceğinden aile yanı konaklama en uygun seçimdir. Tek kişilik veya iki kişilik odalar seçilebilir. Sabah kahvaltısı ve akşam yemekleri aile tarafından karşılanır. Alerji olduğunuz veya farklı kültür ve inançlardan dolayı istemediğiniz yiyecekler (özellikle et içeren yemekler) önceden aileye bildirilir. Ailelerin kontrolleri okullar tarafından yapılır. Öğrencinin anlaşamamazlık, memnuniyetsizlik gibi durumlarında aile değiştirilebilir.

Administrator