İngiltere’de Dil Eğitimi

İngiltere’de dil eğitimi nerede alabilirim sorusunun cevabı çok basit: elinize bir harita alın ve istediğiniz yeri seçin!

İngiltere’de British Council tarafından onaylı yüzlerce dil okulu var ve bu okullar tüm ülkeye yayılmış durumda. Yani bütçesine, yerleşim yerine, kalitesine göre okul seçme alternatifleriniz oldukça fazla. Uzmanlaşmış bir dil okulu, bir yüksek öğretim koleji veya üniversitelerin dil kurslarını seçebilirsiniz. Devlet kurumları ve özel kurumlar farklı avantajlar sağlamaktadır. Mesela devlet kurumlarında farklı konularda eğitim gören İngilizler ile sosyalleşme imkanı bulabilirsiniz.

Özel dil kurumlarında ise İngiliz öğrenciler daha azdır ve sınıflar daha küçüktür. Bununda avantajı öğretmenlerin öğrencileri ile daha yakından ilgilenebilmesidir.

 

Haftalık alınacak ders sayısı en az 15 saat olmalıdır. Yaş sınırı genelde 16 olsa da bazı okullarda bu sınır 18’dir. Okulların fiyatları lokasyonuna göre değişiklik göstermektedir.

 

16 yaş ve altı için yaz okulları en iyi seçimdir. Genç arkadaşlarımız hem yurtdışında farklı kültürden arkadaşlarıyla tanışma imkanı bulurken hem de ingilizcelerini geliştirerek hayatları boyunca unutamayacakları güzel hatıralarla evlerine geri dönerler.

 

16 yaşından büyükseniz aşağıdaki kursların birinden faydalanabilirsiniz:
– Özel dil okulu: her düzeyde tam ve yarı zamanlı kurslar
– Özel ve devlet dil merkezleri: yalnızca kısa dönem. Genelde kültürel geziler içeren yaz kursları
– Özel okullar ve az öğrencili kolejler: İngilizce etkinliklerin ağırlıklı olduğu programlar.
– İleri eğitim kurumları: başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar tam ve yarı zamanlı kurslar.

 

Yüzlerce Dil Okulu, kaliteli Bir Eğitim

 • Her yıl on binlerce öğrenci İngilizceyi öğrenmek için bu ülkeyi seçer.
 • İngiltere’nin nerdeyse her şehrinde yüzlerce dil okulu bulunmaktadır.
 • Herkesin kendine uygun bir dil okulu bulması mümkündür.
 • İngilizceyi İngiltere’de öğrenmek, çok daha hızlı ve verimli olmakla beraber kelimelerin doğru telaffuzlarının öğrenilmesini de sağlar.
 • Yabancı öğrenciler daha çok Londra bölgesi ve İngiltere’nin güneyinde bulunan sahil kentlerini tercih ederler.
 • Oxford ve Cambridge gibi köklü İngiliz üniversitelerinin bulunduğu şehirler de dil eğitimi için tercih edilen diğer bölgelerdir.
 • Okulların büyük çoğunluğu yıl boyunca devam eden kurslar düzenler.
 • İngilizce dil eğitimi süresince İngiltere’de üniversite, master ve sertifika programları hakkında bilgi sahibi olup eğitiminize bu ülkede devam edip etmeme konusunda sağlıklı karar verebilirsiniz.

British Council ve English UK onaylı

 • İngiltere’deki dil okulları British Council ve English UK onaylıdır. Okullar bu kurumlar tarafından akredite edilip denetlenmektedir.

Kaç Saat Ders? Yaş Sınırı Kaç?

 • İngiltere’de dil eğitimine katılmak için öğrencilerin haftalık en az 15 saat (20 ders) eğitim alması gerekir.
 • Yaş sınırı yetişkin kurslarında genellikle 16 olmakla beraber bazı okullarda 18 yaşına kadar çıkabilmektedir.

İngilizce program içerikleri:

– Standart (Genel) İngilizce: haftada 20 saatlik bu programa her seviyeden öğrenci katılabilir. Bu programda, okuma, yazma, dinleme, konuşma gibi dil becerilerini geliştirebilme ve genel dil pratiği ve çeşitli aktiviteler yapılabilir

– Yoğun (Intensive) İngilizce: haftada 30 saatlik bu programa dil öğrenimine yoğunlaşmak fakat zamanı kısıtlı öğrencilere uygundur. Bu program Insentive Express adı altında oluşturulan gruplar ile haftada 40 saate kadar çıkarılabilir.

– Bire bir (One-to-one): daha çok kendisini belli bir alanda geliştirmek isteyen öğrenciler için tercih edilen bir programdır. Bir alanda, mesela konuşma gibi ve yoğun pratik yapmak isteyen öğrenciler haftada 20 yada 30 saatlik programlarla kendilerini geliştirebilirler.
– İş İngilizcesi: daha üst yaşlar için, özel ve devlet dil merkezleri, özel okullar ve az öğrencili kolejler, ileri eğitim kurumları, yüksek eğitim kurumlarına başvurabilirsiniz.

– Sertifika programları: finans, işletme konularında LSBF, BBSI gibi prestijli kuruluşlara devam ederek sertifika sahibi olurlar ve kariyerleri için önemli bir adım atmış olurlar.

-Yaz okulu programları: daha çok 18 yaş altı öğrencilerin tercih ettiği, hem dil eğitimi alırken hem de grup liderleri eşliğinde pek çok aktivite ve geziye katılarak unutamayacakları bir yaz tatili yaşarlar. Orta yada lise öğrenimine devam eden öğrenciler tarafından da grup yada bireysel olarak tercih edilmektedir.

ITEBS olarak biz;

 • İngiltere’de eğitim almak isteyenlere anlaşmalı olduğumuz geniş üniversite, kolej, özel dil okulları portföyümüzle profesyonel danışmanlık hizmeti sunuyoruz.
 • Dil eğitimi almak isteyenlere, anlaşmalı olduğumuz 100’e yakın uluslararası dil okulu ve onlarca program türünde(Standart İngilizce, Akademik İngilizce, Sınav Hazırlık, İş İngilizcesi v.b)  sorunsuz bir şekilde eğitim almalarını sağlıyoruz.
 • Yaz aylarını hem İngilizce öğrenip hem de tatil yaparak geçirmek isteyen 16 yaş altı öğrenci gruplarına, anlaşmalı olduğumuz tanınmış üniversite, kolej ve dil okullarının yaz okulu programları sunuyoruz.
 • Tercihlerinize uygun bir şekilde mastır/doktora ve sertifika/staj programlarına yerleşmenizi sağlıyoruz.
 • 20 yıllık deneyim ve binlerce öğrenci gönderimi tecrübesiyle her bütçeye uygun danışmanlık hizmetleri sunuyoruz.

İngiltere’de anlaşmalı olduğumuz dil okulları, programlar ve ücretler hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Administrator