İrlanda’da Dil Eğitimi

Avrupa’nın en güzel doğal güzelliklerine sahip olan İrlanda, öğrenciler için sunduğu ideal eğitim ortamının yanı sıra birçok üniversite ve dil okuluna ev sahipliği yapmasıyla da son yıllarda yurtdışında İngilizce öğrenmek isteyenlerin en fazla tercih ettiği ülkelerden biridir.Genel kanının aksine İngilizce’yi en güzel konuşan ülkelerden biri olan İrlanda, İngilizce eğitimi almak adına en doğru seçimlerden biri olacaktır. Özellikle Dublin’de ve diğer büyük şehirlerinde halk, oldukça anlaşılır ve açık bir asksanla İngilizce konuşmaktadır.Başta Fransız, İspanyol ve İtalyan öğrenciler olmak üzere, İrlanda her yıl binlerce dil öğrencisine ev sahipliği yapmaktadır. İngiltere’den çok daha uygun koşullara sahip olan İrlanda, dil eğitimi almak adına da öğrenciler tarafından daha çok tercih edilmektedir.İrlanda hem tarihi yapısı, hem ılıman iklimi, hem de görülmeye değer yerleriyle öğrenciler için yalnızca dil eğitimi için değil, kültürel bir gezi için de ideal bir ortam sunmaktadır.
İrlanda’nın en çekici avantajlarından biri ise eğitim almak için ülkeye gelen öğrencilere part-time çalışma hakkı tanımasıdır. Bu şekilde öğrenciler yaşam giderlerinin bir kısmını kendileri karşılayabilmekte ve ek gelir elde etmiş olmaktadırlar.

İrlanda’da bulunan dil okullarının hemen hepsi Dublin merkezli olarak çalışmakta, birkaçı’nın diğer şehirlerde de şubeleri bulunmaktadır.
Öğrenciler merkezde bulunan okullarda eğitim alırlar ve konaklama adına her okulun sağladığı benzer seçeneklerden birini tercih ederler. Genellikle okulların bulunduğu bölgelere tek araçla ulaşılabilecek uzaklıklarda olan konaklama yerleri, öğrenci yurt seçeneğini tercih ederse yürüme mesafesine kadar düşebilmektedir.

İrlanda’daki birçok dil okulunun Türkiye’deki Resmi Acentesi olarak, kurs kayıt, konaklama ayarlanması, vize işlemleri, havaalanı karşılama organizasyonu ve eğitimleri boyunca öğrencilerimizin ihtiyaç duyacakları tüm konularda ücretsiz danışmanlık sunmaktayız.

Kampanyalı dil okulları hakkında bilgi almak için iletişim numaralarımızdan bizi arayabilirsiniz.

Administrator