Kanada’da Yaz Okulu

Kanada’da yaz okulu oldukça eğlenceli ve sosyal geçmektedir.

Kanada deyince insanların genelde aklına hep Antartika’ya benzer, kar ve buzlarla çevrili bir ülke gelir. Kış aylarında bu kısmen doğru ise de (Kanada’da iklim bölgelere göre büyük değişiklik gösterir) yaz aylarında termometrelerin 35 derece ve üstünü göstermesi gayet olağan bir durumdur.

 

Kanada’da Vancouver şehri sıcaklık olarak İstanbul ile benzerlik gösterirken, kuzeyde yılın her günü buzlarla kaplı bögeler, British Columbia’nın batı kıyılarında yeşil bitki örtülerin, Amerika ile sınır bölgelerinde 4 mevsim yaşanmaktadır. Yaz ayları çok sıcak geçerken sonbaharda yeşil alanlarla kaplı Kanada’da sararan yapraklar mükemmel tabiat manzaraları oluşturur.

 

Kanada’da yaz okulu lise ya da College’ lerin bünyelerinde gerçekleştirilen 4 haftadan 12 haftaya kadar olan kısa sürede öğrencilerin İngilizcelerini pekiştirmeye yarayan aynı zamanda yazlarını daha farklı kültürler ve çevre görerek, farklı ülke ve kültürlerden yeni arkadaşlıklar edinmeye yönelik olması açısından yararlı olmaktadır. Dünyanın bir çok ülkesinden gelen öğrenciler ortak dil olarak ingilizce konuşmak mecburiyetinde kalacakları için dil pratiklerinden maximum seviyede faydalanacaklardır.

Ayrıca Kanada yaz okulları zengin gezi programları ile de öğrencilerin yaz tatilini çok daha keyifli kılmaktadır. Spora olan düşkünlüğü ile meşhur Kanada’da geziler dışında pek çok spor aktiviteleri de mevcuttur.

Öğrencilerimiz konaklama, eğitim ve spor aktivitelerini güvenli üniversite kampüslerinde gerçekleştirirler.
Yüksek kaliteli eğitimi, muhteşem doğası, uygun yaşam maliyetleri ve seçkin yaz okulu programları ile unutulmaz bir yaz geçirmek için Kanada kaçırılmaz bir fırsattır.

Administrator