Kanada’da Yüksek Lisans

Kanada’da yüksek lisans eğitimleri çeşitli ve avantajlıdır.
Kanada’da 100’e yakın üniversite bulunmaktadır. Genelde diğer ülkelerde kaliteli üniversite, vasat üniversite gibi ayrımlar yapılabilirken Kanada’da böyle bir ayrım yoktur. Eğitimin her aşaması Kanada devleti tarafından sıkı bir şekilde kontrol edilir. Eğitim kalitesi oldukça yüksek olan Kanada’da eğitim sonrası Montreal, Vancouver, Toronto gibi büyük yerleşim merkezlilerinde 1 yıl, diğer yerlerde 2 yıla kadar çalışma izni de verilir.

Kanada yıllardan beridir ekonomik ve toplum refahı olarak dünyada yaşanılabilir ülkeler arasında hep ilk sıralarda yer almıştır. Rahat yaşantısının yanında eğitime verdiği önem ile de ünlüdür. Okullar devlet tarafından sıkı bir şekilde denetlenir. Üniversiteler güçlü ve prestijli bir eğitim veririler.

Sahip olduğu çok uluslu toplum yapısı, zengin ve büyüyen ekonomisi, eğitim ve yaşam maliyetleri Kanada’yı eğitimde en uygun seçeneklerden biri haline getirir.

Kanada’da üniversite, master, doktora dışında yarı zamanlı ve tam zamanlı sertifika programları da mevcuttur. Kanada’daki öğrenci sayısı bulunduğu bölgeye göre değişiklik göstererek ortalama 1.000-35.000 arasında değişir.

Kanada 2 resmi dil içeren bir ülkedir: İngilizce ve Fransızca. İngilizce’nin prtaik yapılarak geliştirilmesi açısından Kanada çok uygun bir ülkedir. Aynı zamanda Fransızca öğrenmek, yada olan Fransızcanızı geliştirmek için yine Kanada çok uygun bir ülkedir.

Güçlü ekonomisi ve gelişmiş toplumsal yapısı ile Kanada dünyanın bir çok yerinden insanın yerleşip yaşamlarını sürdürmek istediği yerler arasında yer alır. İyi birİngilizce seviyesi, Kanada’da bitirilmiş bir üniversite/yüksek lisans eğitiminden sonra Kanada’da oturum izni almak hiç de zor değildir.

Konaklama olarak diğer birçok yerde de olduğu gibi aile yanı veya yurt, otel seçenekleri değerlendirilebilir. Özellikle dil eğitimi için aile yanı konaklama diğer opsiyonlara göre daha fazla önem taşır. Daha az masraflı olmasının dışında, aile ile beraber kalınacağı için okul dışında sürekli İngilizce pratik yapmak, o ülkenin kültürünü daha yakından tanımak, konuşup anlaşmak için İngilizce limitlerinizi zorlamayı gerektireceğinden aile yanı konaklama en uygun seçimdir. Tek kişilik veya iki kişilik odalar seçilebilir. Sabah kahvaltısı ve akşam yemekleri aile tarafından karşılanır. Alerji olduğunuz veya farklı kültür ve inançlardan dolayı istemediğiniz yiyecekler (özellikle et içeren yemekler) önceden aileye bildirilir. Ailelerin kontrolleri okullar tarafından yapılır. Öğrencinin anlaşamamazlık, memnuniyetsizlik gibi durumlarında aile değiştirilebilir.

Administrator