Malta’da Dil Eğitimi

Akdeniz iklimi, ekonomik ve çeşitli dil okulları, turizm merkezi olması Malta’yı hem tatil hem dil eğitimi için popüler bir ülke yapmıştır.

Tarihi eseleri, sıcak sahilleriyle Malta eski bir İngilizce sömürge adası olmasından dolayı toplum içinde ingilizce yaygın olarak konuşulur. Ayrıca Avrpa’nın popüler turistik ülkelerinden biri olmasından dolayı bir çok farklı dil ve kültürden turistin uğrak yeridir. Özellikle yaz aylarında dil eğitimi için gelen öğrencilere bir çok farklı ülkeden insanlarla sosyalleşme imkanları doğar.

Malta’da ki çoğu dil okulu başka ülkelerde açılış olan okulalrın şubeleridir. Öğretmenlerin bir çoğu İngiltere’den gelir.

Malta’da İngilizce eğitimi aşağıdaki alanlarda alınabilir:

– Genel İngilizce: ileri derecede İngilizce bilgisine sahip olmaya yönelik genel konuşma, iş ve anlamaya yönelik programlardır

– Akademik İngilizce: Meslek ve yüksek öğrenim görmeye yönelik olarak istenen İngilizce düzeyine ulaşacak şekilde uygulanan program çeşididir.

– Özel amaçlı İngilizce (ESP): belirli iş alanlarında çalışanların iş tanımlarında kullanmalarına yönelik olarak düzenlenen iş ingilizcesi öğrenmeye yönelik eğitim verilmektedir

– Sınavlara hazırlık: IELTS, TOEFL, TOEIC, Cambridge First Certificate sınavlarına hazırlık ve iyi derece almak amaçlı programlardır.

– İngilizce öğretmenliği: TESROL olarak bilinen kendi ülkesinde ingilizce öğretmenlii yapabilmeyi hedefleyen programlardır

– Eğitim turlarına yönelik programlar: kısa dönemde turistik gezi yapmak ya da yaz tatillerinde ingilizcesini geliştirmeye yönelik olan kısa süreli olarak düzenlenmiş eğitim programlarıdır.

 

Konaklama olarak diğer birçok yerde de olduğu gibi aile yanı veya yurt, otel seçenekleri değerlendirilebilir. Özellikle dil eğitimi için aile yanı konaklama diğer opsiyonlara göre daha fazla önem taşır. Daha az masraflı olmasının dışında, aile ile beraber kalınacağı için okul dışında sürekli İngilizce pratik yapmak, o ülkenin kültürünü daha yakından tanımak, konuşup anlaşmak için İngilizce limitlerinizi zorlamayı gerektireceğinden aile yanı konaklama en uygun seçimdir. Tek kişilik veya iki kişilik odalar seçilebilir. Sabah kahvaltısı ve akşam yemekleri aile tarafından karşılanır. Alerji olduğunuz veya farklı kültür ve inançlardan dolayı istemediğiniz yiyecekler (özellikle et içeren yemekler) önceden aileye bildirilir. Ailelerin kontrolleri okullar tarafından yapılır. Öğrencinin anlaşamamazlık, memnuniyetsizlik gibi durumlarında aile değiştirilebilir.

Administrator