Malta’da Yaz Okulu

Sıcak iklimi, ekonomik ve çeşitli dil okulları, turizm merkezi olması Malta’yı hem tatil hem dil eğitimi için popüler bir ülke yapmıştır.

Tarihi eseleri, sıcak sahilleriyle Malta eski bir İngilizce sömürge adası olmasından dolayı toplum içinde ingilizce yaygın olarak konuşulur. Ayrıca Avrpa’nın popüler turistik ülkelerinden biri olmasından dolayı bir çok farklı dil ve kültürden turistin uğrak yeridir. Bu sebeplerle yaz okulu ülkeleri arasında Malta en iyi seçimlerden biridir.

Derslerin genellikle yarım gün yapıldığı Malta yaz okulları‘nda, günün diğer yarısında rehber öğretmenler eşliğinde geziler, sportif aktiviteler, bilgi yarışmaları, sinema günleri düzenlenirken, tarihi ve turistik yerler, park, bahçe ve alışveriş merkezleri ziyaret edilir. Yaz okulu programına katılan gençler, sürekli İngilizce pratik yapmanın yanında farklı ülkelerden gelen yaşıtlarıyla arkadaşlık kurma imkanı bulurlar.

Öğrenci yurdunda konaklayan öğrencilerin gerektiğinde 24 saat boyunca ulaşabilecekleri danışmanları vardır. Havaalanında bir okul görevlisi tarafından karşılanıp konaklayacağı yere ulaştırılan öğrenciler, sosyal aktiviteler ve geziler sırasında da yakından gözlenirler. Aile ve ülke özleminden kaynaklanan sorunlar yaşayan öğrencilere rehberlik yapacak ve psikolojik destek sağlayacak profesyonellerin de bulunduğu okullar öğrencilerin aileleri veya danışmanları ile de iletişim içinde olurlar

Sosyal, kültürlü, aktif ve etkin nesiller…

Her bir öğrenci okulun ilk günü seviye tespit sınavına girer, kendi dil seviyesine ve yaş gurubuna uygun bir sınıfa yerleştirilir. Deneyimli ve uzman öğretmenler en çağdaş eğitim metotlarını kullanarak öğrencileri sıkmadan eğitim verirler. Ders programları öğrencilerin iletişim becerilerini arttıracak, dil bilgilerini geliştirecek ve İngilizcelerini kullanmaya yönelik kendilerine güvenlerini sağlayacak niteliktedir. Yüzme, futbol, basketbol, voleybol tenis, jimnastik gibi sportif aktiviteler, spor turnuvaları, el sanatları çalışmaları,eğlenceli yarışmalar, yetenek showları, yerel sirk gösterileri, video ve film geceleri ders dışı vakitlerin zevkli geçmesini sağlar.

Hafta sonları tam gün ve hafta içi yarım gün olarak planlanan gezilerde öğrenciler gittikleri ülkelerin tarihi ve turistik yerlerini, müzelerini, eğlence parklarını ve alış veriş merkezlerini ziyaret ederek unutulmaz anlar yaşarlar.

İçiniz rahat olsun… Güvendeler…

Her merkezimizde öğrencilerin huzur ve güvenini temin eden ve programın genel gidişatından sorumlu yönetim ve rehberlik kadrosu bulunmaktadır. Yine öğretmen ve sosyal aktivite rehberlerinin organizasyonunu sağlayan eğitimden sorumlu ve sosyal aktivitelerden sorumlu yardımcılar bulunmaktadır.

Programlarımıza katılan tüm öğrencilere, yüksek teminatlı sağlık sigortası yaptırılır.

Programlardaki Hizmetler:

• Dersler, aile yanı veya yurtta tam pansiyon tek veya çift kişilik odalarda konaklama
• Gidiş-dönüş uçak bileti,
• Havalimanı karşılama ve uğurlamalar,
• Vize danışmanlığı,
• Haftada bir tam ve bir yarım gün gezi,
• Her gün öğleden sonraları yapılan tüm sportif ve sosyal faaliyetler,
• Ders kitapları, seviye belirleme testi,
• Kurs tamamlama sertifikası,
• Seyahat ve sağlık sigortası

Administrator