Yabancı bir dilin gerek gramer, cümle yapısı gerek dinleme, duyduğunu anlama gerekse akıcı konuşma alanlarında en etkili öğrenileceği yer kuşkusuz o dilin kendi ana vatanında alınacak bir dil eğitimi almakla mümkündür.

Dil öğrenmek sadece kelime haznesi ve gramer bilgisinden ibaret değildir. Dil aynı zamanda bir kültürdür. Kullanıldığı bölgenin izlerini, tarihini, kültürünü ata sözleri, deyimleri, aksanlarıyla hayatını devam ettiren ve gelişen bir olgudur.

Yurtdışında dil eğitimi almak, sadece ders işlemenin dışında dili yaşayarak, kullanarak öğrenmenizi sağlar. Yaşadığınız  ülkedeki insanlarla iletişim kurabilmek, hayatınızı geçindirebilmeniz için diline hakim olmanız gerektiğinden daha kısa sürede daha etkili bir şekilde öğrenmeniz söz konusudur.

Bunun yanında, yabancı dili anavatanında öğrenmenin verdiği avantajlar kendisini kariyer gelişiminizde de gösterecektir.

Standart bir program ve disiplinli bir çalışma ile 1 yıl içinde o dili günlük hayatınızda kullanabilecek kadar hakim olabilirsiniz. Eğer daha kısa zamanda öğrenmek isterseniz bunun içinde yoğunlaştırılmış programlar mevcuttur. Eğitim esnasında öğrendiklerinizi, eğitim sonrasında günlük yaşamınızda kullanarak daha kısa sürede ve etkili bir şekilde öğrenirsiniz.

Yurtdışında dil öğrenirken dikkat edilmesi gereken olabildiğince anadilinizden uzaklaşmaktır. Konuşurken, TV izlerken, bilgisayar kullanırken, kitap okurken, film seyrederken kullandığınız dil öğrenmek istediğiniz dil olmalıdır. O dile ait filmler izlenmeli, bilgisayarınızın, telefonunuzun dilini o dile göre ayarlamalı, o dili kullanan kişilerle konuşmak için ortam meydana getirmelisiniz. Bu şekilde aklınızdaki ana dil bölümünün yanında bir de yabancı dil bölümü oluşacak. Düzenli eğitim ve pratiklerle burayı geliştirerek ana diliniz kadar geniş bir bölüm elde edecek, yabancı diil bölümüyle dinleyip, anlayıp, düşünüp, cevap verecek duruma geleceksiniz.

Yurtdışında dil eğitimi farklı amaçlara uygun olarak verilmektedir. Örneğin dil eğitimi sonrası lisans/yüksek lisans eğimi almak isteyenler için, sektöründe ilerlemek için iş İngilizcesi, finans, işletme gibi alanlar için sertifika programları gibi.

Yurtdışında dil eğitimi almaya karar verdikten sonra hangi programı hangi ülkede seçmek istediğinizi çok dikkatli seçmelisiniz. Daha sonra okula başvuru ve kabulünüz, konaklama, vize işlemlerinin eksiksiz yapılması, uçak bileti, isteğe göre havaalanı transferi gibi gerekecek tüm ihtiyaçlarınızın organize edilmesi ve eğitim süreciniz için ITEBS’in profesyonel danışmanlık hizmetlerine başvurabilirsiniz.

Administrator