Pensilvanya Üniversitesi

Pennsylvania üniversitesi 1740 yılında Benjamin Franklin tarafından kurulmuş, prestijli Ivy liginin üyesi bir üniversitedir.

Yaklaşık olarak 23,000 öğrencimiz bulunuyor bunun 3,500’ ü yabancı öğrenciler oluşturuyor. Bunlara ek olarak 5 Nobel ve 5 Pulitzer ödülü sahibi 4,000 öğretim görevlimiz bulunuyor.

Uluslararası öğrenciler, tüm diğer öğrenciler gibi kampüs içerisindeki araştırma ve öğrenme merkezlerinden aynı şartlarda yararlanma haklarına sahipler, bunlara ek olarak uluslar arası programlar hakkında danışmanlık ve rehberlik almak için dış ilişkiler ofisinden yararlanabilirler.

Evet, Pennsylvania Üniversitesi öğrencilere kapsamlı bir İngilizce programı (ELP) sunmakta. Buna yoğunlaştırılmış programlar veya Üniversite bağlantıları da dâhildir.

Amerika’nın 1790-1800 yılları arasındaki başkenti olan Philadelphia, ülkedeki en tarihi şehirlerden birisidir. Bağımsızlık deklarasyonunun imzalandığı, ilk anayasanın hazırlandığı şehirdir. Bütün bunlara ek olarak Philadelphia, Birleşik Devletler’in en büyük 5. şehridir, ulaşım olarak tren ile New York City ve Washingon DC’ye imkanları mevcuttur. İçerisinde bulunan 92 yüksek öğrenim kurumu ile Amerika’nın bu konuda en büyük ikinci şehridir.

İngilizce dil programlarının bulunduğu Fisher-Bennett Hall, 1925 yılında inşa edilmiş, kütüphane, spor salonu gibi imkânların bulunduğu bir alandadır, bu bina öğrencinin istekleri doğrultusunda 2006 yılında yeniden dekore edilmiştir. ELP tüm öğrencilere kampüs içerisinde ücretsiz internet bağlantısı sunmakta. Öğrenciler bizde eğitime başladıklarında kendilerine Penn Card adı verilen bir kimlik kartı veriliyor, bu kart ile birlikte yaklaşık 15 kütüphaneye, bilgisayar odalarına, dijital dil laboratuarlarına, tenis kortları, spor salonları, saunalar gibi olanaklara ücretsiz veya indirimli olarak ulaşabiliyorlar.

University_of_Pennsylvania