Uzaktan Eğitim ve Online Programlar

Uzaktan Eğitim ve Online Programlar

Uzaktan eğitim programları artık neredeyse birçok üniversitenin eğitim müfredatlarında yer almaya başlamış ve gittikçe de talep gören programlardır. Bu programlar daha çok İşletme, Pazarlama, Yönetim Bilişim, Psikoloji ve Halkla İlişkiler gibi sözel ve sosyal bilimler içerikli programlardır.

Uygulama, laboratuvar çalışmaları gerektiren Mühendislik, Mimarlık, Tıp Bilimleri ve Fen Bilimlerine bağlı sayısal ağırlıklı bölümlerde uzaktan eğitim programları yok denecek kadar azdır.

Uzaktan eğitim programları, genel olarak üniversitelerin örgün eğitim ücretlerinin yarısına kadar ekonomik ücretlerde olabilmektedir ve kabul şartları örgün eğitimlerden daha kolay ve hızlı olabilmektedir.

Uzaktan eğitim programlarında desrler sanal sınıflarda veya video dersler şeklinde sunulabilir ve genel olarak derslere devamlılık zorunlu değildir.

Uzaktan eğitim programlarında, öğrencilerin dersleri geçebilmeleri için başarılarını sınavlarla değil daha çok ödev ve proje çalışmalarıyla kanıtlamaları yeterli olabilmektedir.

Birçok uzaktan eğitim programında normalden daha kısa sürede mezun olmak da mümkündür. (Örneğin İngiltere’de 3 Yıllık lisans eğitimi uzaktan eğitim programlarıyla toplamda 2 yılda tamamlanabilir..)

Yurtdışına gidip oradaki hayatın şartlarına uyum sağlamaya çalışmak ve oranın giderlerine göre bütçe oluşturmak yerine aynı diploma derecesine sahip olmanın en kolay ve ekonomik yolu olan uzaktan eğitim programlarıyla derece sahibi olmanın günümüzde birçok ülke, şehir, üniversite ve program alternatifi mevcuttur.

 

Yurtdışında bir Uzaktan Eğitim programı hakkında bilgi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki bilgi talep formu linkine tıklayarak bu bilgileri bizimle paylaşınız ve bize sahip olduğunuz eğitim derecenize göre gerekli belgelerinizi (lise veya üniversite öğrenci belgesi veya diploma, transkriptler, sertifikalar, başarı belgeleri, sınav sonuçları vs) gönderiniz.

https://www.itebs.com.tr/bilgi-talep-formu

Danışmanlarımız formunuzu inceleyerek en kısa sürede size dönüş yapacaktır.

 

Leicester Universitesi

Leicester Üniversitesi 1921’de Leicestershire ve Rutland Üniversite Koleji adı ile kuruldu. Günümüzde üniverisitenin ana kampüsünün bulunduğu araziler bu kuruma yerel tekstil fabrikaları sahibi Thomas Fielding Johnson tarafından hibe edilmiştir. Bu kişi bu kurumun Birinci Dünya Savaşı’nda savaşan Britanyalı askerleri ve ölülerinin anısına bir yaşayan anıt olmasını sağlamak için verdiğini belirtmiştir.

Leicester Üniversitesi kampüsünde bulunan akademik binalar birbirlerine yakındır. Bu kampüsde üniversitenin idari merkezini ihtiva eden ve ayrıca içinde “Hukuk Okulu” bulunan “Fielding Johnson Building” binası bulunmaktadır. Bu bina 1837’de eski “Leicester ve Rutland Timarhanesi” olarak yapılmıştır. Yanındaki ek tuğladan yapılmış binalarla birlikte Leicester Üniversitesi’ne devredilmişlerdir.

Uzaktan Eğitim  Doktora  PhD  ve Yüksek Lisans

 • Arkeoloji ve Eski Çağ Tarihi
 • Kriminoloji
 • Eğitim
 • İş Gücü Piyasası Araştırmaları
 • Hukuk
 • İşletme
 • Medya ve İletişim
 • Müze Çalışmaları
 • Siyaset ve Uluslararası İlişkiler
 • Sosyoloji

 

En az 4 yıl ve en fazla 7 yıl eğitim sürmektedir.

10,455.00 GBP

İngillizce Yeterlilik Puanı :

 • IELTS(International English Language Testing Systems) – Academic Version
 • TOEFL(Test of English as a Foreign Language) – Internet Based Test
 • PTE(Pearson Test of English) – Academic Version