Vineridge Akademi, Kanada

Vineridge Akademi, Kanada

Kanada’da faaliyet gösteren özel liselerden biri olan Vineridge Academy Canada, dünyanın farklı ülkelerinden gelen öğrencilere lise eğitimi sunmaktadır. Okul ABD – Kanada sınırında, Ontario eyaletindeki, Niagara Şelalesine 15 dakika uzaklıkta tarihi bir kent olan St. Catharines’de yer almaktadır. St. Catharines kenti, yemyeşil parkları, bahçeleri ile ünlü Niagara Bölgesi’nin en büyük şehridir. Şehrin stratejik konumu Kanada’dan Amerika Birleşik Devletleri’ne karayolu ulaşım yolu üzerindedir. Şehir Toronto’ya 1 saat uzaklıktadır.

Diğer büyük şehirlere kıyasla burada yaşayanların çoğunluğu Kanadalıdır. Yaşam giderleri de birçok kente göre daha ekonomiktir. Okul Kampüsü, Niagara nehrine çok yakın bir noktada doğayla iç içe bir lokasyondadır.

Gündüzlü veya yatılı öğrenci kabul eden Vineridge Academy’de lise eğitimi 9. sınıftan 12. sınıfa kadar toplam 4 yıl sürmektedir. Okulun akademik takviminde her yıl 3 sömestr vardır. İlk sömestr Eylül-Aralık, ikinci sömestr Ocak-Nisan ve üçüncü sömestr Mayıs-Haziran olarak düzenlenmiştir. İsteyen öğrenci kontenjan durumuna göre bu dönemlerden birinde eğitimine başlayabilir.

Lise, iki katlı bir binada bulunmakta ve laboratuvar, sanat odası, müzik odası, bilgisayar laboratuvarı, tiyatro sahnesi, kapalı spor salonu, kafeterya, mutfak ve açık spor alanını bünyesinde barındırmaktadır.

Vineridge Academy, Canada Lise Eğitimi

Vineridge Academy Canada lisesinde 9. ve 10. sınıflara verilen eğitimler 11. ve 12. sınıflara hazırlık sağlayan temel içerik derslerinden oluşmaktadır. Eğitim kalitesi devlet okullarına göre çok daha iyi olan okulda dersler üniversiteye hazırlık açısından daha zengindir.  Öğrenciler, 11. ve 12. sınıflarda ise üniversite ve kolej programlarının giriş gereksinimlerini karşılamak için gereken akademik becerileri kazanmaktadırlar. Lisede her öğrenci, bireysel akademik danışmanlık hizmeti almaktadır.

Vineridge Academy’de 9. sınıftan 12. sınıfa kadar 4 yıllık dönemde toplam 30 ders alınmaktadır. Derslerin 18’i zorunlu ve kalan 12’si seçmelidir. Derslerin dışında okulun öğrencilerine sağladığı 40 saatlik gönüllü toplumsal hizmet üniversite başvurularında öğrencilere avantaj sağlamaktadır.

  1. sınıfı başarıyla tamamlayan öğrencilere Ontario Eğitim Bakanlığı tarafından Ontario lise diploması verilmektedir. Vineridge Academy Canada lisesinde dersler hafta içi her gün saat 09.00’da başlamakta ve 1 saatlik öğle arasından sonra 15.40’da sonlanmaktadır.

Vineridge Academy Canada lisesinde 4 yıllık olan lise eğitimini öğrenciler, her yıl yazın (Mayıs-Haziran) 2 ay ilave ders alarak 3 yılda tamamlayabilmektedirler. Talep eden öğrenciler, 4 yıllık lise eğitiminin sadece 1 yılını ya da 1 dönemini Vineridge Academy Canada lisesinde tamamlayabilmektedirler. Vineridge Academy Canada lisesi, Türkiye’den lise mezunu öğrencilere fark dersleri vererek Kanada’dan lise diploması almasına da olanak sağlamaktadır.

Liseden mezun olan öğrencilerin üniversitelere kabul edilme oranı %100’dür. Bu okuldan mezun olup üniversite eğitimine Kanada’da devam etmek isteyen öğrencilerin yapacağı beş üniversite başvurusundan 3’ü veya 4’ü genellikle kabul edilir.

Yurtdışında dört yıl lise eğitimi alan öğrenciler üniversite sınavına girmeden ülkemizdeki vakıf ve devlet üniversitelerine başvurabilmektedir.

Lise Giriş Koşulları

Vineridge Academy Canada lisesinin giriş için başvuran öğrencilerin İngilizce dersleri takip edebilecek düzeyde İngilizce bilmeleri ve IELTS’ten minimum 5.5 puanına sahip olmaları gerekmektedir. IELTS puanına sahip olmayan öğrenciler, lisenin İngilizce mülakat sınavına girerek İngilizce yeterliliklerini kanıtlayabilmektedirler.

ITEBS Yurtdışı Eğitim olarak, Merkez ofisimizde uzman danışmanlarımızın gözetiminde okulun yapmış olduğu bu sınavı başvuru yapmak isteyen adaylara uygulayabilmekte ve çıkan sonuçlara göre adayların hazırlığa ihtiyacı olup olmadığını test edebilmekteyiz.

Mülakat sınavında zorlanan öğrenciler, 9. sınıfta İngilizce ders takviyesi almaktadırlar. İngilizce bilgisi hiç olmayan ve Vineridge Academy Canada lisesine gitmek isteyen öğrencilere ise İngilizce hazırlık programı sunulmaktadır. Lisenin kabul şartları arasında 8 yıllık temel eğitim hayatını bitirmiş olmak ve öğrencilerin öğretmenlerinden 2 adet referans mektubu almış olmaları da bulunmaktadır. Referans mektubu ile ilgili gerekli açıklama tarafımızdan öğretmenlere yapılmaktadır.

Vineridge Academy, Canada İngilizce Hazırlık Programı

Vineridge Academy Canada İngilizce hazırlık programında 10 ile 18 yaş arası gençlere yıl boyunca İngilizce eğitimi sunulmaktadır. Program özellikle Vineridge Academy, Canada lisesinde eğitim almak isteyen ama bunun için gerekli İngilizce bilgisine sahip olmayan öğrencilerin İngilizce ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla tasarlanmıştır. Öğrenciler, programa sadece İngilizce dil eğitimi almak amacıyla da katılabilmektedir. Genel İngilizce kursu yanında IELTS ve TOEFL gibi İngilizce sınavlara hazırlık programları da bulunmaktadır. Vineridge Academy Canada okulu aynı zamanda IELTS test merkezi olduğundan öğrenciler kurs sonrası aynı merkezde sınava da girebilmektedirler.

Konaklama

Vineridge Academy Canada lisesi öğrencilerine yurt ya da aile yanı konaklama seçenekleri sunulmaktadır. 50 kız 50 erkek öğrenci kapasiteli olan yurtlar okul kampüsü içerisinde yer almaktadır. Yani sınıflar ve yurt aynı binada bulunuyor böylece öğrenciler dışarı çıkmadan aynı binadan dersliklere geçebilmektedir. Yurtta iki ya da üç kişilik odalar bulunmaktadır. Ayrıca internet bağlantısı, temizlik hizmeti ve okul sonrası ve hafta sonu aktivite hizmeti de sunulmaktadır. Yurtta 3 öğün yemek imkanı sunulmaktadır.

Aile yanında konaklamak isteyen öğrencilere yönelik okul civarında pek çok ev seçeneği bulunmaktadır. Öğrenciler aile yanında tek veya iki kişilik odalarda kalmaktadırlar. Banyo ve tuvalet alanları genel olarak aile ile ortak kullanım alanları olsa da öğrencinin talebine bağlı olarak özel banyo ve tuvaletli evler de ayarlanabilmektedir. Öğrenciler kahvaltı ve akşam yemeğini aileler ile birlikte yemektedirler.

Vineridge Academy, Canada Ücretleri

Vineridge Academy Canada’da Semester Programı 9.200 $, Academic Year Programı 18.400 $’dır. Konaklama ücretleri ise, Aile Yanı 8 aylık konaklama 9.600$, Yurt Konaklama ise 12.000 $’dır.

Vineridge Academy, Canada Ulaşım

St. Catharines kentinde havaalanı bulunmamakta ama şehir Toronto Pearson havaalanına 1 saat uzaklıkta yer almaktadır. Öğrenciler, İstanbul’dan yaklaşık 10 saat süren uçak yolculuğu ile Toronto Pearson havaalanına ulaşabilmektedirler. Toronto havaalanına ulaşan öğrenciler okulun araçları ile karşılanmaktadır.

St. Catharines şehir içi ulaşımda yerel otobüs ve özel taksiler kullanılmaktadır. Kentte toplu taşımalar oldukça düzenli olup, her yere ulaşım mümkündür.

ITEBS,  Vineridge Academy’nin Türkiye’deki Resmi Acenta’sıdır.

Başvuru yapmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Administrator