Yurtdışında Sınavsız Üniversite

Türkiye’deki özel üniversite fiyatlarıyla dünyanın en iyi üniversitelerinde okuyabilirsiniz!

Üniversiteye Giriş Sınav Şartı Yok!

 • Türkiye’deki üniversite sınavına katılıp, istemiş olduğunuz bölümü kazanamadıysanız,
 • Tekrar aylar sürecek bir sınav stresine girmek istemiyorsanız,
 • Vakıf (özel) üniversitelerine yüksek ücretler ödeyerek düşük kalite eğitim almak sizi üzüyorsa,
 • Ya da zaten bir üniversitede okuyorsanız ve almış olduğunuz eğitimden memnun değilseniz;
 • En önemlisi de hayalinizdeki bir bölümü, isteyerek, severek okuyup; mezun olduğunuzda prestijli bir diplomaya sahip olmak istiyorsanız;
 • Siz de yurtdışında; üniversiteye giriş sınavı şartı aramayan ilk 500 ve İlk 1.000’deki yüksek eğitim standartlarına sahip üniversitelerde okuyabilirsiniz!
 • *Çok fazla başvuru alan bazı üniversiteler adayların kendi ülkesindeki üniversite sınavına katılmasını ve baraj puanı geçmesini talep edebilirler.

Lise Mezunu Olan Herkes Başvurabilir!

 • Slovenya, Litvanya, Letonya, Estonya, Slovakya, Polonya, Macaristan, Çekya, Bulgaristan, Romanya gibi AB ülkelerinde veya Ukrayna, Makedonya, Sırbistan, Bosna Hersek gibi çevre ülkelerde üniversitelere başvuru ve kayıt için Liseden mezun olmanız yeterli.

İngilizce Bölümler İçin B1-B2 seviyesi Yeterli!

 • Mühendislik, Tıp, Eczacılık, Diş Hekimliği, Psikoloji, Pilotajlık, Veterinerlik, İktisat, İşletme ve daha birçok bölümün İngilizce olarak sunulduğu bu ülkelerdeki üniversitelerde programa kabul için aranılan minimum dil yeterliliği bazılarında B1 bazılarında da B2’dir.
 • Üniversitelerin çoğu, daha önceki eğitimlerini İngilizce tamamlamış olan adayları dil yeterliliğinden muaf tutmaktadırlar. Bazı üniversiteler ayrıca, Skype görüşmesi ve online olarak yapacakları testlerle kişinin İngilizce seviyesinin yeterli olup olmadığı hakkında karar verebilirler.
 • IELTS ve TOEFL gibi uluslararası dil sınavlarından talep edilen puanlar ise IELTS 5.5, 6.0, TOEFL 70, CEFR B2 gibi çok da yüksek olmayan puanlardır.

Üniversitelerde Ekonomik İngilizce Hazırlık Programları

 • Programlara katılmak istiyorum ama İngilizce bilmiyorum diyorsanız; söz konusu ülkelerin tamamında üniversite bünyesinde İngilizce seviyenize göre bir dönemlik, iki dönemlik ya da yaz yoğunlaştırılmış İngilizce Hazırlık Programları sunulmaktadır.A1’den B2 seviyesine kadar eğitim verilen bu hazırlık programlarının fiyatları da oldukça ekonomiktir. Örneğin Litvanya’da başarı sıralamasında ilk 700’de olan Kaunas Teknoloji Üniversitesinde, bir yıllık İngilizce Hazırlık Programı sadece 1.400 Euro’dur. Bu fiyatlar Polonya’da 2.000 – 2.500 Euro, Slovenya’da 2.000 – 3.000 Euro arasında değişmektedir.

Lisans Tamamlama ve  Ders Transferi de Mümkün!

 • Söz konusu üniversitelerde adayların önceki eğitim dönemlerinde okumuş oldukları dersleri saydırmaları da mümkün olabilmektedir. ( Ders saydırma ve sınıf atlatma üniversitelere başvuru ve kayıt aşamasında bölüm koordinatörleri ve hocalarının yapacağı değerlendirmeye göre belirlenir.)

 Yıllık 2.300 Euro’ya Mühendislik Eğitimleri

 • Bir öğrenci ülkesi olan Litvanya’da, Dünya Başarı Sıralamasında, ilk 500 ve ilk 1.000 sıralamasında yer alan Vilnius, Kaunas Teknoloji, Vilnius Gediminas Teknik gibi üniversitelerde İngilizce İnşaat, Makine, Bilgisayar, Endüstri gibi Mühendislik programlarına yıllık 2.300 – 3.500 Euro’lara kaydolabilirsiniz.Polonya, Slovenya, Letonya, Çekya ve söz konusu diğer ülkelerde de neredeyse aynı fiyatlarda olan bölüm ücretleri, ülkemizdeki vakıf üniversitelerine kıyasla daha düşük tutarlardadır.

Yüzlerce İngilizce Program, Ekonomik Ücretler

 • Uluslararası öğrencilere belli kontenjanlar ayıran Slovenya, Litvanya, Polonya ve diğer AB ülkelerindeki üniversitelerde uluslararası ilişkilerden mimarlığa, tıptan mühendisliğe, sanattan hukuka kadar yüzlerce İngilizce program seçeneği bulunmaktadır.
 • Sağlık alanlarındaki tıp, diş hekimliği, eczacılık, veterinerlik, hemşirelik gibi programların ücretleri de 4.000 Euro’dan başlayarak 12.000 Euro’ya kadar değişebilmektedir.
 • Siz de eğer bu programlara katılmak istiyorsanız tek yapmanız gereken şey bizimle iletişime geçmeniz. ITEBS olarak söz konusu ülkelerin eğitim sistemi ve kayıt prosedürünü çok iyi bilen uzman kadromuzla boş yere zaman ve para kaybınız olmadan yurtdışındaki eğitim hayallerinizin gerçekleşmesini sağlıyoruz.

Almanya’daki Ücretsiz Üniversitelerde Okuma Fırsatı!

 • Dünyada ilk 500 sıralamasında 50’den fazla üniversitesi olan Almanya’da yıllık harç ücretleri 200 Euro – 1.000 Euro arasında değişen harç ücretleriyle eğitim almak için Türkiye’deki üniversite giriş sınavında herhangi bir dört yıllık bölümü kazanmanız yeterli.
 • Zaten bir lisans bölümünde okuyorsanız ve eğitiminize Almanya’da devam etmek istiyorsanız Almanca dil yeterliliğini sağladıktan sonra üniversitelere kayıt olabilirsiniz. Bu imkan MYO veya AOF mezunlarına da tanınıyor.
 • Bunun için yapmanız gereken şey Akademik seviyede (C1) Almanca bildiğinizi gösterecek sınav sonuçlarını sunmanızdır. Eğer Almancayı az biliyor veya hiç bilmiyorsanız Almanya’da dil eğitimi alabilirsiniz. ITEBS olarak dil okulu kaydınız ve şartlı kabulünüz alınması, kapsamlı vize danışmanlığı, dil sınavı sonrası kesin kayıt işlemleri danışmanlığımızla Almanya’da üniversitelere en hızlı ve doğru şekilde başvurularınız yapıyor ve kabullerinizi almanızda profesyonel destek sunuyoruz.

Fransa, İtalya, İspanya, Hollanda’da Üniversite

 • Doğu Avrupa ülkelerinin dışında Avrupa medeniyetinin temsilcileri olan İtalya, Fransa, İspanya, Hollanda gibi ülkelerde de dünyanın en iyi üniversitelerinde eğitim almanız mümkün.
 • Bu ülkelerdeki üniversitelere başvuruda da, Türkiye’deki üniversite sınavında bölüm kazanma şartı aranmadan dört yıllık fakültelere başvuru yapmanızı sağlayacak baraj puanı geçmeniz yeterli.
 • Bu ülkelerdeki eğitim ücretleri de üniversiteden üniversiteye değişmekle birlikte ülkemizdeki vakıf-özel üniversite ücretleriyle eşit seviyelerdedir. Örneğin, İtalya’daki devlet üniversitelerinin yıllık harçları 1.000 Euro – 4.000 Euro arasında, özel üniversitelerin fiyatlarıysa programlara göre yıllık 6.000 – 30.000 Euro arasında değişebilmektedir.

ABD, Kanada, İngiltere, İrlanda, Avustralya’da Üniversite

 • Özellikle ABD, Kanada, İngiltere gibi ülkelerdeki üniversite eğitim sistemleri; eğitim müfredatları, öğretim üyesi kadroları, üniversitelerin sahip oldukları altyapı ve kaynak zenginliği, mezunların iyi koşullarla iş bulma oranları ülkemizdeki üniversitelerin birçoğundan daha iyi seviyelerdedir.
 • Amerika, Kanada, Avustralya, İngiltere ve İrlanda gibi yüksek standartta eğitim veren ülkelerde okumak için Türkiye’de üniversite kazanma koşulu olmadan Foundation (Hazırlık Eğitimi) sonrasında doğrudan lisans eğitimi veren bir üniversiteye başlayabilir, ya da örneğin Amerika’da çok ekonomik fiyatlara iki yıllık üniversitelerde (Community College) koşulsuz kabulle okuduktan sonra, 3.ve 4. yıllar için dilediğiniz bir üniversiteye yatay geçiş yapıp lisans eğitiminizi tamamlayabilirsiniz!

 

ÜLKELER ORTALAMA ÜNİVERSİTE ÜCRETLERİ
Litvanya – Estonya
Slovenya -Slovakya
Polonya – Macaristan
Çek Cumhuriyeti – Letonya
Tıp Dışındaki Bölümler
2.200 Euro – 5.000 Euro arasında değişmektedir.
İtalya – Fransa
İspanya – Hollanda
1.000 Euro -15.000 Euro
İrlanda – Kanada
Amerika – İngiltere
Avustralya –
8.000 USD-25.000 USD
Almanya – Avusturya 200 Euro -1.500 Euro

 

Profesyonel Bir Danışmanlık Şart!

 • Tüm bu üniversitelere başvuru için bir uzman yardımı almanız çok önemlidir. Sizin için en uygun ülke, şehir, üniversite ve program seçimi, bu programa başvuru ve kabul işlemleri, vize, seyahat, konaklama ve yurtdışında yaşamla ilgili tüm gereksinimlerinizde tecrübeli bir danışmanlık ekibinin yardımına ihtiyacınız olacaktır.
 • Her yıl, kendi çabalarıyla veya yeterince tecrübeli olmayan, akreditesiz kurumlarla yola çıkan öğrencilerden büyük bir kısmı, hem zaman, hem para, hem de geleceğe yönelik ümitlerini yitirmiş ve motivasyonlarını kaybetmiş bir şekilde geri dönmek zorunda kalmaktadırlar.
 • Siz de geleceğiniz için çok önemli olan bu yolda işinizi şansa bırakmayın ve çok iyi araştırma yaptıktan sonra bir uzman desteği alarak yurtdışına gidip eğitim alma yolunu tercih edin ve güzel bir eğitim alıp ülkesine mutlu dönen, geleceği parlak bireylerden biri olun.

Üniversiteler ve başvuru süreçleri hakkında ücretsiz detaylı bilgi almak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

irlanda015
Yurtdışında Üniversite
Hemen Kayıt Ol!
Yurtdısında Okumanın Avantajları
Fiyat Listeleri
Administrator