Yurtdışında Sınavsız Üniversite

Türkiye’deki özel üniversite fiyatlarıyla dünyanın en iyi üniversitelerinde okuyabilirsiniz!

 

Üniversiteye Giriş Sınav Şartı Yok!

 • Üniversiteye Giriş Sınavı’na katılıp, istemiş olduğunuz bölümü kazanamadıysanız,
 • Tekrar aylar sürecek bir sınav stresine girmek istemiyorsanız,
 • Zorunlu olarak tercih edeceğiniz vakıf (özel) üniversitelerine gereğinden fazla ücret ödemek canınızı sıkıyorsa;
 • Ya da zaten bir üniversitede okuyorsanız ve almış olduğunuz eğitimden memnun değilseniz;
 • En önemlisi de hayalinizdeki bir bölümü, isteyerek, severek okuyup; mezun olduğunuzda prestijli bir diplomaya sahip olmak istiyorsanız;
 • Siz de yurtdışında; üniversiteye giriş sınavı şartı aramayan ilk 500 ve İlk 1.000’deki yüksek eğitim standartlarına sahip üniversitelerde eğitim alabilirsiniz!

Lise Mezunu Olan Herkes Başvurabilir!

 • Slovenya, Litvanya, Letonya, Estonya, Slovakya, Polonya, İtalya, Macaristan, Hollanda, Çek Cumhuriyeti gibi AB ülkelerindeki mavi diplomalı üniversitelere kaydolabilmek için liseden mezun olmanız yeterli. (Başvurabilecek üniversite sayısını ve kalitesini arttırabilmek için Üniversite sınavına katılmanızı ve dört yıllık üniversitelere başvuru hakkını kazandıran baraj puanları geçmenizi tavsiye ediyoruz.)


İngilizce Bölümler İçin B1-B2 seviyesi Yeterli!

 • Mühendislik, Tıp, Eczacılık, Diş Hekimliği, Psikoloji, Pilotajlık, Veterinerlik, İktisat, İşletme ve daha birçok bölümün İngilizce olarak sunulduğu bu ülkelerdeki üniversitelerde programa kabul için aranılan minimum dil yeterliliği bölüme göre B1 ve B2’dir.
 • Üniversitelerin çoğu, daha önceki eğitimlerini İngilizce tamamlamış olan adayları dil yeterliliğinden muaf tutmaktadırlar. Bazı üniversiteler ayrıca, Skype görüşmesi ve online olarak yapacakları testlerle kişinin İngilizce seviyesinin yeterli olup olmadığı hakkında karar verebilirler.
 • IELTS ve TOEFL gibi uluslararası dil sınavlarından talep edilen puanlar ise IELTS ≥5.5, TOEFL ≥70, CEFR ≥B2 gibi çok da yüksek olmayan puanlardır.


İngilizce Bilmeyenler İçin Üniversitelerde Ekonomik Hazırlık Programları

 • Programlara katılmak istiyorum ama İngilizce bilmiyorum diyorsanız; söz konusu ülkelerin tamamında üniversite bünyesinde İngilizce seviyenize göre bir dönemlik, iki dönemlik ya da yaz yoğunlaştırılmış İngilizce Hazırlık Programları sunulmaktadır. A1’den C1 seviyesine kadar eğitim verilen bu hazırlık programlarının fiyatları da oldukça ekonomiktir. Örneğin Litvanya’da başarı sıralamasında ilk 700’de olan Kaunas Teknoloji Üniversitesinde, bir yıllık İngilizce Hazırlık Programı sadece 1.400 Euro’dur. Bu fiyatlar Polonya’da 2.000 – 2.500 Euro, Slovenya’da 2.000 – 3.000 Euro arasında değişmektedir.

 

İlk 500 ve ilk 1.000’deki üniversitelerde Yıllık 2.200 Euro’ya Mühendislik Eğitimleri

 • Bir öğrenci ülkesi olan Litvanya’da, Dünya Başarı Sıralamasında, ilk 500 ve ilk 1.000 sıralamasında yer alan Vilnius, Kaunas Teknoloji, Vilnius Gediminas Teknik gibi üniversitelerde İngilizce İnşaat, Makine, Bilgisayar, Endüstri gibi Mühendislik programlarına yıllık 2.200 Euro’ya kaydolabilirsiniz. Polonya, Slovenya ve söz konusu diğer ülkelerde de bu fiyatlar biraz daha yüksek olmakla birlikte, yine de ülkemizdeki vakıf üniversitelerine kıyasla daha düşük tutarlardadır.

 

Yüzlerce İngilizce Program, Ekonomik Ücretler

 • Avrupa’da ilk olarak İngilizce eğitim programlarının sunulduğu Hollanda’da 2 binin üzerinde İngilizce program bulunmaktadır. Slovenya, Litvanya, Polonya ve diğer AB ülkelerinde uluslararası ilişkilerden mimarlığa, tıptan mühendisliğe, sanattan hukuka kadar yüzlerce program seçeneği bulunmaktadır.

 

 • Sağlık alanlarındaki tıp, diş hekimliği, eczacılık, veterinerlik, hemşirelik gibi programların ücretleri de 4.000 Euro’dan başlayarak 12.000 Euro’ya kadar değişebilmektedir.

 

 • Siz de eğer bu programlara katılmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. ITEBS olarak söz konusu ülkelerin eğitim sistemi ve kayıt prosedürünü çok iyi bilen uzman kadromuzla zaman ve para kaybınız olmadan yurtdışındaki eğitim hayallerinizin gerçekleşmesini sağlıyoruz.

 


Almanya’da Neredeyse Ücretsiz Okuma Fırsatı

Dünyada ilk 500 sıralamasında 50’den fazla üniversitesi olan Almanya’da yıllık harç ücretleri 200 Euro – 1000 Euro arasında değişen üniversitelerde eğitim almak için Türkiye’deki üniversite giriş sınavında herhangi bir dört yıllık bölümü kazanmanız yeterlidir.

MYO veya AOF mezunu olsanız bile yine de Almanya’daki üniversitelerde okuma hakkına sahipsiniz. Türkiye’de zaten bir lisans bölümünde okuyorsanız ve eğitiminize Almanya devam etmek istiyorsanız yine de Almanya’nın en iyi okullarında eğitim alma imkanınız bulunuyor.

Bunun için yapmanız gereken şey Akademik seviyede (C1) Almanca bildiğinizi gösterecek belgeleri sunmanızdır. Eğer Almancayı az biliyor veya hiç bilmiyorsanız şartlı kabulünüzü alarak sizi Almanya’da dil eğitimine gönderebilir ve sonrasında dil sınavlarından alacağınız puanlarla kesin kabulünüzü gerçekleştirebiliriz.


Avrupa’nın Lider Ülkelerinde Kaliteli Eğitim

Doğu Avrupa ülkelerinin dışında Avrupa medeniyetinin temsilcileri olan İtalya, Fransa, İspanya, Hollanda gibi ülkelerde de dünyanın en iyi üniversitelerinde ücretsiz veya çok ekonomik koşullarla eğitim almanız mümkün.

Bu ülkelerde de lys’de bölüm kazanma şartı aranmıyor. Türkiye’den gelen öğrencilerin üniversitelere kabulü için, YGS veya LYS sınavlarına katılmış olmaları ve Dil yeterliliğini belgelemeleri yeterlidir. Bu ülkelerdeki eğitim ücretleri de üniversiteden üniversiteye değişmekle birlikte ülkemizdeki vakıf-özel üniversite ücretleriyle eşit seviyelerdedir. İtalya’daki devlet üniversitelerinin yıllık harçları 1.000 Euro – 4.000 Euro arasında, özel üniversitelerin fiyatlarıysa programlara göre yıllık 6.000 – 30.000 Euro arasında değişebilmektedir.


İngilizcenin Anavatanlarında Üniversite Eğitimi

 • Özellikle ABD, Kanada, İngiltere gibi ülkelerdeki üniversite eğitim sistemleri; eğitim müfredatları, öğretim üyesi kadroları, üniversitelerin sahip oldukları altyapı ve kaynak zenginliği, mezunların iyi koşullarla iş bulma oranları ülkemizdeki üniversitelerin birçoğundan daha iyi seviyelerdedir.

 

 • Amerika, Kanada, Avustralya, İngiltere ve İrlanda gibi yüksek standartta eğitim veren ülkelerde okumak için LYS koşulu olmadan Foundation (Hazırlık Eğitimi) sonrasında doğrudan lisans eğitimi veren bir üniversiteye başlayabilir, ya da örneğin Amerika’da çok ekonomik fiyatlara iki yıllık üniversitelerde (Community College) koşulsuz kabulle okuduktan sonra, 3.ve 4. yıllar için dilediğiniz bir üniversiteye yatay geçiş yapıp lisans eğitiminizi tamamlayabilirsiniz!

 

ÜLKELERORTALAMA ÜNİVERSİTE ÜCRETLERİ
Litvanya – Estonya
Slovenya -Slovakya
Polonya – Macaristan
Çek Cumhuriyeti – Letonya
Tıp Dışındaki Bölümler
2.200 Euro – 5.000 Euro arasında değişmektedir.
İtalya – Fransa
İspanya – Hollanda
1.000 Euro -15.000 Euro
İrlanda – Kanada
Amerika – İngiltere
Avustralya –
8.000 USD-25.000 USD
Almanya – Avusturya200 Euro -1.500 Euro

 

Profesyonel Bir Danışmanlık Şart!

 

 • Tüm bu üniversitelere başvuru için bir uzman yardımı almanız çok önemlidir. Sizin için en uygun ülke, şehir, üniversite ve program seçimi, bu programa başvuru ve kabul işlemleri, vize, seyahat, konaklama ve yurtdışında yaşamla ilgili tüm gereksinimlerinizde tecrübeli bir danışmanlık ekibinin yardımına ihtiyacınız olacaktır.
 • Her yıl, kendi çabalarıyla veya yeterince tecrübeli olmayan, akreditesiz kurumlarla yola çıkan öğrencilerden büyük bir kısmı, hem zaman, hem para, hem de geleceğe yönelik ümitlerini yitirmiş ve motivasyonlarını kaybetmiş bir şekilde geri dönmek zorunda kalmaktadırlar.
 • Siz de geleceğiniz için çok önemli olan bu yolda işinizi şansa bırakmayın ve çok iyi araştırma yaptıktan sonra bir uzman desteği alarak yurtdışına gidip eğitim alma yolunu tercih edin ve güzel bir eğitim alıp ülkesine mutlu dönen, geleceği parlak bireylerden biri olun.

 

Üniversitelerin başvuru koşulları, başvuru tarihleri, ücretleri ve kayıt süreçleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

 

irlanda015
Yurtdışında Üniversite
Hemen Kayıt Ol!
Kampanyalar
Fiyat Listeleri
Administrator