Yurtdışında Üniversite Okumanın Avantajları

Türkiye’deki özel üniversite fiyatlarıyla dünyanın en iyi üniversitelerinde okuma fırsatları ve gelişmiş ülkelerde diğer dünya kültürleriyle iç içe yaşam tecrübesi birçok öğrenci adayına Türkiye’de okumuş olmaktan çok daha fazla avantajlar sağlamaktadır.

Ülkemizdeki eğitim sistemi gün geçtikçe daha iyi seviyelere geliyor olsa da henüz her öğrenciye eşit seviye de eğitim imkânları tanınamamakta ve buna bağlı olarak birçok öğrenci dilediği eğitimi alamamaktadır. Bu sebeple, her yıl binlerce öğrenci üniversite eğitimi almak için daha iyi koşulların sunulduğu ülkelere gitmektedir.

ITEBS, Türkiye’deki eğitim olanakları idealleriyle örtüşmeyen öğrencilere ve okuduğu üniversiteden veya bölümden memnun olmayan, hedefleri büyük ve kararlı öğrencilere yurtdışı eğitim kapılarını aralıyor!

Siz de dünyanın en iyi üniversitelerinde en iyi koşullarla okuma firsatını yakalayabilirsiniz.

Yurtdışında eğitim almak, sunduğu kaliteli eğitim olanaklarıyla birlikte, kişiye kazandırmış olduğu birçok tecrübe nedeniyle de çok doğru bir tercihtir.

Birçok Ülkede Üniversiteye Giriş Sınavına Gerek Kalmadan Okuyabilirsiniz

 • Yurtdışındaki birçok üniversiteye kabul için YGS ve LYS başarı şartı aranmadığı için ülkemizdekilerden çok daha kaliteli üniversitede istediğiniz bölümde okuma imkanı bulabilirsiniz.

Okumak İstediğiniz Bölümde Eğitim Alabilirsiniz

 • Önceden araştırmasını yaptığınız, kendinize uygun olduğunu düşündüğünüz bir üniversitede, istediğiniz bölümde eğitim aldığınız için daha başarılı ve daha mutlu olursunuz.

Düşük Ücretlerde Çok Daha Kaliteli Bir Eğitim Alabilirsiniz

 • Ülkeden ülkeye değişmekle birlikte okul ücretleri, konaklama ve diğer yaşam giderleri hesaplandığında ülkemizdeki özel üniversitelere ödenen tutarlarla ve bazen de daha düşük maliyetlerde çok daha kaliteli bir eğitim alabilirsiniz.

Daha Kısa Sürede Mezun Olabilirsiniz

 • AB ülkelerinde ve diğer birçok ülkede lisans programları genellikle 3, master programları 1 yıl olduğundan bir yıl dil hazırlığı alındığı düşünülse bile ülkemizdekinden daha kısa sürede mezun olabilir iş hayatına daha erken başlayabilirsiniz.

Yök Denkliği Olan Prestijli Üniversitelerde Okuyabilirsiniz

 • Yurtdışında üniversite eğitimini tercih ettiğinizde dünya başarı sırlamasında ilk 500 ve ilk 1.000’de olan yüzlerce okuldan birinde yüksek standartlarda eğitim alma fırsatı yakalayabilir, ülkenize döndüğünüzde Yök Denkliği olan bir diplomaya sahip olabilirsiniz.

Stajlar, Araştırma Projeleriyle Uzmanlaşma İmkanı Yakalarsınız

 • Yurtdışında üniversite eğitimi aldığınızda, üniversitelerin kendi bünyelerinde, iş dünyasıyla, diğer ülkelerdeki okul ve kurumlarla yürüttükleri ulusal ve uluslararası bilimsel çalışmalara katılabilir, okuduğunuz alanda uygulama yapma ve uzmanlaşma imkanı bulabilirsiniz.

Tarihi/Modern Üniversite Kampüslerinde Aktivitelerle Dolu Bir Eğitim

 • Yurtdışındaki köklü üniversitelerin tarih ve modernitenin iç içe olduğu kampüslerinde eğitim alırken, okulun ve şehrin sunmuş olduğu, kültür, sanat, spor, tarih, doğayla ilgili tüm imkanlarından sonuna kadar faydalanabilirsiniz.

Öğrenciyken Çalışabilirsiniz

 • Yurtdışındaki birçok ülkede üniversite eğitimine katılan öğrencilere yasal çalışma izinleri verildiğinden, okurken aynı zamanda çalışıp masraflarınızın karşılanmasına katkıda bulunabilirsiniz.

Mezuniyet Sonrasında En İyi İşletmelerde Kariyer İmkanı

 • Mezuniyet sonrasında da verilen oturum izinleriyle iyi bir iş bulabilir, böylelikle hem iş tecrübesi edinebilir hem de önceki yıllarda ödemiş olduğunuz eğitim giderlerinizin karşılığını alabilirsiniz.
 • Yurtdışında eğitim kaliteleri ülkemizdeki birçok üniversiteye göre çok daha üst seviyelerde olan üniversitelerden mezun olduğunuzda sahip olacağınız prestijli diplomalarla, hem eğitim aldığınız ülkede hem kendi ülkenizde hem de başka ülkelerde seçkin firmalarda iş bulabilir, parlak bir kariyere sahip olabilirsiniz.
 • Yurtdışında bir üniversiteden mezun olmak; sağladığı iyi eğitim, yurtdışı tecrübesi, kazandırdığı kültürel birikim ve toplum tarafından kabul gören prestijli bir diploma kişiye sosyal statü açısından çok şey kazandırır.

En Az İki Yabancı Dili Çok İyi Seviyede Öğrenebilirsiniz

 • Yurtdışındaki üniversite eğitiminde katıldığınız programın eğitim diline göre İngilizcenizi, Almancanızı ve aynı zamanda bulunduğunuz ülkenin ana dilini çok iyi bir şekilde öğrenme imkanı bulursunuz.

Yeni Kültürler tanıyabilir, Geniş Bir Vizyon Sahibi Olursunuz

 • Yurtdışında üniversite eğitimi aldığınızda ailenizden ve ülkenizden uzak kalarak tek başınıza zorluklarla başa çıkmayı öğrenirsiniz.
 • Gitmiş olduğunuz ülkenin kültürünü tanımanın yanında sizin gibi farklı milletlerden farklı ırklardan farklı kültürlerden gelen insanlarla tanışıp arkadaşlıklar kurarak geniş bir vizyon sahibi olursunuz.

Yurtdışında Eğitim imkanları hakkında detaylı bilgi almak için “Üniversite Araştır” formumuzu doldurabilir ve bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Administrator

Yorum Yaz

Please enter comment.
Please enter your name.
Please enter your email address.
Please enter a valid email address.