FORGOT YOUR DETAILS?

FU Heidelberg dil okulu, her yıl 120 farklı ülkeden gelen yaklaşık 10.000 uluslararası öğrenciye dil eğitimi vermektedir. Pfalz'ın eski başkenti olan Heidelberg, Odenwald'ın güneyindeki göze göze çarpan Neckar vadisinde yer alır ve özellikle ılıman iklimi ile diğer yerlerden ayrılır. FU, Heidelberg'in tarihi merkezinin kalbinde bulunmaktadır. Okul binasından, Eski Şehir, Kale ve Neckar nehri vadisinin muhteşem manzaralarını görmek mümkündür.

70 multimedya donanımlı derslik (yaz aylarında 85'e kadar çıkabilir), 55 PC'li 3 internet odası, kütüphane, ücretsiz Wi-Fi internet erişimiyle Heidelberg'de merkezi bir konumdaki F+U Diller Akademisi, dil eğitimi için tüm olanaklara sahiptir. Dil okulu, sadece Genel Almanca dil eğitimini öğretmekle kalmıyor, TestDAF, C1 Hochschule, Zertificat Deutsch ve Zertificat Deutsch für den Beruf sınavlarına hazırlık kursu vermekte ve resmi sınavları uygulamaktadır.

Öğrencileri konaklamak için okulun kendisine  ait veya okulun anlaşmalı olduğu 500 yurt odası (tek kişilik oda 175€, 5 kişilik oda 138 €), öğrenci daireleri, otel ve misafirhaneler mevcuttur.  (Bunun dışında öğrenciler, isteğe bağlı olarak aile yanında kalabilir.)

Ayrıca, FU’da her yıl birçok ücretli veya ücretsiz etkinlikler düzenlenir: Heidelberg oryantasyon turu, Neckar barbekü partisi, hoş geldiniz partisi, müze ziyaretleri ( Alman Eczanesi Müzesi, Kurpfalzisches Müzesi,vb), Neckar’da gemi gezisi, yürüyüş ( Heiligenberg, Philosophenweg, Heidelberg Şatosu) vs.

TOP