FORGOT YOUR DETAILS?

Polonya'da yüksek lisans koşulları oldukça kolaydır.Uygun yaşam giderleri, yüksek kalitede prestijli eğitimi, ALES sınav zorunluluğu olmaması gibi sebeplerden ötürü Polonya yüksek lisans için mükemmel bir tercih!

Köklü, dev şirketlerle entegre çalışan Polonya üniversiteleri öğrencilerine eğitim sırasında ve eğitim sonrasında bir çok avantajlar sunmaktadırlar.

Genç, kültürlü nüfusu ve gelişen ekonomisi ile sadece Avrupa değil dünyanın diğer ülkelerinden de oldukça rağbet görmekte olan Polonya üniversiteleri, içinde dünyanın en iyi 500 üniversitesi listesinde yer almasıyla da Avrupa'daki birçok ülkeden daha ileridedir. Ayrıca bu okulların çoğuna göre de daha düşük ücretlerde eğitim sunmaktadır.

Polonya'da eğitim almanın diğer bir avantajı ise eğitim sırasında çalışma izni verilmesidir. Dev şirketlerle entegre çalışan üniversitelerde öğrenciler bu firmalarda görev alarak kariyerleri için çok önemli bir adım olacaktır. Üniversitelerin bu büyük firmalarla anlaşmalarından ötürü öğrenciler staj yapma hakkını kazandıkları gibi, bu firmalarda iş bulup çalışmaya devam etmeleri oldukça kolaylaşır. Ayrıca bu çalışma süresi mezuniyetle bitmeyip, mezun olduktan sonraki 2 yıl daha devam etmektedir.

Yüksek lisans başvurusu için üniversite mezunu olmanız yeterli. Herhangi bir sınava girmenize gerek kalmadan not ortalamanız ve İngilizce seviyesini gösterir sertifikanız yeterlidir. İngilizce seviyeniz yeterli değilse şartlı kabul ile öncesinde dil eğitiminize başlayabilirsiniz.

Farklı ülkelerden farklı inançlara sahip insanlara karşı sıfır önyargı ile yaklaşan toplumu, çok düşük suç oranı ile Polonya eğitimin dışında rahat yaşam koşulları ve sıcak kanlı insanlarıyla kolay sosyalleşebilme imkanları sunar.

Konaklama olarak diğer birçok yerde de olduğu gibi aile yanı veya yurt, otel seçenekleri değerlendirilebilir. Özellikle dil eğitimi için aile yanı konaklama diğer opsiyonlara göre daha fazla önem taşır. Daha az masraflı olmasının dışında, aile ile beraber kalınacağı için okul dışında sürekli İngilizce pratik yapmak, o ülkenin kültürünü daha yakından tanımak, konuşup anlaşmak için İngilizce limitlerinizi zorlamayı gerektireceğinden aile yanı konaklama en uygun seçimdir. Tek kişilik veya iki kişilik odalar seçilebilir. Sabah kahvaltısı ve akşam yemekleri aile tarafından karşılanır. Alerji olduğunuz veya farklı kültür ve inançlardan dolayı istemediğiniz yiyecekler (özellikle et içeren yemekler) önceden aileye bildirilir. Ailelerin kontrolleri okullar tarafından yapılır. Öğrencinin anlaşamamazlık, memnuniyetsizlik gibi durumlarında aile değiştirilebilir.

TOP