FORGOT YOUR DETAILS?

Schiller Dil Okulu, Berlin'de ve Bonn'da bulunan bir Alman dil okuludur ve uluslararası öğrencileri üniversiteye kabul ve Almanya'daki yaşamlarına hazırlamak amacıyla kurulmuştur.

Schiller Dil Okulundaki Almanca kursları, öğrencileri resmi telc Deutsch B1, B2 ve C1 Hochschule sınavlarına hazırlar. Öğretmenler, öğrencileri üniversite giriş sınavları TestDaF ve DSH'nin yanı sıra Studienkolleg için hazırlamada uzmanlaşmıştır. Dil kursumuzu ve sınavı geçtikten sonra, ihtiyaçlarınıza en uygun üniversiteyi bulmanıza ve bu üniversiteden size bir teklif almanıza yardımcı olurlar. (Student Opportunity)

Okul üç tür konaklama seçeneği sunuyor: paylaşılan dairede tek kişilik oda (enstitü yurtları), kendi dairesi, aile yanında konaklama. Paylaşılan dairede tek kişilik aylık oda ücretleri 500 € - 700 € arası değişirken aile yanında konaklanma ücreti aylık 550 € civarındadır.

Bonn, Almanya'nın en güzel nehirlerinden biri olan Ren Nehri'nde yer alır ve ünlü Rheinaue sulak alanlarıyla ziyaretçilerini mangal keyfi yapmaya ve büyüleyici manzarasında yürüyüş yapmaya davet eder.Bonn ayrıca tren, uçak veya araba ile kolayca ulaşabileceğiniz İtalya, İspanya, Fransa ve İngiltere gibi diğer Avrupa ülkelerine de yakın. Aynı şekilde Berlin’de de bir çok aktivite gerçekleştirmek mümkündür.Tempelhofer Feld'de kayabilir, bisiklete binebilir, uçurtma uçurabilir veya "rüzgar patencilerini" izleyebilirsiniz. Yaz aylarında, eski havaalanı sahası da barbekü yapmak için harika bir yerdir.

TOP