FORGOT YOUR DETAILS?

1985 yılından beri uluslarası dil okulları birliği Tandem International’ın üyesi olan CASA, yüksek eğitim kalitesi  ile bilinen Almanya’nın Bremen şehrinde yer alan nitelikli bir dil okuludur.

Öğrencileri öğretmenler kompozisyon yazma, dinleme , okuma ve özellikle konuşma gibi faaliyetlerde kurs boyunca gelişmenizi takip etmek için zaman ve çaba harcarlar. Bir yıl içerisinde öğrencinin başarısına bağlı olarak A1’den C1’e kadar tüm seviyelere geçilebilir ve böylece Alman üniversitelerine ya da Alman iş piyasasında başarılı bir iş başvurusuna hazırlanılabilir. Dil okulu; telc Deutsch B2, telc Almanca C1 Hochschule ve TesDaf sınavları için öğrenciye özel hazırlık kursları sunar.

Öğrencinin talebine Göre özenle seçilmiş misafir ailelerinin birinde Bremen’de veya şehrin çevresinde bir konaklama ayarlanabilir ya da öğrenci, bağımsız olmayı tercih ediyorsa CASA’nın apartman paylaşım topluluklarınnın odasında konaklanabilir. Odalar aydınlık ve ferahtır (14 ile 18 m²), tam donanımlı bir mutfak, küvetli bir banyo, çamaşır makinesi ve çamaşır kurutma makinesi vardır.

CASA, öğrenciler için özellikle yaz aylarında sosyal ve kültürel etkinlikler düzenler: Bremen’in tarihi kent merkezlerini gezmek, müze ziyaretleri, barbeküler, bar gzeintileri vb. Ayrıca da Bremen’in çevresini keşfetmek isteyenler için Hamburg, Hameln, Kuzey Denizi ve Amsterdam ve Groningen’e kısa geziler düzenlenir.

Birkaç genç pedagog tarafından kurulan bu okul her zaman halk eğitim odaklı olarak, uluslararası bir anlayışla herkese faydalı olmaya çalıştı. Günümüzde de yabancı dilleri oldukça profesyonel ve tutku ile öğretmeyi amaçlıyor.

Temel ilkesi “birbirinizle tanışın, birbirinizle konuşun” olan CASA bu ortamı oluşturmak için hem öğrencileriyle hem de personeliyle var gücüyle çalışıyor. Bir birinden farklı uluslardan gelen öğrencilerin bir araya gelme fırsatı bulduğu ve kendi kültürlerini toplum içinde tanıtma imkanına sahip olduğu bir okuldur.

TOP