FORGOT YOUR DETAILS?

1970 yılında kurulmuş olan DID Almanca’yı günlük yaşamda veya akademik alanda en iyi şekilde kullanmak isteyenler için faaliyet gösteren Almanya'nın en köklü dil okullarından biridir.
50 yıla yakın  bir geçmişi olan DID, sahip olduğu bu tecrübeyle özellikle Almanya'ya başka ülkelerden gelerek  üniversite eğitimi almak için dil hazırlığına katılan öğrencilere yönelik eğitim ve sınava hazırlık kurslarıyla tanınmaktadır. DID Almanya’nın en iyi lokasyonlarında Almanya’da en çok şubeye sahip olan okullardan biridir. Her yıl 5.000′in üzerinde uluslararası öğrencisi DID'de Almanca öğrenmektedir.

ITEBS olarak DID'in resmi temsilciliğini yapmakta ve Alamanya'da üniversite eğitimi alanında danışmanlık sunduğumuz öğrencilerimizi bu okulun farklı şubelerinde eğitim almalarını sağlamaktayız. 

ÖzelliklerDID
Berlin
DID
Frankfurt
DID
Hamburg
DID
Munich
Okul Kapasitesi200-290100-180100-180100-180
Sınıf Sayısı24151511
Sınıf Mevcudu12121212
Minimum Katılım Yaşı16161616

 

DID Berlin Almanya Dil Okulu

Okul Özellikleri:

Kurs merkezinde kişisel çalışma merkezi, kütüphane, multimedya odası, bilgisayar laboratuvarı, kafeterya, laptop bağlantı noktaları, öğrenci ofisi, yiyecek içecek için otomatik makinelerin olduğu öğrenci dinlenme salonu, teras, modern ve ferah sınıflar bulunmaktadır.

Berlin'in en önemli merkezlerinden biri olan Alexanderplatz'a da iki dakikalık yürüme mesafesinde bulunan okul, 2 katlı modern binası ve sınıflarıyla öğrencilerin en iyi şekilde eğitim almasına göre tasarlanmıştır. DID Berlin ders dışında kalan zamanlarda da öğrencilerine birçok aktivite ve gezi alternatifi sunmakta şehrin önemli merkezlerini de rehberler ve öğretmenler eşliğinde tanıtmaktadır.

DID Frankfurt Almanya Dil Okulu

Okul Özellikleri:

Kurs binasında kütüphane, bireysel çalışma merkezi, öğrenci dinlenme salonu, öğrenci ofisi, ücretsiz otopark, bilgisayar laboratuvarı, kablosuz internet, yiyecek içecek için otomatik makinaların olduğu internet kafeteryası, kafeterya bulunmaktadır.

DID Frankfurt Dil Okulu şehrin en güzel bölgelerinden biri olan Sachsenhausen'de yer alan modern bir binadır. Teknolojik materyallerle donatılmış ferah sınıflar öğrencilerin en iyi şekilde eğitim alabilecekleri şekilde dizayn edilmiştir. Okul seviye tespit sınavları yaparak öğrenciler için en uygun seviyeyi belirleyerek , sınıfları da bu sınavların sonuçlarına göre oluşturmaktadır.
Okulda, Genel ve yoğun Almanca derslerinden, mesleki Almancaya, üniversiteye ve sınava hazırlık kurslarına kadar oldukça geniş bir program çeşitliliği vardır. Okul öğrencilerin boş vakitlerinde bölgeyi tanıması ve önemli yerleri keşfetmesi için pek çok gezi programlamakta ve bir takım aktivitelerle öğrencilerinin güzel vakit geçirmesine ve sosyal bir ortam sağlayabilmesine de yardımcı olmaktadır.

DID Hamburg Almanya Dil Okulu

Okul Özellikleri

Okulda birden fazla multimedya odası, internet kafeteryası, laptop bağlantı noktaları, kablosuz internet, kafeterya, kütüphane, öğrenci ofisi, öğrenci dinlenme salonu, göl manzaralı okul terası bulunmaktadır.

DID Hamburg Dil Okulu'nun bulunduğu Esplanade Binası, Hamburg'un merkez noktasında konumlanmış tarihi ve sanatsal dekorasyonuyla görkemli bir görünüşe sahiptir.  Hamburg Almanya'nın en turistik merkezlerinden biridir. Okul, ders dışındaki zamanlarda düzenlediği kültürel ve sanatsal aktiviteler ve gezilerle öğrencilerin sosyal etkinliklere katılımını sağlamaktadır.

Okulda, genel ve yoğun Almanca dersleri, akademik Almanca, sınavlara ve üniversiteye hazırlık derslerinin yanı sıra mesleki Almanca dersleri de okutulmaktadır.

DID Munich Almanya Dil Okulu

Okul Özellikleri

Kurs merkezinde bireysel çalışma merkezi, multimedya odası, kütüphane, kafeterya, öğrenci ofisi, internet kafeteryası, öğrenci dinlenme salonu, geniş okul terası bulunmaktadır.
DID Münih Dil Okulunda hafta içi sabah derslerine katılan öğrenciler öğleden sonraları okulun düzenlediği etkinliklere ve gezilere katılabilirler. Okulun teras katı muhteşem bir şehir manzarasına sahiptir.  Genel ve yoğun Almanca eğitiminin yanı sıra, sınava hazırlık ve üniversiteye hazırlık programları da bulunan okulda, ayrıca meslek Almanca müfredatı da uygulanmaktadır.
Dil eğitimi için bu muazzam şehri seçen öğrencilere DID Münih Dil Okulu yöneticileri öğrenci apartlarında konaklama imkanının yanı sıra, aile yanında konaklama seçeneğini ve otel konaklaması seçeneğini de sunmaktadır.

STANDART KURSLAR

Kurs Tanımı

DID Standart Kurslar Almanca bilgisini arttırmak ve bunun yanı sıra Almanya'yı en iyi biçimde tanımak isteyen öğrenciler için en uygun tercihlerden biridir.  Öğrenciler, haftada 20 saatlik derste gramer eğitimine ve günlük dildeki kelimeleri öğrenmeye odaklanır. Öğrencilere, kurstan sonra yeni öğrenilen bilgileri kendi başlarına pekiştirmek ve çeşitli gezilerle Almanya'yı keşfetmek için geniş bir zaman kalır. Öğrenciler, standart kurslarda Did Deutsch-Institut'da yapılan dil sınavlarına yoğun biçimde hazırlanma fırsatı bulabilirler.

Kurs İçeriği

Standart kurslarda dil yapılarını öğrenmeye ve faal biçimde kullanmaya yönelik program sunulur. Böylece dersler daha çok alıştırma odaklı geçer. Öğretmenler öğrencileri Almanca öğrenmede aktif olarak derslere dahil eder. Böylece gramer kurallarını ve yapılarını öğrencinin kendi başına ve bağımsız olarak öğrenmesi ve geliştirmesi sağlanır.

Temel olarak eğitimler, günlük kullanım, mesleki durumlar ve üniversite eğitimine göre farklı alanlarda kullanılmak üzere verilir. Standart kursların bu özelliği sayesinde Alman diline ve kültürüne, ülkeye ve insanlarına yakınlaşmanız için gereken dilbilimsel temele kısa süre içinde sahip olabilirsiniz.

STANDART KURSLAR
Kurs TürüStandart Kurslar
Yaş Grubu17 yaştan itibaren
Kurs İçeriğiGenel Almanca
Kurs YerleriBerlin | Frankfurt | Hamburg | Münih
Kurs Süresi1- 48 Hafta
Kurs TarihleriBir Senelik | Her pazartesi
Kurs BasamaklarıBütün Basamaklar | Başlangıç dâhil
Zaman Çizelgesi9.00 -12.30 veya 14.45 - 18.00
Dersler45 Dakikalık 20 Ders + Bireysel Öğrenme Merkezi
Katılımcılar10 - 12 Öğrenci | maks. 15 öğrenci
Öğrenme Materyalidahil değil
Faaliyet programıHaftada iki kez | Hafta sonu gezileri
KonaklamaAile yanı | Gençlik Oteli | Özel Oda

Zaman Çizelgesi

Standart kurs Almanya'yı hafta sonları keşfetmek isteyen öğrenciler için mükemmel bir seçimdir. Kurs konularının üzerinden kendi başlarına geçmek isteyen katılımcılar Standart kursu seçmeliler; çünkü bu kurs her gün öğlen 12:30'da biter. Standart kurs Pazartesi'den Cuma'ya kadar her gün yapılır ve ilk ders sabah 9.00'da başlar. Sabah 10:30 ve 11:00 arası teneffüs verilir; böylece kafede yeni arkadaşlarınızla muhabbet edip veya e-maillerinizi kontrol edip rahatlamak için yeterince zamanınız olacaktır. Bazen, özellikle yaz aylarında, enstitü tam olarak dolu olduğunda, dersler öğleden sonraları 1:00 ve 6:00 arası yapılabilir.

YOĞUN KUSRLAR

Kurs Tanımı

Amacınız Alman dilini öğrenme konusunda hızlı biçimde ilerlemekse haftada 24 ders saatiyle intensive kurs yoğun dil öğrenimi için en iyi seçimdir. Bu kursun Standart kurslardan farkı politika, kültür ve ekonomi alanlarından güncel metinlerle çalışma imkânı sağlamasıdır. Böylece,öğrenciler iletişim becerilerinizi daha yoğun biçimde geliştirebilirler. Öğrenciler derslerde öğrendiği bilgi ve dil becerilerini haftada iki kez öğleden sonraları yapılan özel derslerle pekiştirme imkanı bulurlar. Bu nedenle, bir dil sınavına hazırlanmak isteyenler için yoğun kurslar en iyi seçimdir.

Kurs İçeriği

Yoğun kurs Standart kurstan farklı olarak politika, kültür ve bilimden güncel konularla çalışma imkânı sağlar. Böylece 4 dil becerisi olan dinleme, okuma, konuşma ve yazma sadece kitaplar üzerinden değil öğretmenlerin özel seçtikleri ek materyallerle desteklenmektedir. Derslerde ünlü bir alman sanatçının veya politikacının doğum günü,  Berlin'den siyasetle ilgili yeni haber gibi en son haberleri ve ilginç olayları tartışmak ve konuşmak programın bir parçasıdır.

TOP