FORGOT YOUR DETAILS?

Humboldt-Institut, kamu yararına çalışan bir dernek olup 1977 yılından beri dünyanın dört bir yanından her yaşta öğrenciye Almanca kursları sunmaktadır. O zamandan bu yana 160’tan fazla ülkeden, 80.000 öğrenci Humboldt-Institut’ta Almanca kursuna katıldı. Humboldt-Institut bu yüzden Almanya’da Almanca kursları konusunda en büyük ve en deneyimli sağlayıcılardan birisidir.

Humboldt-Institut, yıl boyunca çocuklar, gençler, yetişkinler ve yöneticiler için Almanca kursları sunar. Humboldt-Institut, tüm okullarda ve kurs yerlerinde Almanca kursu, konaklama, tam pansiyon, eğlence ve kültürel aktiviteler ve gezilerden oluşan komple bir paket sunar. Tüm bu teklifler zaten kurs ücretine dâhildir ve Alman kültürünün tanınmasına ve Almanca dil becerilerinin de gelişmesine hizmet ederler. Humboldt-Institut, her şeyi tek elden sunar ve öğrencilerimiz, bu sayede sadece Almanca öğrenmeye odaklanırlar.

Humboldt-Institut’a ait yıl boyunca açık olan dört okul, Berlin, Konstanz, Lindenberg ve Bad Schussenried’de bulunmaktadır. Berlin ve Konstanz’da 18 yaştan itibaren yetişkinler için Almanca kursları sunulmaktadır. Lindenberg ve Bad Schussenried’de çocuklar ve gençler için Almanca kursları sunulmaktadır.

Bu okulların tamamı modern ve konforlu imkanlara sahiptir. Öğrenciler, Almanca kurslarının gerçekleştiği aynı binada tek ve çift kişilik odalara yerleştirilir. Tüm odalarda özel duş ve tuvalet vardır.

Humboldt-Institut, yaz aylarında Berlin, Düsseldorf, Köln, Münih, Viyana ve birçok başka şehirde çocuklara ve gençlere yönelik ek Almanca kursları sunar. Çocuklar için verilen kurs yerleri, güvenli ve sakin küçük kasabalarda olup öğrenciler günde 24 saat denetlenmektedir.

Humboldt-Institut Almanca kursları, komple paketin yanı sıra yoğunluğu ile de üstün başarı göstermektedir. Çocuklar için düzenlenen yoğun kurslar haftada 25 ders saatinden oluşmaktadır. Gençler ve yetişkinler için düzenlenen yoğun kurslar haftada 30 ders saatinden oluşur.

Yoğun Almanca kursları, dil öğrenmenin tüm yönlerini kapsar (okuma, dinleme, konuşma, yazma ve gramer). Bizde, genellikle yaklaşık 10 öğrenciden oluşan küçük sınıflara değer verilir. Öğrenciler, Humboldt-Institut’ta yoğun ders ve küçük sınıflar sayesinde ve serbest zaman sırasında Almanca konuşulan çevrede olduklarından hızlı bir şekilde Almanca öğreniyorlar.

Almanca kurslarına ek olarak TestDaF veya telc Deutsch C1 Hochschule gibi sınavlarda sunulmaktadır. Almanya’da yatılı okul ziyaret eden veya Almanya’da üniversite’de okumak isteyen öğrenciler için özel fırsatlar sunulmaktadır:

TOP