Almanya’da Üniversite Okumak

Ülkemizde ailelerin %90’a yakını çocuklarının daha iyi bir geleceğe sahip olması için yurtdışı eğitimini düşünürken, %65’i üniversite eğitiminin çok pahalı olduğunu düşünüyor.

Almanya’da Ücretsiz Üniversite Eğitimi

Almanya, dünya sıralamasında ilk 500’de 50 üniversitesi ile dünya standartlarının üzerinde eğitim imkânlarını hem de ücretsiz olarak sunuyor!

Avrupa’nın en fazla yabancı öğrenci potansiyeline sahip ülkesi Almanya’dır ve verilen eğitim çok kaliteli olmasına rağmen Almanya’da Devlet üniversiteleri ücretsizdir. Öğrenciler, Türkiye’deki devlet üniversitelerinde olduğu gibi cüzi miktarlarda dönemlik harç ödeyerek eğitimlerine devam edebilmektedirler (yıllık ortalama harç ücretleri  0 – 1,600 Euro arasındadır).

Almanya’da eğitim alan bir üniversite öğrencisinin Alman hükümetine yıllık ortalama maliyetinin 30.000 Euro’nun üzerinde olabildiği göz önünde bulundurulursa Alman Üniversitelerinin yönetim ve kırtasiye giderleri olarak almış oldukları yıllık harç ücretlerinin çok cüzi olduğu anlaşılabilir.

Almanya, diğer gelişmiş ülkelerde (Amerika, Kanada, İngiltere vs.) olduğu gibi öğrenciden eğitim ücreti değil eğitimde başarı ve Almanya yaşamına entegrasyon talep etmektedir.

ABD, İngiltere ve Kanada gibi ülkelerde yabancı öğrencilerden, kendi vatandaşlarına uyguladıkları fiyatlardan farklı ve yüksek eğitim harçları alınır. Bu ülkelerde, dünyada ilk 500 sıralamasında olan bir üniversiteden kabul almak çok zor olmakla birlikte yıllık en az 20.000 USD ve üzerinde bir eğitim bütçesi gerektirebilmektedir. Ayrıca, bu gelişmiş ülkelerde Almanya’da genel bir durum olduğu gibi iki ayrı dilde (Almanca ve İngilizce) ve çift dalda (aynı anda iki ayrı bölümde) ve uygulamalı eğitim alma imkânları öğrencilerin durumlarına bağlı olarak çok kısıtlıdır diyebiliriz.

YÖK Denkliği Olan Yüksek Standartta Üniversite Eğitimi

Almanya’daki tüm devlet üniversitelerinin Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) tarafından denkliği mevcuttur.

Almanya, özellikle son yıllarda Alman eğitim sisteminin zorluğunu ve disiplinini göğüslemeye aday, başarıya odaklanmış ve asla vazgeçmeyecek nitelikli bireylere, yetişmiş genç beyin gücüne; sağlam bir geleceğe yatırım yapmaktadır.

Birçok açıdan dünyanın en iyi üniversite eğitim sistemine sahip ülke Almanya’dır diyebiliriz. Son sistem donanımlara ve çok büyük AR-GE bütçelerine sahip olan Alman Üniversitelerinde eğitim kadrolarının %90’nından fazlası profesörlerden oluşmaktadır. Alman Üniversitelerinde sadece geçmiş teorik bilgilerle eğitim sunulmaz; öğrenciler ezber yapmanın aksine sürekli olarak bilim üretmeye ve uygulamalı programlarla tecrübe edinmeye yönlendirilirler.

Almanya’da Üniversite Okumanın Avantajları

 1. YÖK tarafından onaylı, Dünya sıralamasında ilk 500’de olan köklü Alman Devlet Üniversitelerinde yüksek standartlarda eğitim alabilir, uluslararası diploma ve kariyer sahibi olabilirsiniz.
 2. Almanya’da ücretsiz veya yıllık en fazla 1,600 Euro harç ile Üniversite Eğitimi alabilirsiniz. Ödemiş olduğunuz harç ücreti de size ulaşımdan, sağlıktan, konaklama giderinizden ve diğer yaşam giderlerinizden indirimler olarak geri döner.
 3. Amerika, Kanada, İngiltere gibi ülkelerde aylık konaklama ve yaşam giderleri ortalama 1,500 USD/CAD/GBP üzerinde olabiliyorken Almanya’da Konaklama ve diğer yaşam giderleri aylık ortalama 600 – 800 Euro’dur. Almanya’da sadece bazı büyük şehirlerde kiralar yüksek olduğu için bu giderler aylık 800 –  1,000 Euro aralığında olabilmektedir.
 4. Almanya’da üniversite öğrencilerinin yaşam giderlerini karşılayabilmek üzere çalışma izinleri vardır. Öğrenciler, okudukları üniversitelerin bünyelerinde olan işbulma kurumlarından veya dışarıdan kendilerinin bulabileceği işlerde üniversite eğitim zamanlarında yarı zamanlı ve tatil dönemlerinde tam zamanlı olarak çalışabilirler. Tatillerde tam zamanlı çalışan öğrencilerden birçok eyalette vergi kesintileri yapılmaz ve öğrencilere mesleki tecrübelerini arttırabilecek pozitif ayrımcılıklar sunulur.
 5. Almanya’da Avrupa Birliği’nin en çok konuşulan dili olan Almancayı ve İngilizceyi akademik seviyede öğrenebilirsiniz. (Birçok üniversite öğrencilerine seçmeli olarak üçüncü bir dil öğrenme fırsatı da sunabilmektedir.)
 6. Almanya, Avrupa’nın en gelişmiş sanayi ve teknoloji merkezidir. Almanya, dünyanın en büyük sanayi ve endüstri ihracatına sahiptir. Türkiye’de yerleşik 7,000’den fazla global ölçekli Alman firması faaliyet göstermektedir ve bu firmaların üst düzey yöneticileri, genel olarak, Almanya’da eğitim görmüş olan bireylerden oluşmaktadır.
 7. Alman Üniversiteleri, dünyanın en büyük şirketleri, sanayi işletmeleri, sivil toplum kuruluşları, devlet kurumları ve yerel yönetimlerle ortak çalışmalar yaparak, öğrencilerin derslerdeki teorik bilgilerini güncel uygulamalarla pekiştirme fırsatı sunmakta ve öğrencilerin mezuniyet sonrası iş sahibi olmalarını kolaylaştırmaktadır.
 8. Almanya’da Üniversite okuyan öğrencilerin Erasmus gibi birçok AB fonlarıyla farklı ülkelerde uluslararası eğitim projelerine, stajlara, çalıştaylara ve konferanslara katılma imkânları vardır. Buna göre, Almanya’da üniversite mezunu olan herhangi bir öğrenci, kendi cebinden tek lira harcamadan 10’dan fazla farklı ülkede eğitim ve staj tecrübelerine sahip olarak mezun olabilir.
 9. Almanya’da lisans programları genel olarak 3 yıldır. Öğrenciler, lisans eğitimlerine devam ederken özellikle son sınıfta yüksek lisans dersleri de alabilir ve lisans ile yüksek lisans eğitimlerini birleştirerek master düzeyinden (lisans ve yüksek lisans diploması edinerek) daha erken mezun olabilirler.
 10. Birçok Alman Üniversitesinde öğrenciler, iki dalda (çiftdal/double major) programlara katılabilmekte ve iki ayrı lisans diplomasına sahip olabilmektedirler.
 11. Yine birçok Alman Üniversitesinde ve birçok programda öğrenciler, çok esnek müfredatlarla kendi eğitim programlarını şekillendirebilmektedirler. Ders geçmede, sınav sonuçlarından daha çok öğrencinin derslere katılımı ve ödev-proje sunumlarındaki başarıları öne çıkmaktadır.
 12. Almanya’da İngilizce eğitim almak isteyen üniversite mezunları için 1000’nin üzerinde İngilizce Master ve Doktora Programı vardır. Lisans düzeyinde sadece İngilizce olan (Almanca zorunluluğu olmayan) programların sayısı her geçen gün artış göstermektedir.
 13. Almanya’da 350’yi aşkın Üniversitede gelişen teknoloji ve bilim dallarına paralel olarak, sürekli yeni fakülte ve bölümler açılmaktadır.
 14. Almanya’dan mezun olan öğrencilerin mezuniyetleri sonrasında tüm Avrupa’da 18 ay boyunca tam zamanlı çalışma ve oturum hakları vardır. Mezuniyet sonrasında bir işe yerleşen öğrencilerin süresiz oturum alma ve beş yıl sonra Alman vatandaşlığı alma hakları vardır.

*** Avrupa’nın en çok konuşulan dili sanıldığı gibi İngilizce değil Almancadır. Ciddi bir eğitimle öğrenilecek Almanca dili, üniversitelerde okuma şansının yanında, özellikle Almanya ile uzun yıllardır nüfus, siyaset, turizm ve ticaret ilişkilerinde bulunan ülkemizde kariyeriniz açısından çok önemli bir adım olacaktır.

Almanya’daki Üniversitelere Başvuru Şartları Nelerdir?

Almanya’da Üniversite okuyabilmek için Türkiye’de üniversite okumak şart mı?

 • Almanya’da üniversite okumanız için Türkiye’de bir üniversite sınavına katılıp herhangi bir 4 yıllık üniversiteyi kazanmanız yeterlidir. Yani yeni sınav sisteminde Alan Yeterlilik Testi’ne (AYT) katılıp tercih yapmanız ve bölüm kazanmış olmanız gereklidir. Kazandığınız lisans programına kayıt olma veya başlama zorunluluğunuz bulunmamaktadır.

Türkiye’de kazanılan üniversitenin devlet veya özel olmasının önemi var mı?

 • Kazandığınız üniversite 4 yıllık örgün eğitim veren herhangi bir özel, vakıf veya devlet üniversitesi olabilir.

Okumak istediğim bölüm için Türkiye’de ilgili bölümü kazanmam gerekir mi?

 • Almanya okumak istediğiniz bölüm için Türkiye’de yapılan sınavda bu bölüm veya bölümle aynı puan türünde yerleşilen yakın bölümleri kazanmanız gereklidir. Örneğin Almanya’da otomotiv mühendisliği okumak isteyen bir adayın Türkiye’de yine otomotiv mühendisliği veya başka bir mühendislik bölümü kazanması gereklidir.
 • Tıp, Mimarlık, Hukuk ve psikoloji gibi bölümlere talep çok yüksek olduğundan Almanya’daki üniversiteler bu bölümlere başvuracak adayların hem bu bölümleri kazanmalarına hem de başarı sıralamalarına dikkat ederler.

Türkiye’deki üniversite sınavındaki puanım Almanya üniversiteleri için önemli mi?

 • Üniversiteye kabullerde en çok dikkat edilen etkenlerden biri de adayın kendi ülkesinde girmiş olduğu üniversite sınavındaki başarı puan ve sıralamasıdır. Başarılı sıralamanız ne kadar üstlerdeyse o seviyede iyi bir üniversiteden kabul alabilirsiniz. (Not ortalamaları ve dil seviyeleri de dikkate alınır)

Türkiye’de herhangi bir lisans bölümünde okuyanlar Almanya’daki üniversitelere başvurabilir mi, Lisans tamamlama Yapabilir mi?

 • Evet, başvuru yapabilir, şu anda 4 yıllık örgün eğitim veren herhangi bir üniversite de kayıtlı olan öğrenciler yine Türkiye’de almış oldukları derslerin bir kısmını saydırarak eğitimlerine başlayabilir ve bir Alman Üniversitesi diplomasına sahip olabilirler. Derslerinizin ne kadarının kabul edileceği, kaç dönem veya yıl atlayabileceğiniz başvurunuzu kabul eden üniversite dekanlığı ve bölüm hocalarının vereceği karara bağlıdır.

Türkiye’de iki yıllık üniversite (MYO-Önlisans) kazananlar, okuyanlar veya mezunlar Almanya’da okuyabilir mi?

 • Üniversite sınavına katılarak herhangi bir iki yıllık Meslek Yüksek Okulu (ön lisans) programını kazanan adayların Almanya’daki üniversitelere başvuru yapabilmeleri için 1. sınıfını başarıyla tamamlamaları veya 2 yılı başarıyla bitirip mezun olmaları gereklidir.

Açık Öğretim Fakültesi’nde (AOF) okuyanlar veya mezunları Almanya’da Okuyabilir mi?

 • Açık Öğretim fakültesinin kazanmanız Almanya’daki üniversiteler başvuru yapabilmeniz için yeterli değildir. Başvuru için önce 1. yılını başarıyla bitirmeniz (Bu şekilde olursa ilk yıl Studienkolleg (Hazirlik) okunur sonra üniversiteye başlanabilir) ya da 2. Yılı bitirmeniz gereklidir. (Bu şekilde, üniversitelere direkt başvuru yapmaları mümkündür. 3. Sınıfa geçmiş veya 4. sınıfta olanlar da Almanya’daki üniversitelere direkt başvuru yapabilirler)

Almanya’da Master veya Doktora Yapabilir miyim?

 • Lisans mezunları, Türkiye’de yapılan ALES sınavına gerek olmadan bölümüne göre Almanca veya İngilizce dil yeterlilik seviyesi, not ortalaması gibi şartları sağladıklarında Almanya’da Yüksek Lisans ve/veya Doktora programlarına sınavsız başvuru yapabilirler.

Mezun olduğunuz Lise Türü ve Süresi Önemli mi?

 • Dört yıllık Açık, Düz, Meslek ve İmam Hatip Lisesi mezunlarının Almanya’daki bir üniversitede eğitime başlayabilmeleri için üniversite sınavında 4 yıllık bir lisans programı kazanmış olmaları yeterlidir. 3 yıllık liselerden mezun olmuş ve dört yıllık bir bölümü kazanan adaylar eğer üniversitenin 1. Yılını bitirmişlerse direkt olarak Almanya’daki üniversitelere başvuru yapabilirler, kazanmış ama hiç okumamışlarsa önce bir yıllık Studienkolleg okumaları gereklidir.

Abitur, Matura ve IB Diploma İle Mezun Olanlar Başvuru Yapabilir mi?

 • Ülkemizde IB (Uluslararası Bakalorya) diploma programı sunan; TED, Koç, Eyüboğlu, Üsküdar Amerikan, Hisar, Işık, British International School gibi liselerin de aralarında bulunduğu 50’den fazla IB programlı liseden mezun olanlar,  Abitur diploma (Alman Lisesi ve İstanbul Erkek Lisesi) ve Matura (Avusturya Lisesi Diploması) diplomasıyla mezun olan öğrencilerin Almanya’daki üniversitelere başvuru koşulları hakkında detaylı bilgi almak için Bilgi Talep Formu’nu doldurabilirsiniz.

Yabancı Uyrukluyum (AB ve Diğer Ülke Vatandaşları), Almanya’daki Üniversitelere Başvurabilir miyim? 

 • Almanya veya farklı bir AB ülkesi vatandaşı olup da Türkiye’ye dönerek üniversite öncesi eğitimelerini burada tamamlayanlar veya farklı ülkelerden gelerek ( Nijerya, Çin, Hindistan, Pakistan, İran, Azerbaycan, Türki Cumhuriyetler v.b. ülkeler) Yabancı Öğrenci Sınavı (YÖS) ile Türkiye’de üniversite eğitimi alan öğrenciler arasında yer alıyorsanız, Almanya’daki üniversitelere başvuru koşullarını öğrenmek için Bilgi Talep Formu‘nu doldurabilirsiniz. Formunuz bize ulaştığında ilgili danışmanımız size telefon ya da mail aracılığıyla bilgilendirme yapacaktır.

Hiç Almanca Bilmeden Üniversitelere Başvuru Yapabilir miyim?

 • Almanya’daki üniversitelerin Almanca eğitim veren lisans, yüksek lisans bölümlerine kesin kabul başvuruları için C1 seviyesinde Akademik Almanca bilindiğini gösteren dil sertifikaları veya sınav sonuçları sunmanız gereklidir. (TestDaF, DSH 2 veya Telc C1 Hochschule)
 • Eğer bu seviyede Almanca bilmiyorsanız üniversitelere Ön müracaatlarınızı yaparak dil seviyesinize göre önce Almanya’daki özel dil okullarında 6-8-10-12-18 ay gibi sürelerde yoğun dil eğitimi almanızı sağlıyoruz. (Minimum B1-B2 seviyesiyle ve sınavla öğrenci kabul eden sınırlı sayıdaki üniversitelere bağlı dil okulları da ücretlidir. Ücretler üniversiteden üniversiteye değişiklik gösterir.)
 • Dil eğitiminiz sırasında ve sonrasında Almanca Dil Yeterliliğini ölçen sınavlara katılarak; üniversitelerin DSH Hazırlık Programları için minimum B1-B2, lisans veya yüksek lisans programlarına kesin kabul için ise C1 seviyesinde dil yeterlilik belgesi sunduğunuzda eğitiminize başlayabilirsiniz.

Almancayı Ne kadar Sürede Öğrenebilirim?

 • Almancayı C1 seviyesinde öğrenebilme süresi kişinin var olan dil seviyesine, öğrenme becerisine, öğrencinin dil eğitimine konsantre olmasına, eğitim alınan kursun kalitesine, ders sayısı ve yoğunluğuna, öğrencinin kursta aldığı eğitimi kurs dışında farklı alanlarda da ne ölçüde takviye ettiğine bağlı olarak değişiklik gösterir.
 • Normal şartlarda A1 seviyesinde olan bir öğrenci yoğun bir eğitime katıldığında (haftalık 30 ders) yaklaşık 10-12 ayda (40 -48 hafta, toplamda 800-1000 saat ) C1 seviyesine gelebilmektedir.
 • ITEBS olarak Almanya’nın neredeyse tüm şehirlerindeki dil okullarına öğrenci kaydı yapabilmekteyiz. Çalışmış olduğumuz dil okulları, uluslararası ölçekte faaliyet gösteren, kurumsal, akademik ve dil yeterlilik sınavlarına yönelik eğitim veren ve yıl boyunca her seviyede öğrenci kaydı alabilen kaliteli dil okullarıdır. Çalıştığımız dil okullarından bazıları hakkında bilgi almak için Almanya Dil Okulları sayfamızı inceleyebilirsiniz.
 • Almanya’daki dil okullarının 1-48 hafta arasındaki fiyatlarını öğrenmek için Almanya Dil Okulları Fiyat Listesi sayfamızı ziyaret edebilir, tüm maliyetler ve süreçler hakkında detaylı bilgi almak için Bilgi Talep Formu’nu doldurabilirsiniz.

Almanya’daki Üniversitelere Nasıl Başvurabilirim?

Almanya’daki üniversitelere başvuru süreci oldukça titiz ve dikkatli bir çalışmayı gerektirir.

 • Sahip olduğunuz özellikler Almanya’da Üniversite eğitimine başvuru için yeterli mi?
 • Mezun olduğunuz okul, not ortalamanız, kazanmış olduğunuz veya okumakta olduğunuz üniversite başvurunuz için yeterli olacak mıdır?
 • Hangi seviyede Almanca biliyorsunuz? Seviyeniz başvurular için yeterli mi? Dil eğitimine ihtiyacınız var mı? En hızlı, en ekonomik nasıl Almanca öğrenebilirsiniz? Almancayı Türkiye’de mi Almanya’da mı öğrenmelisiniz?
 • Dil kursları ücretleri ne kadardır? Nasıl kayıt olabilirsiniz?
 • Hangi üniversitelere başvuru yapmanız daha doğru olur? İstemiş olduğunuz üniversiteye kabul alabilir misiniz?
 • Vize alabilir misiniz? Vize için nasıl bir hazırlık yapılması gerekir? Gerekli belgeler nelerdir?
 • Ön kabul, şartlı kabul, kesin kabul ne anlama geliyor. Hangisine ne zaman başvuru yapabilirsiniz? Üniversitelere hangi tarihlerde başvuru yapabilirsiniz?
 • Nerede ve Nasıl konaklayacaksınız? Konaklama ve yaşam maliyetleri ne kadardır?
 • Bloke hesap, garantörlük nedir? Nasıl yapılır?
 • Sigorta yaptırmanız gerekiyor mu? Süresi ve kapsamı nasıl olmalı?
 • Oturum uzatımı nedir? Ne zaman ve nasıl yapılır?
 • Almanca dil yeterlilik sınavları hangileridir, hangisinden kaç puan almanız gerekir?
 • Dil sınavları için hangi kurslara ne zaman ve ne kadar süre başlamalısınız?
 • Kaç üniversiteye başvuru yapabilirsiniz? Başvurular online mı? Posta ile mi teslim ediliyor.
 • Üniversite eğitim ve başvuru ücretleri ne kadardır?
 • Tüm süreçler ne kadar sürer? En erken ne zaman üniversiteye başlayabilirsiniz?
 • Ders saydırma, dönem, sınıf atlama, lisans tamamlama mümkün mü?

ITEBS olarak bu ve bunlar gibi onlarca soru hakkında en doğru ve güncel bilgilere sahibi olmanız, kafa karışıklığı yaşamadan, zaman kaybetmeden ve zahmetsizce Almanya’daki üniversitelere kabul almanız için profesyonel destek sunuyoruz.

Eğitimine Almanya’da Devam Etmek İsteyen Öğrencilerin Birçoğu ITEBS’i Tercih Ediyor…

Siz de Almanya’daki üniversitelere Başvuru şartlarını yerine getirdiğinizi düşünüyorsanız, danışmanlarımızla yapacağınız görüşmelerde, en doğru ve en güncel bilgileri kurumumuzla ilk iletişim kurduğunuzda alabileceğinizi gözlemleyebilirsiniz. Bunun temel nedeni 19 yıldır tüm Almanya genelinde birçok eğitim kurumu ile anlaşmalı olmamız ve her yıl yüzden fazla öğrencinin Almanya’nın en iyi üniversitelerine yerleşmelerine yardımcı olabilmemizdir.

Almanca Dil Seviyenize Göre Ön Kabul veya Kesin Kabul

Öğrencilerimiz için Almanya’nın her bölgesinden ve dilediği üniversiteden 20 – 40 gün gibi kısa bir sürede (vize başvuru ve oturum uzatma aşamasında da mutlaka gerekli olan) “Üniversite Ön-Kabulü” veya Almanca Dil Bilgisi yeterliliği varsa “Üniversite Kesin Kabulü” alabilmekteyiz.

ITEBS olarak Almanya’daki tüm üniversitelere başvuru yapabilmekteyiz. Üniversite tercihi sahip olduğunuz özelliklere ve taleplerinize göre değişecektir. (Üniversitenin bulunduğu şehir, İstenilen Program, Üniversitenin başarı durumu, Sunmuş olduğu olanaklar, başvuru dönemleri ve koşulları gibi etkenlere bağlı olarak seçeceğimiz 5 ayrı üniversiteye başvuru ve takip sürecini ITEBS organize edecektir. Başvuru yapılacak üniversite sayısı adayın talebine göre ek maliyetlerle arttırılabilir)

Öğrencilerimize Kesin Kabul Aldığımız Üniversitelerden Bazıları

 

Yılın Her Döneminde Dil Hazırlık Eğitimi Alabilirsiniz

Almanya Başvurularımız yıl boyunca devam etmektedir ve yıl boyunca her ay öğrencilerimiz Almanya’daki dil hazırlık eğitimlerine başlayabilmektedirler.

Almanya’da Frankfurt, Berlin, Stuttgart ve Köln Merkezli Temsilciliklerimizle, Almanya’da doğmuş veya uzun yıllar Almanya’da yaşamış ve oradaki eğitim kurumlarından mezun olmuş ve yüksek akademik kariyere sahip uzman danışmanlarımızla tüm resmi başvuru mercilerine öğrencilerimiz adına tüm yazışma, belge gönderme ve diğer gerekli iletişimleri biz yapıyoruz ve öğrencilerimizin Almanya’nın her şehrinde üniversite, yüksek lisans, doktora başvurularını ve dil okulu kayıtlarını sorunsuz ve güvenilir şekilde tamamlıyoruz.

Dil Eğitiminden Üniversiteye Yerleşinceye Kadar Kesintisiz Danışmanlık

Almanca Dil Bilgisi yeterli olmadığı için şartlı kabul (ön-kabul) almış olduğumuz öğrencilerimize, Almanya’da gerekli dil sınavlarından birini zamanında vermek koşuluyla üniversite ders kaydı, kesin kabul veya yatay geçiş süreçlerinde de 24 ay boyunca; öğrencilerimiz üniversitede derslere başlayana kadar kesintisiz hizmetler sunuyoruz.

Üniversite, yüksek lisans ve doktora “şartlı-kabul” başvurularınız olumlu sonuçlanmazsa tüm paranızı iade ediyoruz.

Almanya Öğrenci Vizesi Alımlarında Yüksek Başarı!

ITEBS olarak vize alım oranımız %97’in üzerindedir.

Vize işlemlerinizin sonuçlanması 4 – 8 haftayı bulabilmektedir. Öğrencilerimiz, vazgeçmediği sürece ekstra danışmanlık ücreti almadan vizeleri olumlu sonuçlanana kadar hizmet sunabilmekteyiz.

Daha önce işlemlerini kendi başına yapmaya çalışmış veya başkalarının yanlış yönlendirmeleriyle vize retleri almış olan öğrencilerimize de yardımcı olabiliyoruz.

Daha Ayrıntılı Bilgi için siz değerli öğrencilerimizi ve velilerimizi temsilciliklerimize bekliyoruz.

Administrator