FORGOT YOUR DETAILS?

Berlin, kültür, sanat ve tarih dolu zengin bir şehir olmanın yanı sıra, yüksek öğrenim alanında da büyük bir çekim merkezi haline gelmiştir. Berlin International Üniversitesi, bu büyülü şehirde yer alan uluslararası bir eğitim kurumu olarak öne çıkar. Berlin Üniversitesi de bu üniversiteler arasında oldukça önemli bir yere sahiptir.

Berlin kozmopolit, çeşitliliğe sahip, sakin ve kaygısız bir şehir; bir Avrupa başkenti olarak düşündüğünüzden çok daha fazlası. Son yıllarda harika yaşam tarzı, akademik fırsatları ve inanılmaz gece hayatı nedeniyle uluslararası öğrenciler ve yabancılar arasında oldukça popüler hale geldi. Berlin, sizi takılmaya ve dinlenmeye davet eden birçok yeşil alanı, parkları, gölleri ve bira bahçeleri ile yaz aylarında en güzel yanını gösteriyor.

Berlin International Üniversitesi Öğrenim Kalitesi

Cazip lisans ve yüksek lisans dersleri, öğrencilere kariyer oluşturmak için ihtiyaç duydukları becerileri ve küresel bakış açısını kazandırır. Berlin Üniversitesi odaklanmış bir dizi kurs sunar ve öğrencilerin hedeflerine ulaşmak için kendi şartlarına göre çalışmalarına yardımcı olur.

Berlin Üniversitesi veya başka bir deyişle Berlin International Üniversitesi, kültürlerarası ve disiplinlerarası öğretim ve uygulamalı araştırma açısından Almanya'nın önde gelen özel üniversitelerinden biri olmayı hedeflemektedir. Akademik ve idari personel, öğrencilere rehberlik etmeye ve onları daha geniş toplumda üretken kariyerlere ve sorumlu vatandaşlığa hazırlamaya kararlıdır. BI'nın akademik hedefleri, bilgiye dayalı çözümlere ve toplumsal sorunlara bağlılık, aynı zamanda toplumdaki yenilik ve gelişime katkı sağlamaktır.

Berlin International Üniversitesi Öğretim Ödülü, araştırma odaklı öğretim alanındaki üstün bağlılığı takdir etmeyi ve yenilikçi öğretim yöntemleri ve formatlarının geliştirilmesini teşvik etmeyi amaçlamaktadır. Öğretmenler ve öğrenciler tarafından oylanan birkaç farklı kurum içi ödül vardır. Sonuç olarak, BI'daki öğretim kalitesi güçlüdür.

Berlin International Üniversitesinde öğrenci ve öğretmen geribildirimi önemlidir. Her dönem ve yılda her modül ve ders için öğrenci anketleri yapılmaktadır. Geri bildirimler, öğrenci memnuniyetini ve öğretimin en yüksek standartta olmasını sağlamak için toplanır ve analiz edilir.

Berlin International Üniversitesi'nde Bulunan Bölümler

Berlin International Üniversitesi, Almanya'nın başkenti Berlin'de bulunan bir uygulamalı bilimler üniversitesidir. Üniversite, İngilizce eğitim vermektedir ve öğrencilere birçok farklı bölüm seçeneği sunmaktadır. Berlin International Üniversitesi'nde bulunan bölümler şunlardır

 • İç Mimarlık (Lisans ve Yüksek Lisans)
 • Grafik Tasarım ve Görsel İletişim (Lisans)
 • Uluslararası Yönetim ve Pazarlama (Lisans)
 • İşletme Yönetimi (Lisans)
 • Mimarlık (Lisans)
 • İç Tasarım (Lisans)
 • İşletme Yönetimi (Yüksek Lisans)
 • Uluslararası Yönetim (Yüksek Lisans)

Berlin International Üniversitesi, öğrencilerine modern, yenilikçi ve uygulama odaklı bir eğitim sunmaktadır. Ayrıca, üniversite uluslararası öğrencilerin çoğunlukta olduğu bir kampüs topluluğuna sahiptir.

Giriş Koşulları

Üniversiteye başvurmak özellikle uluslararası öğrenciler için karmaşık olabilir. Neyse ki Berlin Üniversitesi kabul süreci basittir ve çevrimiçi olarak yapılabilir.

Lisans öğrencileri, başvurmadan önce kursa giriş koşullarını kontrol etmelidir. Lisansüstü öğrencilerinin, başvuru formlarını kullanarak seçtikleri kursa doğrudan başvurmaları gerekecektir. Öğrencilerin ayrıca kabul edilmeden önce bölgede iş deneyimi göstermeleri veya bir röportaja katılmaları gerekebilir.

İngilizce Puanı Gereklidir!

Tüm programlar İngilizce olarak öğretilir, dolayısıyla öğrencilerin kabul edilmek için Almanca anlamalarına gerek yoktur. Başvuru sahibinin İngilizce dil becerileri B2 seviyesinde veya üzerindeyse Berlin Üniversitesi, aşağıdaki dil testi sertifikalarından ve puanlarından birini kabul edecektir:

 • TOEFL ITP'si: 543
 • TOEFL IBT'si: 74
 • IELTS (Akademik): 6.0 Genel
 • Cambridge FCE: B2
 • PTE Akademik: 59
 • BI iç sınavı/ BAU 'İngilizce Dil Yeterlilik Sınavı: 60/100
 • IB Diploması: HL veya SL'de İngilizce A veya B
 • Almanca Abitur

Öğrencilerin çoğunluğu İngilizce konuşulan bir ülkede liseyi tamamlamamışlarsa, önce onaylı bir dil sınavını geçmeleri gerekir.

Burslar ve Finansman

BI Bursu, lisans öğrencilerinin tüm akademik yıl için öğrenim ücretlerini yüzde 25 oranında azaltır. Başvurular, gelen öğrenciler tarafından ilk dönemin ilk birkaç haftasında yapılabilir.

Christian Wulff Bursu, verildiği tarihten itibaren normal öğrenimin bitimine kadar öğrenim ücretinin yüzde 50'sini kapsar. Burs, BI topluluğu içindeki üstün akademik başarılarından dolayı bir lisans veya yüksek lisans öğrencisine verilir.

DAAD Ödülü, Alman üniversitelerindeki akademik, sanatçı veya girişimci olarak çalışmalarında mükemmel bir performans sergileyen uluslararası öğrencilere veriliyor. 1.000 Euro'luk para ödülüyle birlikte geliyor.

Stibet bursu uluslararası öğrencilere Almanya'daki yaşam masraflarını desteklemektedir. Altı ay boyunca ayda en az 250 Euro alacaklar. Öğrenimlerinin ilk yılını mükemmel sonuçlarla tamamlayan uluslararası öğrenciler bu burs için başvurabilirler.

PROMOS Burs programı, Avrupa Birliği dışında bir dönem geçirmek veya staj yapmak isteyen öğrencileri desteklemektedir. Tamamladıkları ilk yıldan itibaren mükemmel sonuçlar elde edenlere ayda en az 350 Euro tutarında yarım burs verilmektedir. Ayrıca staj veya yurtdışında eğitim kursu için de bir anlaşma yapmaları gerekecektir.

Üniversite Yapısı

BI'nın Tasarım Fakültesi ve İşletme Fakültesi olmak üzere iki fakültesi bulunmaktadır. İngilizce dil sertifikası seviyesini tam olarak sağlayamayan öğrenciler, kursa başlamadan önce BI İngilizce Hazırlık Okulu'na katılabilirler. Berlin International'daki tüm araştırma faaliyetleri Araştırma Enstitüsü tarafından koordine edilmekte ve desteklenmektedir.

İşletme Fakültesi, İşletme ve Dijital İşletme ve Yönetim alanlarında eğitim programları sunmaktadır. BI ayrıca öğrencilerine kariyer odaklı mesleki eğitim ve farklı kültürlerde çalışmayı öğrenme fırsatları da sağlar.

Tasarım Fakültesi grafik tasarım ve görsel iletişim, iç tasarım, ürün tasarımı ve mimari alanlarında eğitim programları sunmaktadır. Tüm kurslar, öğrencileri çeşitli rol ve kültürlerde parlak bir geleceğe hazırlayan bilgi ve becerileri geliştirmeye odaklanır.

Berlin International Üniversitesi, Berlin'in eşsiz kültürel atmosferi ile birleşen uluslararası bir eğitim deneyimi sunar. Öğrenciler, nitelikli öğretmenlerden öğrenecekleri bilgilerle hem akademik hem de kişisel olarak büyüme fırsatı bulurlar. Berlin Üniversitesi, uluslararası öğrencilere kapılarını açarak onlara dünya çapında rekabetçi bir eğitim sunar ve gelecekteki başarılarına yol açacak temelleri atmalarına yardımcı olur.

Berlin Uluslararası Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (BI), Almanya'nın Berlin şehrinde bulunan, devlet tarafından akredite edilmiş özel bir uygulamalı bilimler üniversitesidir. Almanya’da geçerli olduğu gibi Türkiye’de de YÖK tarafından eş değerliliği kabul edilen BI, modern ve yeni kampüslerinde işletme, tasarım ve teknoloji gibi çeşitli alanlarda İngilizce lisans ve yüksek lisans programları sunmaktadır.

Üniversite ayrıca öğrencilerin akademik ve kişisel olarak başarılı olmalarına yardımcı olmak için kariyer hizmetleri, danışmanlık ve akademik danışmanlık dahil olmak üzere çeşitli destek hizmetleri sunmaktadır.

T.C. vatandaşı adayların; ÖSYM tarafından düzenlenen giriş sınavından . BI’da eğitim almak istedikleri bölüm için Türkiye’deki herhangi bir üniversitede aynı bölüme giriş puanına denk gelen bir başarı puanı almaları gerekir. Örneğin; BI’da işletme eğitimi almayı planlayan bir öğrenci , YKS’de herhangi bir Türk üniversitesinin isletme bölümüne kabul edilebileceği asgari bir puanı almalıdır.

Lisans ve yüksek lisans programlarının başlangıç tarihleri mayıs, ekim ve şubat iken, BA Economics and Business Administration Foundation Programı'nın ekim, şubat ve mayıs aylarında başlangıçları bulunmaktadır.

Lisans Prpogramları : (İngilizce)

 • Interior Architecture / Design – €9.280
 • Graphic Design & Visual Communication – €9.280
 • Architecture – €9.280
 • Business Administration International Management & Marketing - €8.380
 • Business Administration Human Resourse Management & Leadership - €.8.380
 • Data Science & Business - €.830

Yüksek Lisans Programları : (€13.000) / İngilizce

 • Interior Architecture / Design

MBA Programları : (€13.000)

 • Master of Business Administration

Bu üniversitenin başvuru ve kabul koşulları hakkında detaylı bilgi almak için bilgi talep formumuzu doldurabilirsiniz.

TOP