FORGOT YOUR DETAILS?

Almanca eğitimi için uluslararası pazar lideri ile Almanca öğrenin. Nitelikli öğretmenleri, en son öğretim yöntemleri, yoğun mentörlük ve tavsiyelerinin yanı sıra uluslararası geçerliliği olan bir kurs düzeyi sistemi Almanca öğrenin.

Federal Almanya Cumhuriyeti'nin küresel olarak aktif kültür kurumu olarak Almanya, Avrupa ve dünya arasındaki anlayışı savunmaktadır. Alman Dışişleri Bakanlığı ile yapılan anlaşma bu çalışmanın temelini oluşturmaktadır. 98 ülkedeki 158 Goethe-Institut ve çok sayıda ortak kurum, küresel ağının temelini oluşturmaktadır. Kurumun çalışmaları Alman Dışişleri Bakanlığı, tarafından resmi olarak desteklemektedir.

Goethe-Institut, 60'tan fazla dilde dijital bilgi ve eğitim programları ve 95 kütüphaneden oluşan ağı aracılığıyla, öğrenmek, buluşmak ve katılmak için bir alan sunuyor. Yenilikçi teknolojiler kullanıyor, dijitalleşmenin fırsatlarını değerlendiriyor ve aynı zamanda bunların insanlar ve toplum üzerindeki etkilerini değerlendiriyor. Çoğaltanlar için bilgi gezileri, uzmanlar arasında uzman değişimi, gençlik değişim programları ve uluslararası festivaller gibi çeşitli formatlar aracılığıyla dünya çapında iletişim sağlamaktadır.

Goethe-Institut'ta hem çevrimiçi hem de yüz yüze kurslara katılabilirsiniz. Çevrimiçi programlarıyla, istediğiniz yerde ve istediğiniz zaman, öğretmenli veya öğretmensiz Almanca öğrenebilirsiniz. Sınıf kursları, öğretmenler ve diğer öğrencilerle doğrudan kişisel iletişim kurmanızı sağlar ve öğrendiklerinizi doğrudan gerçek yaşam durumlarında uygulama fırsatı sunar.

Bir Almanca kursu için en sevdiğiniz yeri ve konaklama yerini bulduğunuzda veya çevrimiçi bir kurs almaya karar verdiğinizde, hangi düzeyde Almanca öğrenmeniz gerektiğini birlikte bulacağınız değerlendirme testine çevrimiçi veya yerinde ücretsiz olarak girebilirsiniz.

Bunu yaptıktan sonra, seviyenize göre çevrimiçi, yoğun, akşam, sabah veya hafta sonu kursları arasında seçim yapabilirsiniz. A1 ve A2 seviyeleri yeni başlayanlar içindir; B1 ve B2 bunun üzerine kuruludur ve dili bağımsız olarak kullanabilmeniz için tasarlanmıştır; C1 ve C2, size otonom dil yeterliliği kazandıracak olan son seviyelerdir. Bu seviyeler, Diller için Ortak Avrupa Referans Çerçevesine karşılık gelir.

Her seviyeyi tamamladıktan sonra bir sınava girebilirsiniz. Tüm Goethe-Institut sınavları, uluslararası nitelikler olarak değerlendirilir ve birçok işveren ve eğitim kurumu tarafından tanınır.

Herhangi bir dili öğrenmenin en iyi yolu, günlük yaşamda yerel halkla iletişim kurmaktır. Bu amaçla, Goethe-Institut kapsamlı bir kültür ve eğlence programı sunuyor. Şehir turlarında, yemek pişirme etkinliklerinde, sanat sergilerinde, açık hava sinemasında, müzelerde veya spor yaparak rahat bir ortamda Almanca dil becerilerinizi deneyebilir ve geliştirebilir ve dünyanın her yerinden Almanca öğrenen diğer insanlarla tanışabilirsiniz.

TOP