FORGOT YOUR DETAILS?

Merkezi Köln’de bulunan Carl Duisberg, Almanya’da; Berlin, Hannover, Münih, Saarbrücken, Konstanz Gölü ve Ren Main bölgelerinde de şubeleri olan bir dil okuludur. 1920’lerde Uluslararası dil eğitimi yeterliliğine sahip olan kuruluşun ismi, Alman sanayisine büyük katkıları bulunan Carl Duisberg’in adına ithaf edilmiştir. Aynı zamanda kuruluş Carl Duisberg Centren gemeinnützige GmbH himayesinde yer almaktadır.Esasında okul Carl Duisberg vakfına aittir.

Yoğun Almanca Kursu

Kısa ve uzun süreli olarak ikiye ayrılır. Grup kursları haftada 24 ders, Lernstudio ise haftada 6 ders yapmaktadır. Bu kursdan yararlanmak isteyen öğrencilerimizin en az 16 yaşında olmaları gerekmektedir. Lernstudio öğrencilere çalıştaylar, etütler ve projelerde çalışarak öğrenmeyi sağlayan bir eğitim sistemidir.

Bireysel Kurslar

Haftada en az 10 ders olmak üzere,  mesleklerinde kullanılan dile hakim olmak isteyen ve kariyerlerine katkıda bulunmak isteyen meslek sahiplerine bu kurslar verilmektedir. Her sınıf pazartesi günleri başlamaktadır. Ders programı öğrencinin istediği doğrultusunda hazırlanır ve ihtiyaçlara bağlı olarak materyaller gerektirir.

Hızlandırılmış Almanca Eğitimi

Grup dersleri ve özel derslerin avantajlarını tek potada buluşturur. Haftada 24 saat ders işlenir. Bunun yanı sıra 5 veya 10 ders bireysel eğitim alınır. En az bir hafta süresinde katılım sağlanabilecektir.

Sınava Hazırlık

Yoğun Almanca kursu öğrencileri sınavlara hazırlayan en iyi kurs seçeneğidir. Bu kurslarda öğrencilere test tekniği öğretilmektedir. Geçmiş sınavlardan örnekler ile ilerleyen dersler öğrencinin hatalarına yönelmekte ve onları düzeltmeyi hedeflemektedir. Test çalışmaları paket halinde öğrencilere sunulur. 5 hafta veya haftada 1 olacak şekilde rezervasyon alınır. Almanca konusunda ileri seviyede olan öğrencilere bilgilerini tazeleme fırsatı sunan okul TestDaF sınavı ve Münih üniversitelerine hazırlık için 4 haftalık kurslar düzenlemektedir. Sınava hazırlık kurslarında haftalık çalışma saati 20 saattir.

TOP